Nájdeš nás aj na:

Ázia

Do Istanbulu tak veľkolepo, ako sa len dá. Biznis trieda Turkish Airlines za 499€!

Ak sme povedali, že turecká pohostinnosť v ekonomickej triede je niečo výnimočné a veľkolepé, v biznis triede to platí dvojnásobne. Celý čas ťa rozmaznávajú, pochutnávaš si na skvostných pokrmoch, užívaš pohodlie megakomfortnej sedačky (alebo skôr postele?) a jednoducho povedané – vychutnávaš si život plnými dúškami niekde tam vysoko v oblakoch.

S letenkami v biznis triede od Turkish Airlines zažiješ pocit výnimočnosti už na letisku. Po prednostnom nástupe do lietadla ťa čaká maximálny komfort – polohovateľné sedadlá s masážnou funkciou, jedlo z tých najkvalitnejších surovín od skúsených šéfkuchárov, či multimediálny zábavný systém.

Grandiózny zážitok od Turkish Airlines môžeš skúsiť aj na kratších linkách, napríklad na tej z Budapešti do Istanbulu. Ak si biznis triedu ešte nevyskúšal(a), toto je ideálna príležitosť. My sme vysoko-komfortné lietanie do Istanbulu vyskúšali viackrát. Poď sa s nami pozrieť, ako to vyzerá, keď letíš bizniskou do Turecka.

Rýchly check-in a prednostný nástup

Keď cestuješ biznis triedou, život je jednoduchší. Na letisku nečakáš v bežnej rade ako ostatní, môžeš využiť výhody letiskového salóniku pred odletom do Istanbulu a do lietadla nastupuješ špeciálnym vchodom a v predstihu. Skrátka, žiadne dlhé prestoje na letisku, ale namiesto toho najvyšší komfort, aký si môžeš priať. Rýchlym check-inom a prednostným nástupom do lietadla to však len začína.

Do Istanbulu s 40kg batožinou!

S výberom oblečenia si starosti robiť nemusíš, pokojne môžeš vziať všetky outfity a ešte ti zostane kopa miesta navyše. Turkish Airlines umožňuje v biznis triede do Istanbulu vziať do podpalubia 40kg batožinu.

To je napríklad skvelá možnosť pre všetkých milovníkov nákupov – z Turecka si prinesieš plný kufor oblečenia, darčekov, dobrôt, čohokoľvek. Dôležitá info na záver, aj pri preberaní batožiny po prílete máš prednosť – batožinu získaš skôr, než ostatní – letíš predsa v biznis triede!

Sedenie? Rozprávkový komfort

Masážne kreslo, lampa na čítanie, mimoriadne veľa priestoru pre nohy. Už po príchode na miesto sedenia ti bude jasné, že tento let si môžeš užiť mnohými spôsobmi. Môžeš si ho užiť viac, ako to býva na kratších letoch zvykom. Skrátka budeš vnímať všetko to, čo ti tento výnimočný zážitok ponúka – všetkými zmyslami.

Funkcie masáže a polohovanie sedadla ti určite padnú vhod. Väčšina dopravcov, ktorí lietajú z európskych letísk do Istanbulu neponúkajú biznis triedu. Turkish Airlines však áno.

Ak si chceš užiť dokonalý hudobný alebo filmový zážitok – nepotrebuješ vlastné príslušenstvo – dostaneš špičkové slúchadlá s vlastnosťou noise-cancellation – takže budeš počuť len film, skladbu alebo čokoľvek z multimediálneho systému a nič naokolo ťa nebude rušiť. Samozrejmosťou je potom sieťová zásuvka pre napájanie tvojho notebooku, tabletu či mobilného zariadenia.

Pokrmy, ktoré ocenili tisíce cestovateľov

V Turkish Airlines dbajú na to, aby si sa počas letu cítil komfortne a nič ti nechýbalo. Pri palubnom servise si to všimneš najviac. Po celý čas si pochutnávaš na výnimočnom jedle. Čakaj, že dostaneš skutočne bohatý chod. Jedlo v biznis triede Turkish Airlines každoročne získava prestížne ocenenie od SKYTRAX za absolútne najlepší gastronomický zážitok celosvetovo, a to už je, dámy a páni, čo povedať. Všetky pokrmy tureckej a svetovej kuchyne (v závislosti od destinácie) sú podávané v štýlovom porcelánovom servise.

Ukážka, ako môže vyzerať biznis trieda na krátkom lete Turkish Airlines

Prídi na letisko skôr a uži si biznis salónik

Cestou do Istanbulu sa môžeš staviť v biznis salóniku budapeštianskeho letiska. Nie je síce tak veľký, ako ten v Istanbule, ale chutné pokrmy, osviežujúce drinky, bezplatné internetové pripojenie a komfortné sedačky ťa správne nakopnú pred cestou.

Biznis trieda do Istanbulu za špeciálnu cenu

Čo v Istanbule? Tu sú naše tipy

Istanbul je magickým miestom stretu západu a východu, histórie a modernej súčasnosti, mešít, trhov a Bosporu. Je to taký malý svet, v ktorom nie je čas na pochybnosti a zastavovanie – vidieť musíš všetko. Toto autentické Turecko s orientálnymi vôňami a chuťami je jednoducho must-see.

blue mosque istanbul

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.8/5 - (19 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

7 dôvodov, prečo sa oplatí rezervovať letenky EVA AIR (+špeciálny ceny od Pelikána) https://t.co/fGrjoosJtX #letenky2 hodiny dozadu
9 dôvodov, prečo je letenka na Koh Samui s 5* EVA AIR perfektný nápad! https://t.co/MHZuwe16rM #letenky3 hodiny dozadu
BANGKOK s EVA AIR! Leť priamo z Viedne komfortne Dreamlinerom za špeciálne ceny https://t.co/1asy14xT7P #letenky3 hodiny dozadu
Harry Potter v New Yorku: čarovný obchod s najväčšou zbierkou fantastických zverov https://t.co/ainYqgGN4X #novinky4 hodiny dozadu
Island v zime: čo všetko sa dá vidieť a robiť? Skús tieto aktivity https://t.co/UqPPCQvWXa #cestopisy4 hodiny dozadu
Čarovné Belgicko: 7 miest, ktoré sa oplatí navštíviť https://t.co/1eFh3OQaMD #cestopisy4 hodiny dozadu
Oslo musíš zažiť! Letenky dnes rezervuješ od 30€! https://t.co/b66cx3flPc #letenky6 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Lanzarote z Viedne v októbri za 79€! https://t.co/0quhBnnGaB #letenky6 hodín dozadu
50 rokov v raji: Maldivy oslavujú 5 dekád turizmu. Takto vyzerá prvý hotel https://t.co/Dr54rOOCBA #letenky6 hodín dozadu
Objav ďaleký ostrov Guam! Letenky z Budapešti máme za 729€ aj s podpalubnou batožinou https://t.co/O8nVIOoWkB #letenky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore