Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ako funguje testovanie na letiskách? Viedeň, Budapešť aj Praha ponúkajú PCR aj antigén test

Ako funguje testovanie na letiskách? Viedeň, Budapešť aj Praha ponúkajú PCR aj antigén test

Viedenské letisko spustilo testovanie medzi prvými ešte minulý rok v máji, neskôr sa pridali ďalšie európske letiská ako Praha či Budapešť. Vo Viedni, Prahe či Budapešti si môžete nechať spraviť okrem PCR testu aj antigénový test, ktorý viete použiť ako náhradu karantény pri návrate z krajín Európskej únie resp. Schengenu. Prinášame detaily o testovaní jednotlivých letiskách.

Reklama

Letisko Viedeň: rezervovať sa nedá, antigén vybavíte za 25 eur

 • PCR testy a antigénové testy sa uskutočňujú priamo na viedenskom letisku v Office Park 3. Registrácia je možná iba na prízemí spomínanej budovy. Office Park 3 je budova medzi hotelom NH a vežou. Registrácia je prístupná vstupom z ulice.
 • Kvôli vlastnej ochrane je nosenie respirátora FFP2 povinné.
 • Test na letisku Viedeň možno použiť aj na obídenie karantény na Slovensku, ale len v prípade, že prichádzate z tzv. zelených krajín cestovateľského semafora
 • Rezervácia resp. registrácia na PCR test nie je možná. Stačí však prísť počas otváracích hodín: 7:00 – 19:00 od pondelka do nedele (teda ktorýkoľvek deň). Výsledok je potom dostupný približne o 4 hodiny neskôr. Výsledky budú dostupné v ten istý deň, ak sa PCR test stihne spraviť do 14:30. V opačnom prípade to už laboratórium negarantuje.
 • Rezervácia na AG test takisto nie je možná. Testy sa vykonávajú v čase: pondelok až nedeľa od 7:00 do 20:00 (posledná registrácia o 19:00 hod.).

Ceny testovania na letisku Viedeň

 • PCR ŠTANDARDNÝ TEST 69,00 EUR – cena pre osoby mladšie ako 18 rokov je 49 EUR
 • ANTIGENTEST 25 EUR, pre osoby do 18 rokov platí cena 15 EUR
 • V prípade otázok môžete laboratórium kontaktovať telefonicky alebo e-mailom: +43 1 368 45 54 (pracovníci hovoria po nemecky alebo anglicky), [email protected]

Letisko Praha: možná aj rezervácia vopred

 • Cestujúcim sa odporúča prísť na letisko minimálne tri hodiny pred odletom
 • Testovacie zariadenie je na chodbe medzi terminálom
 • Testovanie funguje každý deň od 4. hodiny ráno až do polnoci
 • Antigénový test na letisku Praha je ZDARMA, ak chcete AG test na počkanie, platí sa zaň 32 eur
 • Na testovanie sa dá zaregistrovať online, rovnako tak sa dá sledovať aj aká dlhá je čakacia doba
 • Testovanie na Letisku Václava Havla Praha je určené primárne pre cestujúcich, ktorí majú zakúpenú platnú letenku alebo plánujú zahraničnú cestu
 • Výsledky sa testovaný dozvie v štandardnom režime do 24 hodín prostredníctvom zaslanej SMS na mobilné telefónne číslo s medzinárodnou predvoľbou klienta či e-mailom
 • Jedno odberové miesto je umiestnené vo verejnej časti letiska v spojovacej chodbe medzi Terminálom 1 a 2, a je určené primárne pre cestujúcich, ktorí odlietajú a pre vstup do cieľovej destinácie potrebujú negatívny test, ale tiež je aj pre prilietajúcich cestujúcich. V prípade väčšieho dopytu môže byť podľa aktuálneho leteckej prevádzky otvorené aj ďalšie odberové miesto, ktoré sa nachádza v neverejnej časti pred pasovou kontrolou na Terminálu 1.

Ceny testovania na letisku Praha

 • PCR TEST BASIC (1 550 CZK / 60 EUR) – klient obdrží výsledok testu do zákonnej lehoty 48 hodín iba formou SMS, ktorá obsahuje všetky legislatívou stanovené údaje. K tomuto testu nemožno dokúpiť medzinárodný certifikát o absolvovaní testu. V prípade testov vykonaných na Letisku Václava Havla Praha je laboratórium schopné dodať výsledky do 24 hodín aj v tomto prípade.
 • PCR TEST STANDARD (1750 CZK / 70 EUR) – klient obdrží výsledok testu už do 24 hodín formou SMS a ďalej na e-mail dostane zabezpečenú laboratórnu správu.
 • PCR TEST TRAVEL (2000 CZK / 80 EUR) – klient obdrží výsledok testu už do 24 hodín formou SMS a ďalej na e-mail dostane zabezpečenú laboratórne správu. V cene tohto testu je aj medzinárodný certifikát o absolvovaní testu potrebný pre vycestovanie do zahraničia podľa podmienok konkrétnych krajín.
 • PCR TEST Expres (7500 CZK / 280 EUR) – expresná služba, v rámci ktorej klient obdrží výsledok testu už do 2 hodín. Test sa vykonáva priamo na mieste na odberových miestach. Klienti dostanú výsledok formou SMS a ďalej na e-mail dostane zabezpečenú laboratórnu správu. V cene tohto testu je aj medzinárodný certifikát o absolvovaní testu potrebný pre vycestovanie do zahraničia podľa podmienok konkrétnych krajín.
 • Cestujúci, ktorí podstupujú PCR test na základe elektronickej žiadanky od lekára či hygienickej stanice, si k testu môžu dokúpiť za 250 CZK / 10 EUR medzinárodný certifikát o absolvovaní testu potrebný pre vycestovanie do zahraničia podľa podmienok konkrétnych krajín.
 • Antigénny TEST TRAVEL (800 CZK / 32 EUR) – klient obdrží výsledok testu priamo na odberovom mieste do cca 15 minút a ďalej na e-mail dostane zabezpečenú laboratórnu správu. V cene tohto testu je aj medzinárodný certifikát o absolvovaní testu potrebný pre vycestovanie do zahraničia podľa podmienok konkrétnych krajín.
 • Platba je možná na všetkých odberových miestach, ako bezhotovostne prostredníctvom platobnej karty, tak aj v hotovosti. Cenu je možné uhradiť v českých korunách alebo v eurách.

Letisko Budapešť: registrácia vopred je nutná

 • na test na letisku Budapešť sa treba vopred objednať
 • testovacie stredisko funguje od 3:00 ráno do 8:00 večer každý deň to 8:00
 • výsledky rýchlych antigénových testov sú k dispozícii do 15 až 20 minút po testovaní a sú tiež zasielané e-mailom. Cena rýchleho AG testu je 11 000 HUF (31 EUR).
 • PCR test stojí v Budapešti 19 500 HUF (55 EUR), výsledok je známy od 24 do 48 hodín, dokedy príde cestujúcemu aj certifikát
 • Môžete platiť kreditnou / debetnou kartou online alebo zvoliť platbu na mieste. Rovnako sa prijímajú aj platby kartou na mieste.
 • Počas registrácie si môžete zvoliť, či chcete dostať lekársku správu v angličtine alebo maďarčine. Za správu v anglickom jazyku sa neplatí žiadny príplatok.

Akciové letenky od Pelikána

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zrušte zákaz vstupu Európanom do USA, vyzýva Spojené štáty predsedníčka Európskej Komisie https://t.co/AXlV9JInsK #novinky9 hodín dozadu
Dubaj v septembri za 65€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky10 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Kréta s letenkami a 4*hotelom za 539€ https://t.co/aGMgVB29A9 #dovolenky13 hodín dozadu
9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu https://t.co/2HiP1DLbkT #cestopisy14 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky14 hodín dozadu
Wizz Air a Ryanair budú súperiť o európskych cestovateľov https://t.co/5yiHt4mM74 #novinky14 hodín dozadu
Valencia z Viedne v lete a na jeseň od 23€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky15 hodín dozadu
Božské Atény: Letenky z Viedne od 31€! https://t.co/trm11wrtkL #letenky15 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia cez formulár eHranica https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky15 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky15 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore