Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Test na COVID-19 na letisku Viedeň: cena od 33 eur, objednávať sa netreba

Test na COVID-19 na letisku Viedeň: cena od 33 eur, objednávať sa netreba

Viedenské letisko spustilo ešte v máji minulého roku medzi prvými veľkú novinku pre odlietajúcich aj prilietajúcich pasažierov. Súkromná firma tam totiž začala prevádzkovať testy na COVID-19 a dôležitou novinkou je, že nejde o rýchlotest s nízkou presnosťou ale o regulérny real-time PCR test. Na letisku si možno nechať spraviť aj rýchly antigénový test.

Reklama

Vzhľadom k aktuálnemu zákazu vychádzania na Slovensku jedna povinnosť pribudla aj pri návrate domov zo zahraničia. Cestujúci vracajúci sa na Slovensko MUSIA mať so sebou antigénový alebo RT-PCR test (časovo je to najviac 7 dní a musí byť urobený na území EÚ). Takýto test si možno spraviť aj po prílete do Viedne.

Platný na letisku aj na hraniciach

Výsledok testu je dostupný v priebehu 2-3 hodín. Jeho výsledkom sa môžete prezentovať priamo na letisku. Letisko Schwechat totiž podľa pravidiel rakúskeho krízového štábu vyžaduje negatívny test pre prilietajúcich cestujúcich, ktorý nie je starší ako 72 hodín = 3 dni.

Ak ste boli počas predchádzajúcich 14 dní v rizikovej krajine mimo EÚ, najneskôr pri vstupe na Slovensko ste povinní zaregistrovať sa na webe http://korona.gov.sk/ehranica. Odložte si potvrdenie o registrácii a nastúpte do domácej izolácie. Izoláciu môžete ukončiť až po negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19. Testovanie možno podstúpiť najskôr v piaty deň izolácie.

Ako sa objednať na COVID-19 test?

Testovanie vykonáva priamo na Schwechate spoločnosť Confidence DNA Analysen GmbH, ktorá si v jednej z neďalekých budov na letisku (Office Park 3) zriadila provizórne laboratórium. Dostanete sa tam pohodlne pešo – je neďaleko hlavného chodu a tiež pri autobusových zastávkach.

Rezervácia resp. registrácia na test nie je možná. Stačí prísť počas otváracích hodín: 8:30 – 16:30 cez pracovný týždeň a v sobota v čase 9:30 – 11:30. Výsledok je potom dostupný približne o 4 hodiny neskôr. Výsledky budú dostupné v ten istý deň, ak sa PCR test stihne spraviť do 14:30. V opačnom prípade to už laboratórium negarantuje.

COVID test na Schwechate nie je zadarmo. Tu sú ceny:

 • 99,00 EUR – pre deti, študentov, dôchodcov, navrátilcov zo zahraničia
 • 155,00 EUR – bežná cena pre dospelých (ak cestujete do akejkoľvek krajiny a potrebujete k vstupu PCR test na počkanie)
 • ANTIGENTEST 35 EUR, prípadne S PCR testom: spolu 120,00 EUR

V prípade otázok môžete laboratórium kontaktovať telefonicky alebo e-mailom:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore