Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines odolávajú kríze aj bez dotácií, ich slávny palubný servis sa vracia na diaľkové linky

Turkish Airlines odolávajú kríze aj bez dotácií, ich slávny palubný servis sa vracia na diaľkové linky

Napriek pandémii a neustále sa meniacim cestovateľským pravidlám niektoré letecké spoločnosti pokračujú v rozširovaní svojich služieb. Jednou z nich je nepochybne spoločnosť Turkish Airlines. V Európe sú turecké aerolinky v súčasnosti najrušnejšou leteckou spoločnosťou, pričom predbehli už aj lowcostové aerolinky Ryanair a Easyjet, ktoré dlhodobo obývajú prvé dve priečky.

Reklama

Turkish Airlines sa darí lietať počas pandémie do mnohých destinácií aj vďaka nákladnej doprave a tiež napriek tomu, že aerolinky nedostali žiadnu finančnú pomoc od vlády. Turecké aerolínie neprepustili jediného zamestnanca počas koronakrízy, personál však prišiel na istý čas takmer o polovicu svojho platu.

  • Zaujímavosť: Turkish Airlines počas krízy upravili svoj biznis model. Prerobili viac ako 50 strojov zo svojej flotily na nákladné lietadlá, okrem bežnej komerčnej dopravy pasažierov tak po novom prepravujú do sveta napríklad aj vakcíny.

Palubný servis sa postupne vráti na všetky linky

Vo februári 2021 mali Turkish Airlines otvorených 208 leteckých liniek z Istanbulu. S Turkish Airlines už možno opäť lietať napríklad aj do vzdialených destinácií ako Tokio či Kalifornia, pribudli aj zaujímavé spojenia do exotiky ako napríklad Seychely.

V exkluzívnom rozhovore s jedným z vysoko postavených predstaviteľov aeroliniek sme sa tiež dozvedeli, že legendárny a oceňovaný palubný servis Turkish Airlines s teplými jedlami a kvalitnými pitím sa už postupne vráti na všetky letecké linky spoločnosti. Turci sa ešte minulý rok z dôvodu minimalizovania rizík prenosu koronavírusu rozhodli pre obmedzenie servisu v podobe balenej stravy a nápojov.

Podľa predsedu Turkish Airlines İlkera Ayciho sa palubný servis už teraz vrátil do 80 percent diaľkových liniek z Istanbulu. Vďaka rýchlej vakcinácii obyvateľstva sa čoskoro dočkáme tradičného tureckého stravovania na všetkých vzdialených letoch aeroliniek. Malo by sa tak stať už v apríli.

Pokiaľ ide o lety na krátke vzdialenosti, spoločnosť Turkish Airlines tam zatiaľ ponúkajú balenú stravu a nápoje a prehodnotia to vo chvíli, keď pandémia začne ustupovať.

Zdroj foto: samchui.com

Lietajú najviac aj počas pandémie

Turkish Airlines obnovili medzinárodné spojenie z Istanbulu od 10. júna. Od 18. júna pridali priame lety zo 16 miest v šiestich európskych štátoch do 14 tureckých miest, aerolinky sa následne vrátili aj do Viedne, kam lietajú dennodenne na krídlach obľúbeného Dreamlinera.

Pred koronakrízou mali Turkish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách. Všetky komerčné lety dopravcu boli pozastavené od polnoci 4. apríla. Medzinárodné lety boli zastavené ešte skôr, 28. marca.

Očakáva sa, že Turkish Airlines budú jedným z prvých dopravcov, ktorí sa vrátia ku kompletnému letovému poriadku. Významne tomu môže pomôcť vakcína a zaočkovanosť obyvateľstva. Za rok od vypuknutia pandémie už letecká spoločnosť prestavala väčšinu svojej siete trás.

Akciové letenky Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore