Nájdeš nás aj na:
zanzibar

Afrika

Zanzibar zaviedol nové poplatky pre turistov. Platia pre pobyty rezervované od júla

Zanzibar zaviedol poplatky podľa klasifikácie, teda počtu hviezdičiek, hotelov. Tieto financie majú byť použité na vylepšenie cestnej infraštruktúry na ostrove.

Reklama

Generálny komisár Zanzibarského daňového úradu (ZRA) Yusuf Juma Mwenda uviedol: „Po tom, ako budete vedieť, do ktorej kategórie váš hotel patrí, zaplatíte poplatok v určitej výške. Neodporúčame sa vyhýbať poplatkom, pretože cieľom zmien v infraštruktúrnej dani je podporiť rozvoj infraštruktúry vrátane ciest v oblastiach, kde sa hotely nachádzajú.“

zanzibar hotel

Podľa zmien, ktoré vyplývajú z revízie zanzibarského finančného zákona z roku 2015, ktorým sa zavádza daň z infraštruktúry, sa bude vyberať paušálna sadzba 5 dolárov za osobu na noc, ktorá sa ubytuje v 5 a 4-hviezdičkovom hoteli, 4 doláre za osobu na noc za 3 a 2-hviezdičkové hotely a 2 doláre za osobu na nic za 1-hviezdičkový hotel.

Síce nové sadzby nadobudli účinnosť 1. júla, stretli sa so sťažnosťami zo strany majiteľov hotelov, keďže väčšina z nich nevedela, do ktorej triedy alebo stupňa hviezdičiek patria, čo podnietilo úrady, aby pred uplatnením novej sadzby dane z infraštruktúry vykonali klasifikáciu.

zanzibar lode

Podľa dostupných údajov má väčšina zo 706 hotelov na ostrovoch Unguja a Pemba jednu až dve hviezdičky, zatiaľ čo päť, štyri a tri hviezdičky majú len niektoré.

Predseda Zanzibarskej národnej obchodnej komory (ZNCC) Ali Amour predtým uviedol, že otázka zmien dane z infraštruktúry je niečo, čo sa musí realizovať v súlade so zákonmi.

zanzibar plaz

Zvýšenie dane z infraštruktúry má veľký prínos pre rozvoj cestovného ruchu na Zanzibare, pretože keď sa daň zvýši, umožní to vláde realizovať svoje programy vrátane lepšej cestnej infraštruktúry pre turistov,“ povedal predseda.

Tieto poplatky sa však výlučne vzťahujú len na turistov, ktorí si rezervovali pobyty po 1. júli 2023.

Zdroj: Daily news

Akciové letenky na Zanzibar


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore