Nájdeš nás aj na:

Ázia

V Abu Dhabi tento rok otvoria najväčší bazén s umelými vlnami

V Abu Dhabi bude stáť najväčší umelý bazén s vlnami na svete, ktorého otvorenie plánujú koncom tohto roka. Jeho úmyslom je rozvoj cestovného ruchu na ostrove Hudayriyat.

Reklama

V exkluzívnom surferskom komplexe budú môcť surfovať začiatočníci, amatéri aj profesionáli a je zrejmé, že sa tu budú konať medzinárodné surferské súťaže.

„Surf Abu Dhabi bude najväčším a najmodernejším bazénom s umelými vlnami na svete. Táto špičková destinácia ponúkne zážitok zo surfovania, ktorý bude zahŕňať najdlhšiu jazdu na svete, najväčší barel a najväčší bazén s umelými vlnami,“ uviedla spoločnosť Modon Properties, ktorá stavia tento areál.

Zdroj: Modon

Surf Abu Dhabi bude mať rozlohu 51 miliónov metrov štvorcových. K ďalším atrakciám na ostrove bude patriť mestský park s rozlohou 2,25 milióna metrov štvorcových s cyklistickými chodníkmi, chodníkmi medzi mangrovovými porastami, ekofarmami, reštauráciami, barmi a detskými ihriskami. V roku 2025 bude vybudovaný velodróm vybavený krytou cyklistickou dráhou kategórie 1 UCI a strešnou dráhou.

Zdroj: Modon

Zatiaľ neboli poskytnuté žiadne presné informácie o dátume otvorenia, no mediálna kancelária v Abu Dhabi uviedla, že by bazén mal byť dokončený do konca roka 2023. Taktiež sa očakáva, že cyklistický park bude otvorený v roku 2025.

Zdroj: The Sun

Letenky do Abu Dhabi


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore