Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines tento týždeň zrealizujú 200 repatriačných letov

Turkish Airlines tento týždeň zrealizujú 200 repatriačných letov

Turecké aerolinky známe svojim exkluzívnym palubným servisom tento týždeň zrealizujú obrovské množstvo záchranných letov. Vzhľadom k blížiacemu sa svätému mesiacu Ramadánu sa budú snažiť priviesť uviaznutých tureckých občanov zo zahraničia domov.

Reklama

Turkish Airlines lietali do najviac destinácií na svete

Turkish Airlines kvôli COVID-19 prerušili takmer všetky pravidelné lety do a z Istanbulu. Množstvo obyvateľov Turecka tak zostalo posledné týždne v zahraničí.

Svet je za posledné týždne svedkom masívneho presunu ľudí na ich domácu pôdu. Aj konkurenčné aerolinky Austrian Airlines realizovali najdlhší let v histórii pre Rakúšanov v Austrálii, rovnako aj nemecká Lufthansa poslala armádu desiatich doubledeckrov.

Turecká vláda chce dostať svojich obyvateľov domov behom deviatich dní. Celkovo pôjde o presun 25-tisíc občanov z 59 krajín naspäť do Turecka. O presun sa postará 100 lietadiel z celkového počtu 311.

Turecko ako krajina vlastní 50% podiel v Turkish Airlines.

Najviac letov bude smerovať do Nemecka

Očakáva sa, že obrovské množstvo Turkov, ktorí sa vracajú domov, bude z Nemecka. Turkish Airlines tvrdí, že očakáva, že privezie domov až 3 269 tureckých občanov z Nemecka, 2 201 zo Saudskej Arábie, 1 631 zo Spojených štátov a 1 559 zo Spojeného kráľovstva.

Turkish Airlines prednedávnom tiež oznámili, že v dôsledku pokračujúceho šírenia ochorenia COVID-19 predlžujú odstávku medzinárodných letov do 20. mája 2020.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore