Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines tento týždeň zrealizujú 200 repatriačných letov

Turkish Airlines tento týždeň zrealizujú 200 repatriačných letov

Turecké aerolinky známe svojim exkluzívnym palubným servisom tento týždeň zrealizujú obrovské množstvo záchranných letov. Vzhľadom k blížiacemu sa svätému mesiacu Ramadánu sa budú snažiť priviesť uviaznutých tureckých občanov zo zahraničia domov.

Reklama

Turkish Airlines lietali do najviac destinácií na svete

Turkish Airlines kvôli COVID-19 prerušili takmer všetky pravidelné lety do a z Istanbulu. Množstvo obyvateľov Turecka tak zostalo posledné týždne v zahraničí.

Svet je za posledné týždne svedkom masívneho presunu ľudí na ich domácu pôdu. Aj konkurenčné aerolinky Austrian Airlines realizovali najdlhší let v histórii pre Rakúšanov v Austrálii, rovnako aj nemecká Lufthansa poslala armádu desiatich doubledeckrov.

Turecká vláda chce dostať svojich obyvateľov domov behom deviatich dní. Celkovo pôjde o presun 25-tisíc občanov z 59 krajín naspäť do Turecka. O presun sa postará 100 lietadiel z celkového počtu 311.

Turecko ako krajina vlastní 50% podiel v Turkish Airlines.

Najviac letov bude smerovať do Nemecka

Očakáva sa, že obrovské množstvo Turkov, ktorí sa vracajú domov, bude z Nemecka. Turkish Airlines tvrdí, že očakáva, že privezie domov až 3 269 tureckých občanov z Nemecka, 2 201 zo Saudskej Arábie, 1 631 zo Spojených štátov a 1 559 zo Spojeného kráľovstva.

Turkish Airlines prednedávnom tiež oznámili, že v dôsledku pokračujúceho šírenia ochorenia COVID-19 predlžujú odstávku medzinárodných letov do 20. mája 2020.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Malorka z Viedne na september za výborné ceny od 36€ https://t.co/4cNYTOJczi #letenky4 minúty dozadu
Nemeckí vedci budú na koncertoch testovať šírenie koronavírusu https://t.co/NzeOXpNB9x10 minút dozadu
Emirates A380 mieri do ďalších destinácií. Po novom aj do Číny! https://t.co/geBY1uZIhw #letenky10 minút dozadu
Aerolinky Lauda znovu ožijú, lietať však budú pod názvom Lauda Europe https://t.co/Y04z7AbWea25 minút dozadu
Nóri zvažujú karanténu pre Čechov, Litva im už zakázala vstup https://t.co/dBm2hcRGkT #novinky43 minút dozadu
NOVÁ LINKA: Ryanair dnes úspešne spustil leteckú linku Košice – Praha https://t.co/4waGbjnS0D #letenky17 hodín dozadu
Z Viedne už kamkoľvek, Lauda smeruje na Maltu a Bratislava opäť lieta chartre https://t.co/ruDPhj7pFF #novinky18 hodín dozadu
Aerolinky TAP Air Portugal od 1. augusta obnovili lety z Prahy https://t.co/QEqdjhS6QR #letenky18 hodín dozadu
Cestovanie na Maltu: pred odletom vyplňte formulár, rúška na palube sú povinné https://t.co/BPdho1SbH0 #letenky18 hodín dozadu
Keňa od 1. augusta spustila medzinárodné lety, vyžaduje negatívny test na COVID-19 https://t.co/D3EG0NrGXU #novinky23 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore