Nájdeš nás aj na:

Novinky

AKTUALIZOVANÉ: Turkish Airlines nepoletia minimálne do 28. mája

AKTUALIZOVANÉ: Turkish Airlines nepoletia minimálne do 28. mája

Aktualizované 29.4. o 11:40

Reklama

Zatiaľ čo niektoré letecké spoločnosti dočasne ukončili svoju činnosť, Turkish Airlines donedávna stále prevádzkovali niektoré svoje lety. S pokračujúcim šírením vírusu a zhoršujúcou sa všeobecnou situáciou však letecká spoločnosť 28. marca ukončila všetky svoje pravidelné medzinárodné a vnútroštátne lety.

Turecký letecký dopravca tento týždeň oznámil, že neobnoví žiadne zo svojich medzinárodných letov až do 28. mája 2020. Vnútroštátne lety sú zastavené do 1. mája 2020.

Okruh aeroliniek, ktoré „zostávajú vo vzduchu“ tak ostáva nízky. Jednou z posledných veľkých aeroliniek, ktoré stále lietajú sú napríklad Qatar Airways. Stále však platí, že väčšina krajín neprijíma cudzincov a rovnako ako v prípade Kataru – cestujúcim je umožnený len tranzit cez Dohu.

Oficiálna stopka od 4. apríla

Podľa oficiálnej webstránky Turkish Airlines boli všetky lety pozastavené o polnoci v sobotu 4. apríla. Toto rozhodnutie bolo prijaté „v súlade s rozhodnutiami prijatými orgánmi Tureckej republiky a na ochranu verejného zdravia pred novou pandémiou koronavírusov (COVID-19)“, uviedli aerolinky.

Podľa informácií portálu SimpleFlying však boli všetky medzinárodné lety Turkish Airlines v skutočnosti pozastavené už od 28. marca. Posledná zmena sa týkala len domácich letov.

Treba tiež podotknúť, že termíny sú zatiaľ len provizórne, letecká spoločnosť sa musí riadiť rozhodnutiami vlády.

Osobné lietadlá dočasne využívajú na cargo

Turkish Cargo, nákladná divízia spoločnosti Turkish Airlines, plánuje 60 nákladných letov týždenne, ktoré prevádzkujú osobné lietadlá. Spoločne sa tak pridajú k 155 nákladným letom, ktoré aerolinky prevádzkujú.

Turkish Airlines tak dočasne používajú niektoré svoje modely Boeing 777 a Airbus A330 na nákladnú prepravu. Letecká spoločnosť tak udržala 24 strojov zo svojich 41 sedem-sedem-sedmičiek v prevádzke a 11 strojov z celkových 65 modelov A330, ostatné boli poslané na dlhodobé parkovanie.

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore