Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najväčšia repatriácia všetkých čias? Na Zéland mieri 10 double-deckrov

Najväčšia repatriácia všetkých čias? Na Zéland mieri 10 double-deckrov

Najväčší nemecký letecký prepravca Lufthansa chystá repatriáciu, aká tu ešte nebola. Nemeckých občanov uviaznutých na Novom Zélande chce dopraviť piatimi dvojpodlažnými Airbusmi A380 a piatimi obrími modelmi Boeing 747. Spoločne tak prepraví v priebehu niekoľkých dní tisíce ľudí do Európy.

Reklama

Repatriácia prebehne postupne, stroje najbližšie dni poletia z Frankfurtu priamo do Aucklandu, prípadne aj do menšieho mesta Christchurch.

Na krídlach leteckých obrov

Celkovo chce Lufthansa absolvovať 40 letov, dva v každom smere na jednu rotáciu. Na repatriácii sa bude podieľať 210 členov leteckej posádky.

Každé z lietadiel Airbus A380 má kapacitu 509 sedadiel, čo predstavuje spolu 2 545 sedadiel počas piatich letov. Okrem toho každý z letov operovaných modelmi Boeing 747 prepraví 371 cestujúcich, čo znamená, že aj týmito lietadlami môžu dopraviť domov 1 855 cestujúcich.

Repatriačné lety Nemecka môžu využiť aj slovenskí občania, stačí sa zaregistrovať.

Hlavne bezpečne domov

Skupina Lufthansa síce uzemnila väčšinu svojej flotily, to však neznamená, že aerolinky prerušili svoju činnosť. Doposiaľ letecký gigant vypravil už 360 špeciálnych repatriačných letov. Repatriácia prebehla na 77 letiskách na piatich kontinentoch. Toto obrovské úsilie doteraz pomohlo vyše 70 000 ľuďom vrátiť sa domov. Aktuálne letecká spoločnosť plánuje ďalších 55 letov.

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore