Nájdeš nás aj na:

Novinky

Letisko Schiphol v Amsterdame stoplo spustenie nového terminálu

Letisko Schiphol v Amsterdame stoplo spustenie nového terminálu

Amsterdamské letisko Schiphol oznámilo, že plány na rozširovanie sa odkladajú. Nový terminál, ktorý má byť uvedený do prevádzky v roku 2023, bude musieť počkať – posúva sa na neurčito.

Reklama

Letisko Schiphol a základňa holandských aeroliniek KLM už dlhšiu dobu prerastá svoju súčasnú kapacitu. Pred koronakrízou na letisku pribúdalo množstvo nových spojení, doprava v Amsterdame vzrastala vo všetkých smeroch. Pôvodný termín zadania zákazky na jún 2020 sa však odložil a nový terminál A bude musieť tým pádom počkať.

Prírastok 14 miliónov pasažierov ročne

Nový terminál, ktorý mal byť pôvodne dokončený v roku 2023, by letisku umožnil navýšiť kapacitu o 14 miliónov ďalších cestujúcich ročne.

Dizajn pripravujú lokálni architekti z KAAN Architecten od roku 2017.

Nový terminál má hraničiť s odletovou halou 1, čo umožní letisku udržať si štruktúru jedného terminálu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore