Nájdeš nás aj na:

Novinky

Turkish Airlines stopnú linku z Košíc do Istanbulu

Turkish Airlines stopnú linku z Košíc do Istanbulu

Problémy spôsobené globálnou krízou Boeingu a strojov 737 MAX sa dotknú aj Slovenska. Linka z Košíc do Istanbulu od začiatku septembra 2019 na istý čas prestane premávať. Letenky na jeseň či zimu teda aktuálne s dopravcom Turkish Airlines z Košíc nerezervujete. Pozastavenie prevádzky leteckej linky nám potvrdili predstavitelia aeroliniek Turkish Airlines.

Pravidelné spojenie Košice – Istanbul po troch rokoch končí.

Prečo sa to deje?

Dopravca kvôli nedostatku lietadiel a problémom s rotáciami lietadiel presúva leteckú kapacitu na iné letiská v Európe a vo svete, uviedli HNonline.

Turkish Airlines po dočasnom vyradení Boeingov 737 MAX zo svojej flotily museli 1 zo 4 letov (v letnej sezóne) na linke Košice – Istanbul rušiť a ľudí presúvať na iné lety z Košíc, prípadne na iné letiská, najčastejšie v Budapešti. Spoločnosť tak robila na svoje náklady a podľa jej slov zabezpečila čo najkomfortnejšie riešenie pre všetkých cestujúcich, ktorých sa to dotklo.

Aktuálne pozastavenie linky teda znamená, že ihneď po tom, ako Boeing vyrieši svoj problém číslo jeden s lietadlami 737 MAX, letecká spoločnosť Turkish Airlines bude prehodnocovať svoje rozhodnutie. Pelikán a letecká spoločnosť v nasledujúcich mesiacoch vyvinú aktivity smerujúce k tomu, aby sa jedna z najobľúbenejších leteckých spoločností sveta vrátila opäť na Slovensko.

Stop po troch rokoch

Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. O jej príchode informovali Turkish Airlines ešte v apríli 2016, oficiálne ju z Košíc spustili v júni 2016.

Počas trojročného fungovania priniesli Turkish Airlines množstvo zaujímavých akcií a výpredajov a umožnili Slovákom cestovať s jedným prestupom v Istanbule do celého sveta.

Pravidelnú linku z Košíc do Istanbulu sme niekoľkokrát skúsili aj my. Leteli sme takto napríklad do Kalifornie.

4 (80%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ 5* EVA AIR: https://t.co/JjsFgzC5ok Priame lety do Bangkok a iné od 499€!20 hodín dozadu
VIDELI STE? https://t.co/wYKTLJdTJK Týchto 8 miest museli kvôli turistom zavrieť!22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/O7dYjJSFkQ Grécko s 4* all-inclusive za 509€!22 hodín dozadu
NEW YORK AJ DNES ZA 279€ 🔥 https://t.co/2lisJqSteb Neváhaj dlho!1 deň dozadu
BOLI SME V ŠTOKHOLME: https://t.co/f7wq59E43A Čo všetko stihneš za 1 víkend?1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore