Nájdeš nás aj na:

Novinky

Turkish Airlines stopnú linku z Košíc do Istanbulu

Turkish Airlines stopnú linku z Košíc do Istanbulu

Problémy spôsobené globálnou krízou Boeingu a strojov 737 MAX sa dotknú aj Slovenska. Linka z Košíc do Istanbulu od začiatku septembra 2019 na istý čas prestane premávať. Letenky na jeseň či zimu teda aktuálne s dopravcom Turkish Airlines z Košíc nerezervujete. Pozastavenie prevádzky leteckej linky nám potvrdili predstavitelia aeroliniek Turkish Airlines.

Pravidelné spojenie Košice – Istanbul po troch rokoch končí.

Prečo sa to deje?

Dopravca kvôli nedostatku lietadiel a problémom s rotáciami lietadiel presúva leteckú kapacitu na iné letiská v Európe a vo svete, uviedli HNonline.

Turkish Airlines po dočasnom vyradení Boeingov 737 MAX zo svojej flotily museli 1 zo 4 letov (v letnej sezóne) na linke Košice – Istanbul rušiť a ľudí presúvať na iné lety z Košíc, prípadne na iné letiská, najčastejšie v Budapešti. Spoločnosť tak robila na svoje náklady a podľa jej slov zabezpečila čo najkomfortnejšie riešenie pre všetkých cestujúcich, ktorých sa to dotklo.

Aktuálne pozastavenie linky teda znamená, že ihneď po tom, ako Boeing vyrieši svoj problém číslo jeden s lietadlami 737 MAX, letecká spoločnosť Turkish Airlines bude prehodnocovať svoje rozhodnutie. Pelikán a letecká spoločnosť v nasledujúcich mesiacoch vyvinú aktivity smerujúce k tomu, aby sa jedna z najobľúbenejších leteckých spoločností sveta vrátila opäť na Slovensko.

Stop po troch rokoch

Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. O jej príchode informovali Turkish Airlines ešte v apríli 2016, oficiálne ju z Košíc spustili v júni 2016.

Počas trojročného fungovania priniesli Turkish Airlines množstvo zaujímavých akcií a výpredajov a umožnili Slovákom cestovať s jedným prestupom v Istanbule do celého sveta.

Pravidelnú linku z Košíc do Istanbulu sme niekoľkokrát skúsili aj my. Leteli sme takto napríklad do Kalifornie.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky13 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky13 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky13 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky19 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky19 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore