Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Dovolenka v Marakéši bez problémov? Vieme, ako na to

Dovolenka v Marakéši bez problémov? Vieme, ako na to

Marakéš, alebo aj Červené mesto, je fascinujúcou kombináciou púšte, hôr a bohatej histórie. Je to krásna exotika, ktorú by si určite mal aspoň raz zažiť. Aby všetko prebehlo hladko, prinášame ti niekoľko tipov na top miesta, atrakcie, mobilné aplikácie, ubytovanie aj niečo extra.

Vedel si o Marakéši, že…?

Názov mesta Marakéš vraj pochádza z berberského slova murr akush, čo znamená “Krajina Boha“. Druhá teória zasa hovorí, že meno pochádza z arabského murra kish, v preklade “rýchlo prejdi“. Podľa teórie ide o varovanie pre cestovateľov, aby sa mali na pozore pred zlodejmi a divokými zvieratami.

5 miest, ktoré v Marakeši musíš zažiť

Jemaa el-Fnaa: Tu nájdeš všetok život. Vo dne zaklínačov hadov, umelcov, ktorí ti spravia tetovanie henou a iných zabávačov, vďaka ktorým ťa dovolenkový pocit neminie. V noci sa námestím nesie vôňa tradičných jahňacích pochúťok či čerstvého pomarančového džúsu. Ak chceš zažiť pravú dušu Marakéšu, toto miesto musíš navštíviť.

Jardin Majorelle: Jedno z najobľúbenejších miest v Maroku je výtvorom francúzskeho maliara Jacquesa Majorelle. Strávil neuveriteľných 40 rokov vkladaním svojej vášne a kreativity do tejto čarovnej záhrady. Čakajú ťa tu krásne chodníčky, tiché pramene a viac ako 300 druhov rastlín.

Mešita Koutoubia: Najväčšia mešita v Marakéši predstavuje zaujímavý mix španielskeho a rabatského trendu. Tento minaret z 12. storočia je naozaj obdivuhodným kúskom architektúry.

  • Kam ísť tento rok na dovolenku? TRENDY 2019 od špecialistov Pelikána

Ben Youssef Madrasa: Madrasy, v preklade školy, stoja na rôznych miestach v Maroku ako pripomienka niekdajšieho vzdelávania. Škola Ben Youssef bola kedysi najväčšou v severnej Afrike a venovaná bola učeniu islamského práva. Dnes môžeš obdivovať budovu zo 14. storočia a jej desiatky malých študentských komôr, krásne nádvorie a modliace haly.

Souky: Navštívenie akéhokoľvek marockého mesta sa nemôže zaobísť bez tradičných trhov, soukov. Remeselné výrobky, lokálne jedlo či len nasávanie atmosféry. Toto určite musíš zažiť.

Netradičný turista

Nezabudnuteľné vodopády Ouzoud počas celodenného výletu sú skvelým útekom z ruchu veľkomesta. Okúp sa uprostred divokej prírody.

Čo iné patrí k výletu do Maroka, ak nie jazda na ťavách? Tieto krásne zvieratá vás ponesú cez palmovú oázu na okraji Marakéšu. Spoznáš miestne berbeské dediny a odpočinieš si pri šálke marockého čaju.

Pre dobrodruhov je tu jazda cez púšť na štvorkolke, počas ktorej nahliadneš do miestneho životného štýlu.

Chceš viac skvelých zážitkov? Všetky ich nájdeš TU.

Marakéš, Miláno, Lisabon

Chceš svoj výlet vytiahnuť na maximum? Zaži Marakéš v kombinácii s úžasným Milánom a Lisabonom vďaka Multicity.

Ubytovanie s bazénom

Hotel Riad Les Bougainvilliers je vzdialený len 2 minúty od námestia Jemaa el-Fnaa a od tradičných trhov souk. Na streche má terasu, z ktorej si môžeš užiť krásny výhľad. Ovlažiť sa môžeš v bazéne aj pri fontáne. Vypelikánovali sme aj hotel s letenkou v Marakéši od 289 eur!

Užitočné aplikácie

Marrakech Riad Travel Guide+: Bezplatný sprievodca Marakéšom, napísaný Britom, ktorý má s mestom 10-ročnú skúsenosť. Ponúka top tipy na super miesta, reštaurácie, obchody aj offline mapu.

Pri výlete na púšti či prechádzkach po horúcom meste si treba chrániť oči, aby si nimi mohol obdivovať všetky krásy Marakéša. Kúp si tieto štýlové okuliare a budeš možno aj sexi!

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X2 hodiny dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO35 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT5 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM5 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc8 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt09 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354923 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore