Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Turkish Airlines začali lietať z Košíc

Skvelá správa pre Slovákov, ktorí milujú cestovanie. Najlepšia letecká spoločnosť Európy dnes otvorila svoje priame lety do Košíc. Košice sa tak priamo spojili s Istanbulom, s jedným z najdôležitejších globálnych dopravných uzlov sveta. Ako píše aj tlačová správa, ktorú sme dostalo od Turkish Airlines, košické letisko týmto krokom dostalo nový strategický význam v procese budovania a posilňovania kultúrnych, obchodných a turistických aktivít. Pre spoločnosť Turkish Airlines je to v poradí už 289. destinácia, ktorú spojí s okolitým svetom svojou leteckou flotilou.

Reklama

TA-KE-inauguracia2

Prepravca bude prevádzkovať lety do/z Košíc trikrát týždenne, a to v utorok, štvrtok a piatok.  Lietať sa bude nasledovne:

Z Istanbulu do Košíc:

Odlet: IST – 8:10 ráno, Prílet: KSC – 9:10 ráno (uvedené v miestnych časoch)

Z Košíc do Istanbulu:

Odlet: KSC – 10:05 ráno, Prílet: 13:05 poobede (uvedené v miestnych časoch)

Letenka do Istanbulu za uvádzaciu cenu 89 eur

TA-KE-inauguracia1

Novinka poteší aj členov vernostného programu Miles&Smiles. Pre nich totiž platí špeciálna ponuka: 25% zníženie počtu míľ potrebných na získanie leteniek alebo ďalších výhod.

My osobne sa na našu prvú cestu z Košíc úprimne tešíme. Letieť z Košíc do Ameriky, Číny, Japonska, Vietnamu, Thajska, či Emirátov v 4-hviezdičkovej kvalite a za uvádzacie ceny je viac než lákavé. Vitajte!

TA-KE-inauguracia5

TA-KE-inauguracia4

Turkish Airlines, ktoré boli založené v roku 1993 s flotilou piatich lietadiel, sú dnes členom Star Alliance a ako 4-hviezdičkové aerolínie s flotilou 322 lietadiel (osobných aj nákladných) lietajú celosvetovo do viac ako 289 destinácií, 240 domácich a 49 medzinárodných. V prieskume Skytrax z roku 2015 boli Turkish Airlines ocenené piaty rok po sebe ako “Najlepšie európske aerolínie” a po siedmykrát v rade ako “Najlepšie aerolínie v južnej Európe”.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky7 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky7 hodiny dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky9 hodiny dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky10 hodiny dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky11 hodiny dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky1 deň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky1 deň dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky1 deň dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky1 deň dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore