Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

Drvivá väčšina turistov sem chodí práve kvôli šikmej veži. V Pise sa však dá robiť aj mnoho iných vecí. Či už prídeš na otočku len na jeden deň, alebo sa sem dopravíš v rámci jednodňového výletu z okolia -rozhodne sa tu zabavíš. Pozri si naše tipy, čo vidieť v Pise.

Raňajky

Ak by si chcel začať deň chutnými raňajkami mám tu pre teba tip na útulnú raňajkáreň- Filter Coffe Lab. Počas našej návštevy bola vcelku plná, ale na šťastie sa nám ušlo miesto na sedenie. V ponuke mali slané aj sladké pokrmy. Samozrejme ak chceš dať raňajkám trochu Talianskeho šmrncu postačí ti pečivo a káva z jednej z mnoha pekárni.

View this post on Instagram

today, is a good day. 🥞🍓🇺🇸 #coffee

A post shared by life of Rachel🌷 (@rachele_pieroni) on

Prechádzka mestom

Pisa nie je veľká, obzvlášť jej centrum. Hovorí sa, že ju vieš celú prejsť za 2 hodiny. Ak chceš ale poriadne nasať atmosféru, tak si tu určite nájdeš aktivity aj na celý deň. Je to útulné Talianske mestečko, cez ktoré preteká rieka Arno. Na každom rohu nájdeš zmrzlináreň a zašité uličky v ktorých je ľahké sa stratiť.

Highlight v podobne Šikmej veže

Samozrejme vežu kvôli ktorej si sem pravdepodobne prišiel nesmieš vynechať, ak si ju chceš užiť bez obklopenia turistov tak sa ti sem určite oplatí prísť zavčas ráno, nakoľko počas dňa sa to tu hemží stovkami turistov. Je to aj preto, že mnoho z nich sem príde len v rámci jednodňového výletu autobusom a tak sa zrazu z ničoho nič pri tebe objaví skupinka 30tich čínskych turistov. Veža je však krásna aj počas západu slnka. 

Campo dei Miracoli

Alebo aj námestie zázrakov je komplex, ktorého súčasťou je práve šikmá veža. Ide vlastne o miesto kde sa v Pise sústreďuje najviac turistov. Počas horúcich dní si tu môžeš odpočinúť v tieni a načerpať energiu na ďalšie prechádzky mestom. Unikneš tak aspoň na chvíľku od stoviek ľudí, ktorí si chcú spraviť zábavnú fotku s Vežou.

Obed s výhľadom na Šikmú vežu

Je samozrejmé, že v okolí veže je mnoho reštaurácií, ktoré by sme mohli nazvať turistickými pascami. Avšak úprimne si myslím , že obed s výhľadom na tento skvost peňaženku až tak nezabolí. Ceny boli veľmi prijateľné. Tak prečo si tento “luxus” nevychutnať práve v Pise?

View this post on Instagram

Lean wit it (and then have some 🍝)

A post shared by J E I S M E L Y N (@jeismelyn) on

Zmrzlina

Ochutnávku zmrzliny v Pise nemôžeš vynechať, na to o aké malé mesto ide tu nájdeš zmrzlináreň priam na každom rohu. Za mňa môžem odporučiť:Gelateria De’Coltelli,La Bottega del Gelato a Gelateria Artigianale Rufus

Botanická záhrada

Ak by si chcel navštíviť prvú Botanickú záhradu na svete, tá sa nachádza práve v Pise. Vstupné je pritom celkom nízke. Dospelý lístok stojí 4€, detský 2€.

Tuttomondo (Farebná stena)

Farebnú stenu od amerického umelca Keitha Haringa môžeš nájsť na jednej z historických budov. Ide o skutočne kontrastnú maľbu, nakoľko sa odlišuje od samotného Talianskeho štýlu. A čo vyjadruje maľba? Harmóniu a mier vo svete prostredníctvom 30tich farebných postáv, pričom každá z nich predstavuje iný aspekt mieru vo svete.

Západ slnka pri moste Ponte di Mezzo

Most, ktorý patrí medzi tie najkrajšie v Pise. Okolie tohto mosta je nie len fotogenické, ale je to aj skvelé miesto na oddych pri západe slnka. Taktiež prechádzka popri rieke stojí za to.

View this post on Instagram

Un anno dopo 🍒🍒🍒

A post shared by @ raffnastasi on

No a na záver niečo pre tých, ktorí by sa chceli predsa len z Pisy posúnuť niekam ďalej mam tip na prímorské mestečko Marina di Pisa, kde sa vieš ľahko dostať autom do necelej polhodiny. Mesto má kamenisté ale takisto aj piesočnaté pláže, takže je na tvojej preferencií, ktorú si vyberieš. 

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: https://t.co/uKgCtzUdmB Čierna hora s polpenziou a delegátom za 448€!12 hodín dozadu
Výlet či dovolenka v septembri? https://t.co/tAh9T7AD80 Pozri si TOP 10 leteniek za super ceny.13 hodín dozadu
BERGEN od 30€! https://t.co/DweEX20xPF Spoznaj s nami bránu do nórskych fjordov.16 hodín dozadu
OSTROV KOH SAMUI OD 639€! https://t.co/prew33XSuv + 10 tipov ako si ostrov užiť do sýtosti16 hodín dozadu
BANGKOK ZA 499€! https://t.co/zeH5CbhGlk … Bez prestupu a s podpalubnou batožinou!16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore