Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

Drvivá väčšina turistov sem chodí práve kvôli šikmej veži. V Pise sa však dá robiť aj mnoho iných vecí. Či už prídeš na otočku len na jeden deň, alebo sa sem dopravíš v rámci jednodňového výletu z okolia -rozhodne sa tu zabavíš. Pozri si naše tipy, čo vidieť v Pise.

Reklama

Raňajky

Ak by si chcel začať deň chutnými raňajkami mám tu pre teba tip na útulnú raňajkáreň- Filter Coffe Lab. Počas našej návštevy bola vcelku plná, ale na šťastie sa nám ušlo miesto na sedenie. V ponuke mali slané aj sladké pokrmy. Samozrejme ak chceš dať raňajkám trochu Talianskeho šmrncu postačí ti pečivo a káva z jednej z mnoha pekárni.

View this post on Instagram

today, is a good day. 🥞🍓🇺🇸 #coffee

A post shared by life of Rachel (@rachele_pieroni) on

Prechádzka mestom

Pisa nie je veľká, obzvlášť jej centrum. Hovorí sa, že ju vieš celú prejsť za 2 hodiny. Ak chceš ale poriadne nasať atmosféru, tak si tu určite nájdeš aktivity aj na celý deň. Je to útulné Talianske mestečko, cez ktoré preteká rieka Arno. Na každom rohu nájdeš zmrzlináreň a zašité uličky v ktorých je ľahké sa stratiť.

Highlight v podobne Šikmej veže

Samozrejme vežu kvôli ktorej si sem pravdepodobne prišiel nesmieš vynechať, ak si ju chceš užiť bez obklopenia turistov tak sa ti sem určite oplatí prísť zavčas ráno, nakoľko počas dňa sa to tu hemží stovkami turistov. Je to aj preto, že mnoho z nich sem príde len v rámci jednodňového výletu autobusom a tak sa zrazu z ničoho nič pri tebe objaví skupinka 30tich čínskych turistov. Veža je však krásna aj počas západu slnka. 

Campo dei Miracoli

Alebo aj námestie zázrakov je komplex, ktorého súčasťou je práve šikmá veža. Ide vlastne o miesto kde sa v Pise sústreďuje najviac turistov. Počas horúcich dní si tu môžeš odpočinúť v tieni a načerpať energiu na ďalšie prechádzky mestom. Unikneš tak aspoň na chvíľku od stoviek ľudí, ktorí si chcú spraviť zábavnú fotku s Vežou.

Obed s výhľadom na Šikmú vežu

Je samozrejmé, že v okolí veže je mnoho reštaurácií, ktoré by sme mohli nazvať turistickými pascami. Avšak úprimne si myslím , že obed s výhľadom na tento skvost peňaženku až tak nezabolí. Ceny boli veľmi prijateľné. Tak prečo si tento “luxus” nevychutnať práve v Pise?

View this post on Instagram

Lean wit it (and then have some 🍝)

A post shared by J E I S M E L Y N ツ (@jeismelyn) on

Zmrzlina

Ochutnávku zmrzliny v Pise nemôžeš vynechať, na to o aké malé mesto ide tu nájdeš zmrzlináreň priam na každom rohu. Za mňa môžem odporučiť:Gelateria De’Coltelli,La Bottega del Gelato a Gelateria Artigianale Rufus

Botanická záhrada

Ak by si chcel navštíviť prvú Botanickú záhradu na svete, tá sa nachádza práve v Pise. Vstupné je pritom celkom nízke. Dospelý lístok stojí 4€, detský 2€.

Tuttomondo (Farebná stena)

Farebnú stenu od amerického umelca Keitha Haringa môžeš nájsť na jednej z historických budov. Ide o skutočne kontrastnú maľbu, nakoľko sa odlišuje od samotného Talianskeho štýlu. A čo vyjadruje maľba? Harmóniu a mier vo svete prostredníctvom 30tich farebných postáv, pričom každá z nich predstavuje iný aspekt mieru vo svete.

Západ slnka pri moste Ponte di Mezzo

Most, ktorý patrí medzi tie najkrajšie v Pise. Okolie tohto mosta je nie len fotogenické, ale je to aj skvelé miesto na oddych pri západe slnka. Taktiež prechádzka popri rieke stojí za to.

View this post on Instagram

Un anno dopo 🍒🍒🍒

A post shared by Raffaella 🦒 (@raffnastasi) on

No a na záver niečo pre tých, ktorí by sa chceli predsa len z Pisy posúnuť niekam ďalej mam tip na prímorské mestečko Marina di Pisa, kde sa vieš ľahko dostať autom do necelej polhodiny. Mesto má kamenisté ale takisto aj piesočnaté pláže, takže je na tvojej preferencií, ktorú si vyberieš. 

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

WOW! Havaj v bizniske a prvej triede za 1869€: https://t.co/HXun5DXvN4 #letenky4 hodiny dozadu
V Kalifornii si už bol(a)? San Francisco od 377€ (v cene je výlet do Barcelony) https://t.co/iSaqVEUAqF #letenky10 hodín dozadu
EURÓPA na dlani: letenky z BA od 23€! https://t.co/DhIghANx5a #letenky11 hodín dozadu
Gibraltár a slnečný pobyt v Andalúzii od 409€! https://t.co/WnnAWN5YQL #dovolenky11 hodín dozadu
Marakéš v januári len za 19€! Poď do Maroka https://t.co/sri3HB853O #letenky12 hodín dozadu
Kyjev vo februári od 35€! https://t.co/7KfbvYuCa4 #letenky12 hodín dozadu
Ponuka dňa! 40% zľava na dovolenku v Thajsku s výletom do Kataru. Cena? 829€ https://t.co/neEfT0tfGb #dovolenky1 deň dozadu
Filipíny za skvelých 399€! https://t.co/pUsTnIdOti #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore