Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

24 hodín v Pise: čo všetko treba vidieť a zažiť?

Drvivá väčšina turistov sem chodí práve kvôli šikmej veži. V Pise sa však dá robiť aj mnoho iných vecí. Či už prídeš na otočku len na jeden deň, alebo sa sem dopravíš v rámci jednodňového výletu z okolia -rozhodne sa tu zabavíš. Pozri si naše tipy, čo vidieť v Pise.

Reklama

Raňajky

Ak by si chcel začať deň chutnými raňajkami mám tu pre teba tip na útulnú raňajkáreň- Filter Coffe Lab. Počas našej návštevy bola vcelku plná, ale na šťastie sa nám ušlo miesto na sedenie. V ponuke mali slané aj sladké pokrmy. Samozrejme ak chceš dať raňajkám trochu Talianskeho šmrncu postačí ti pečivo a káva z jednej z mnoha pekárni.

Prechádzka mestom

Pisa nie je veľká, obzvlášť jej centrum. Hovorí sa, že ju vieš celú prejsť za 2 hodiny. Ak chceš ale poriadne nasať atmosféru, tak si tu určite nájdeš aktivity aj na celý deň. Je to útulné Talianske mestečko, cez ktoré preteká rieka Arno. Na každom rohu nájdeš zmrzlináreň a zašité uličky v ktorých je ľahké sa stratiť.

Highlight v podobne Šikmej veže

Samozrejme vežu kvôli ktorej si sem pravdepodobne prišiel nesmieš vynechať, ak si ju chceš užiť bez obklopenia turistov tak sa ti sem určite oplatí prísť zavčas ráno, nakoľko počas dňa sa to tu hemží stovkami turistov. Je to aj preto, že mnoho z nich sem príde len v rámci jednodňového výletu autobusom a tak sa zrazu z ničoho nič pri tebe objaví skupinka 30tich čínskych turistov. Veža je však krásna aj počas západu slnka. 

Campo dei Miracoli

Alebo aj námestie zázrakov je komplex, ktorého súčasťou je práve šikmá veža. Ide vlastne o miesto kde sa v Pise sústreďuje najviac turistov. Počas horúcich dní si tu môžeš odpočinúť v tieni a načerpať energiu na ďalšie prechádzky mestom. Unikneš tak aspoň na chvíľku od stoviek ľudí, ktorí si chcú spraviť zábavnú fotku s Vežou.

Obed s výhľadom na Šikmú vežu

Je samozrejmé, že v okolí veže je mnoho reštaurácií, ktoré by sme mohli nazvať turistickými pascami. Avšak úprimne si myslím , že obed s výhľadom na tento skvost peňaženku až tak nezabolí. Ceny boli veľmi prijateľné. Tak prečo si tento “luxus” nevychutnať práve v Pise?

Zmrzlina

Ochutnávku zmrzliny v Pise nemôžeš vynechať, na to o aké malé mesto ide tu nájdeš zmrzlináreň priam na každom rohu. Za mňa môžem odporučiť:Gelateria De’Coltelli,La Bottega del Gelato a Gelateria Artigianale Rufus

Botanická záhrada

Ak by si chcel navštíviť prvú Botanickú záhradu na svete, tá sa nachádza práve v Pise. Vstupné je pritom celkom nízke. Dospelý lístok stojí 4€, detský 2€.

Tuttomondo (Farebná stena)

Farebnú stenu od amerického umelca Keitha Haringa môžeš nájsť na jednej z historických budov. Ide o skutočne kontrastnú maľbu, nakoľko sa odlišuje od samotného Talianskeho štýlu. A čo vyjadruje maľba? Harmóniu a mier vo svete prostredníctvom 30tich farebných postáv, pričom každá z nich predstavuje iný aspekt mieru vo svete.

Západ slnka pri moste Ponte di Mezzo

Most, ktorý patrí medzi tie najkrajšie v Pise. Okolie tohto mosta je nie len fotogenické, ale je to aj skvelé miesto na oddych pri západe slnka. Taktiež prechádzka popri rieke stojí za to.

No a na záver niečo pre tých, ktorí by sa chceli predsa len z Pisy posúnuť niekam ďalej mam tip na prímorské mestečko Marina di Pisa, kde sa vieš ľahko dostať autom do necelej polhodiny. Mesto má kamenisté ale takisto aj piesočnaté pláže, takže je na tvojej preferencií, ktorú si vyberieš. 

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zanzibar bude mať nový umelý ostrov pripomínajúci obrovskú domino vežu https://t.co/HPoasAQ08g #novinky46 minút dozadu
PONUKA DŇA: Jesenný pobyt vo Vile Magnolia v krásnom prostredí Banskej Štiavnice za 69€ s raňajkami (ušetríš 1 deň voľna) https://t.co/r0DqfqTPVA #dovolenky5 hodín dozadu
Letenky na Miami s termínmi na zimu 2021 aj rok 2022 od 199€! https://t.co/OaBY2G8N4J #letenky5 hodín dozadu
Cestovanie do Švédska: ku vstupu stačí PCR alebo antigén nie starší ako 72 hodín, očkovanie alebo imunita, zatiaľ do 31. októbra https://t.co/hK9TGNGwP8 #novinky6 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 29€ spiatočne! https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky6 hodín dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy alebo Viedne! Leť na jeseň od 21€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy6 hodín dozadu
Austrália chce naštartovať COVID pasy a otvoriť hranice možno už počas Vianoc https://t.co/9X8dWdcxEb #novinky6 hodín dozadu
Prečo si na palube musíme zapnúť na zariadeniach režim lietadlo? https://t.co/YCcpo78GWK #novinky1 deň dozadu
Vstup na Zanzibar: Potrebný je PCR test pred odletom a antigénový test po príchode https://t.co/nLgh6kHa0N #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Zanzibar s letenkami, 3*hotelom a all inclusive za 1017€ (možnosť bezplatného zrušenia) https://t.co/gr0ZOP7tE1 #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore