Nájdeš nás aj na:

Amerika

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie, ktorého odvolanie len niekoľko dní pred odchodom z funkcie naplánoval Trump. Na zoznam pribudla Juhoafrická republika vzhľadom na obavy z mutácie koronavírusu.

Reklama

K zákazu pribudlo niekoľko ďalších pravidiel k cestovaniu do USA, napríklad 10-dňová karanténa pre zahraničných cestujúcich alebo povinné rúška na palube amerických lietadiel.

Joe Biden ihneď po prevzatí prezidentského mandátu podpísal príkaz, ktorý nariaďuje nielen rúška v lietadlách a na letiskách, ale tiež 10-dňovú karanténu pre medzinárodných prichádzajúcich. Po príchode do USA zo zahraničia tak treba ukázať negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín a následne absolvovať aj povinnú karanténu.

Cestovné obmedzenia do/z USA boli zavedené s cieľom obmedziť dovoz vírusu COVID-19 do USA ešte na jar 2020.

Zrušenie zákazu cestovania z EÚ do USA by mohlo znamenať obrovský prínos pre letecké spoločnosti. Letecké spojenia existujú už teraz, avšak len vo veľmi malej miere a len pre tie skupiny obyvateľstva, ktoré cestovať do USA môžu (na výnimku).

Zákaz cestovania cestujúcich z Veľkej Británie do USA začiatkom roka spôsobil, že veľká časť celosvetového leteckého trhu zmizla zo dňa na deň. Zasiahlo to tvrdo mnohé americké i európske aerolinky, ktoré sú vo veľmi zlej finančnej situácií ako napríklad aerolínie Norwegian.

Mnohé lety do USA sú teraz prevádzkované len vďaka nákladnej doprave.

Letecké spoločnosti od jari 2020 lobujú na oboch stranách Atlantiku, ponúkajú možnosť vyhnúť sa predpisom predodletovým testovaním. Spoločnosť United už v USA dokonca otvorila súdny proces, ktorého výsledkom by bolo, aby všetci cestujúci z Newarku do Londýna (Heathrow) potrebovali pred nástupom do lietadla negatívny výsledok testu na COVID-19.

Akciové letenky do USA na rok 2021

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky2 dni dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky2 dni dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky2 dni dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky2 dni dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky2 dni dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ2 dni dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky2 dni dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore