Nájdeš nás aj na:

Amerika

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie

Biden predĺžil platnosť zákazu ciest do USA z 26 krajín schengenu, z Británie, Írska a Brazílie, ktorého odvolanie len niekoľko dní pred odchodom z funkcie naplánoval Trump. Na zoznam pribudla Juhoafrická republika vzhľadom na obavy z mutácie koronavírusu.

Reklama

K zákazu pribudlo niekoľko ďalších pravidiel k cestovaniu do USA, napríklad 10-dňová karanténa pre zahraničných cestujúcich alebo povinné rúška na palube amerických lietadiel.

Joe Biden ihneď po prevzatí prezidentského mandátu podpísal príkaz, ktorý nariaďuje nielen rúška v lietadlách a na letiskách, ale tiež 10-dňovú karanténu pre medzinárodných prichádzajúcich. Po príchode do USA zo zahraničia tak treba ukázať negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín a následne absolvovať aj povinnú karanténu.

Cestovné obmedzenia do/z USA boli zavedené s cieľom obmedziť dovoz vírusu COVID-19 do USA ešte na jar 2020.

Zrušenie zákazu cestovania z EÚ do USA by mohlo znamenať obrovský prínos pre letecké spoločnosti. Letecké spojenia existujú už teraz, avšak len vo veľmi malej miere a len pre tie skupiny obyvateľstva, ktoré cestovať do USA môžu (na výnimku).

Zákaz cestovania cestujúcich z Veľkej Británie do USA začiatkom roka spôsobil, že veľká časť celosvetového leteckého trhu zmizla zo dňa na deň. Zasiahlo to tvrdo mnohé americké i európske aerolinky, ktoré sú vo veľmi zlej finančnej situácií ako napríklad aerolínie Norwegian.

Mnohé lety do USA sú teraz prevádzkované len vďaka nákladnej doprave.

Letecké spoločnosti od jari 2020 lobujú na oboch stranách Atlantiku, ponúkajú možnosť vyhnúť sa predpisom predodletovým testovaním. Spoločnosť United už v USA dokonca otvorila súdny proces, ktorého výsledkom by bolo, aby všetci cestujúci z Newarku do Londýna (Heathrow) potrebovali pred nástupom do lietadla negatívny výsledok testu na COVID-19.

Akciové letenky do USA na rok 2021

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1073€ https://t.co/IkPhU8eQmg #dovolenky6 hodín dozadu
Silvester v New Yorku: letenky od 377€ vo sviatočných termínoch https://t.co/8iI4nIKYv57 hodín dozadu
Austrian Airlines už spustili svoju novú najdlhšiu linku: Viedeň – Cancún https://t.co/GaFCSkdPVO #letenky7 hodín dozadu
Chaty, chalupy a apartmány. Lacné ubytovanie na Slovensku a 8 dôvodov, prečo sa v roku 2021 oplatí https://t.co/GqCQ6NUMSm #dovolenky8 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 36€ spiatočne! https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky8 hodín dozadu
Gdansk so zľavou od 29€! Zaži unikátne poľské mesto https://t.co/UiCWvxv5vr #letenky8 hodín dozadu
LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 239€! https://t.co/PzfzAdgqRQ #letenky8 hodín dozadu
Leť na rozprávkový Zanzibar s Turkish Airlines od 449€! https://t.co/zRKxV4Um78 #letenky9 hodín dozadu
Londýn a Edinburgh majú nové low-costové vlakové spojenie. Okrem cien má znížiť aj uhlíkovú stopu https://t.co/YdaWRL36gP #letenky9 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore