Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Kolumbia otvorená bez karantény a testu. Leť na jar do Bogoty z Viedne od 499€!

Kolumbia otvorená bez karantény a testu. Leť na jar do Bogoty z Viedne od 499€!

Kolumbia od 17. septembra 2020 zrušila dočasný zákaz vstupu cudzincov do krajiny pre leteckú dopravu. Medzinárodné komerčné lety sú tak čiastočne obnovené a z Európy sa dostaneš do Kolumbie napríklad s holandskými aerolinkami KLM. Aktuálne síce aerolinky zaviedli mesačný zákaz letov z takmer celej Južnej Ameriky, letenky si však môžeš kúpiť aj na jar, akciové termíny sú v ponuke do júna 2021.

Reklama

Od 5. novembra 2020 sa pri vstupe do krajiny nevyžaduje negatívny výsledok PCR testu, avšak pri letoch KLM aktuálne treba negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín a antigénový test 4 hodiny pred vstupom na palubu (vo Viedni). Cestujúci, ktorí majú v úmysle vstúpiť alebo odísť z krajiny, potrebujú 24 hodín až 1 hodinu pred cestou vyplniť online formulár check-mig. Pre turistické cesty do 90 dní postačí občanovi SR cestovný pas, ktorý bude v čase vstupu do krajiny platný prinajmenšom 6 mesiacov. Občania Kolumbie potrebujú pre cestu do SR vízum.

Spiatočné letenky z Viedne do Bogoty teraz stoja 499 eur. Každý cestujúci (okrem batoľata) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Letenky z Viedne do Bogoty sú dostupné pre cesty v termínoch od februára do júna 2021.

Oficiálne Kolumbia prekonala vyvrcholenie pandémie, do 1. novembra však ostáva krajina v stave národnej sanitárnej pohotovosti. Dovolenkové destinácie sú otvorené s menšími obmedzeniami.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore