Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Austrian Airlines už vyžadujú na palube respirátor FFP2, Lufthanse stačí aj chirurgické rúško

Austrian Airlines už vyžadujú na palube respirátor FFP2, Lufthanse stačí aj chirurgické rúško

Austrian Airlines začali od 25. januára 2021 požadovať od cestujúcich na palube lietadla nosenie respirátorov typu FFP2. Od 1. februára prechádzajú ostatné aerolinky skupiny Lufthansa na podobné pravidlo, avšak respirátor FFP2 tam nie je nevyhnutný – cestujúci môže vstúpiť na palubu aj s chirurgickým rúškom, prípadne použije respirátor KN95.

Reklama

Letecká skupina sa opatrenie rozhodla zaviesť pre šírenie infekčnejších verzií koronavírusu. V Rakúsku je od 25. januára 2021 respirátor povinnou ochranou v prípade cestovania hromadnou dopravou, v Nemecku je to zatiaľ odporúčané.

Ktoré aerolinky spadajú pod skupinu Lufthansa?

Lufthansa má niekoľko dcérskych spoločností a je zakladajúcim členom Star Alliance, najväčšej leteckej aliancie. Do leteckej skupiny patria aerolinky Lufthansa, SWISS, Eurowings, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti. Kým Austrian Airlines požadujú respirátor FFP2, prípadne vyššiu radu (FFP3), ostatné aerolínie zatiaľ umožňujú vstup cestujúcim na palubu aj s chirurgickým rúškom, prípadne respirátorom KN95.

Takéto pravidlá platia od 25. januára 2021 na letoch Austrian Airlines:

Takéto pravidlá platia v lietadlách skupiny Lufthansa (okrem Austrian Airlines) od 1. februára:

Nosenie respirátora/rúška je na zodpovednosti cestujúcich, aerolinky ich podľa oficiálnych údajov na ich stránkach cestujúcim nemusia poskytnúť.

Aerolinky budú dotknutých cestujúcich o nových pravidlách informovať prostredníctvom e-mailu a rovnako aj na webových stránkach leteckých spoločností či sociálnych sieťach.

Infekcia na palube je v zásade veľmi nepravdepodobná, píše sa v oficiálnom vyhlásení skupiny Lufthansa. Všetky lietadlá skupiny Lufthansa Group sú vybavené vzduchovými filtrami najvyššej kvality (HEPA), ktoré zaisťujú kvalitu vzduchu podobnú ako na operačnom sále. Okrem toho vzduch cirkuluje vertikálne namiesto toho, aby sa rozptýlil po celej kabíne.

Zdroj: Lufthansa Group

Výnimky z nosenia rúšok či respirátorov

Cestujúci vo veku od 6 do 14 rokov a tehotné ženy môžu cestovať s rúškom, deti do 6 rokov sú z povinnosti nosenia rúška vyňaté úplne. Ak zo zdravotných dôvodov nemôžete nosiť rúško, musíte predložiť negatívny test na COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín pri plánovanom začiatku cesty a lekárske potvrdenie.

Akciové letenky Lufthansa Group


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore