Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

TOP miesta 2020, kde si užiješ letnú dovolenku aj na jeseň

Máte hlavu v smútku, že leto je už zase nenávratne preč a chladných dní je o niečo viac? Nezúfajte! Pripravili sme pre vás zoznam destinácií, kde si užijete slnečné lúče prenikajúce pomedzi dlhé listy vysokých paliem aj na jeseň. Najväčšou výhodou cestovania k moru na jeseň sú vynikajúce ceny a čo viac, väčšina dovolenkárov už bude dávno doma. Okrem skvelých leteniek sa môžete inšpirovať našimi tipmi na dovolenku aj tento rok:

Reklama

Kam ísť v roku 2020 k moru na jeseň a lacno?

Sicília

Lacná dovolenka na Sicílii v októbri? Skvelý nápad! Keďže je najjužnejším miestom Talianska, počasie tu vydrží super aj na jeseň. Teploty sa pohybujú okolo 23-24°C, húfy turistov sú preč a vy si môžete naplno vychutnať atmosféru ostrova zo starých mafiánskych filmov. Špagety budete zapíjať dobrým vínkom a spoznáte pravé talianske Dolce Vita. Ak chcete Sicíliu poriadne prebádať a plánujete ísť aj do národných parkov, hôr alebo zdolať Etnu, zoberte si so sebou radšej aj niečo teplejšie navrch.  Keby si Don Corleone mohol vybrať, kedy navštívi svoj rodný kraj, určite by si vybral jeseň. 🙂

Taliansko je bezpečná krajina. Pri ceste tam netreba absolvovať karanténu ani test na koronavírus, stačí vyplniť vstupný dotazník. Po návrate na Slovensko takisto nie je potrebné absolvovať test ani karanténu.

Madeira a Azory

Portugalské ostrovy kvetov a večnej jari majú ideuálnu zemepisnú šírku a preto sú ideálnym miestom na dovolenku počas celého roku. Teploty sa na jeseň pohybujú medzi 23-25°C a Atlantik tu prekvapivo dosahuje príjemných 24°C. Takže hor sa zaplávať si s delfínmi. Madeira aj Azory vás dostanú svojou krásnou prírodou, ktorá sa kvôli priaznivej klíme neukladá na spánok ani v októbri. Napríklad Madeira je úžasná aj v zime, a my máme 8 dôvodov, prečo je to tak.

Portugalsko síce nie je zaradené medzi tzv. zelenými krajinami, ale je adept na vyradenie z rizikových krajín. Pri ceste tam netreba absolvovať karanténu, avšak treba absolvovať ani test na koronavírus. Po návrate na Slovensko stačí ukázať negatívny test alebo absolvovať domácu izoláciu a na 5. alebo 6. deň ukončiť karanténu testom hradeným štátom.

Ischia

V Neapolskom zálive nájdete malý ostrovček, ktorý si v minulosti obľúbili najmä obyvatelia starovekého Ríma a Grécka a povedzme si úprimne, oni jednoducho vedeli, čo je dobré. Cestovali sem aj niekoľko dní, len aby našli oddych v miestnych liečivých termálnych prameňoch uprostred rozkvitnutých záhrad. Vďaka svojmu miernemu podnebiu je Ischia aj dnes obľúbená nielen cez leto, ale aj na jeseň, kedy sa teploty pohybujú okolo 20 – 24°C. Dovolenku si spestríte prechádzkou po pláži alebo citrusovými hájmi a skvelú kuchyňu si vychutnáte pri víne z miestnych viníc.

Taliansko je bezpečná krajina. Pri ceste tam netreba absolvovať karanténu ani test na koronavírus, stačí vyplniť vstupný dotazník. Po návrate na Slovensko takisto nie je potrebné absolvovať test ani karanténu.

Akciové letenky do bezpečných destinácií

Grécko

Obľúbené ostrovy Kréta, Korfu, Rodos aj Zakynthos vás začiatkom jesene určite nesklamú. Hotely, reštaurácie a taverny vás budú stále vítať anízovým Uzom, pretože sezóna sa tu oficiálne končí na konci októbra. Teploty cez deň dosahujú približne 24-26°C a more je stále vyhriate po horúcom lete.  Ak chcete zobrať svoju polovičku na poriadnu romantiku, odporúčame ostrov Santorini. Krajšie miesto by ste hľadali dlho.

Grécko je bezpečná krajina. Pri ceste tam netreba absolvovať karanténu ani test na koronavírus, stačí vyplniť vstupný dotazník. Po návrate na Slovensko takisto nie je potrebné absolvovať test ani karanténu.

Kanárske ostrovy

Ak sa chcete vybrať na „Kanáre“, tak jeseň je ten pravý čas. Počasie je tu takmer stabilné počas celého roka, v októbri sa však okrem húfov turistov vyhnete aj vysokým teplotám. 13 ostrovov je veľmi rozmanitých a každý si tu nájde to svoje. Gran Canaria a Tenerife sú najturistickejšie, sú tu typické letoviská a nočný život. Fuerteventura ponúka okrem dokonalých kilometrových pláži super vlny, takže ak na surf, tak sem. Náš tajný tip je ale ostrov Lanzarote. Na mesačnú krajinu a dramatické vulkanické útesy pri krásnych plážach len tak nezabudnete.

Španielsko síce nie je zaradené medzi tzv. zelenými krajinami, avšak dovolenka na Kanárskych ostrovoch patrí medzi najbezpečnejšie na svete. Prípadov COVID-19 bolo na Kanároch veľmi málo a tamojšie autority sa tento rok rozhodli zatraktívniť dovolenku na ostrovoch tým, že poskytujú poistenie proti COVID-19 bezplatne všetkým cestujúcim, ktorí priletia na ostrovy. V prípade pozitívneho testu na COVID-19 získate plné krytie nákladov na liečbu či prípadnú repatriáciu. Pri ceste tam netreba absolvovať karanténu, ani test na koronavírus. Po návrate na Slovensko stačí ukázať negatívny test alebo absolvovať domácu izoláciu a na 5. alebo 6. deň ukončiť karanténu testom hradeným štátom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Hore