Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

7 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať na zázračný ostrov Ischia

7 dôvodov, prečo ísť dovolenkovať na zázračný ostrov Ischia

Ischia. Nádherný vulkanický ostrov ležiaci v Neapolskom zálive, približne 30 kilometrov od talianskej pevniny. Sen všetkých milovníkov kúpeľov a ostrovnej dovolenky v Stredozemnom mori vzdialený len pár hodín cesty lietadlom z našich končín. Ešte ste o ňom nepočuli? Tak si pozrite náš krátky článok s tipmi, prečo sa oplatí dovolenkovať na Ischii a koľko to vlastne stojí (áno, máme dovolenky za MEGA CENY, pozrite nižšie ;). Nás očarilo príjemné stredomorské podnebie, celoročne zelená bujná vegetácia, liečivé účinky tunajších termálnych a minerálnych vôd, priezračne čisté more aj ústretovosť a príjemnosť miestnych ľudí + musíme vypichnúť maximálnu spokojnosť so službami českého delegáta, ktorý svojimi tipmi posunie vašu dovolenku na úplne inú úroveň.

Spojenie, ktoré milujú mnohí: hory a more

Povrch Ischie je prevažne hornatý (najvyššia hora Epomeo 789 m.n.m.) a nachádza sa tu nespočetné množstvo pozostatkov vulkánov. Ostrov je dlhý 10 km a široký 7 km, aj napriek tomu je druhým najväčším ostrovom Neapolského zálivu. Legenda hovorí, že sám Jupiter vo vojne s kyklopmi hodil lávovú horu proti vodcovi kyklopov obrovi Tyfon a pritisol ho tak k morskému dnu. Tyfonov vzdor bol márny, avšak ako sa tak zúril, jeho horúce slzy umožnili vzniknúť ostrovnom termálnym prameňom.

Niekto do Piešťan, niekto na Ischiu

Sopečný pôvod ostrova sa prejavuje v mnohých formách – prírodné horúce pary, prírodné sauny a horúce piesky. Na ostrove sa nachádza cez 100 minerálnych prameňov s teplotou do 40°C. Špecialitou pre dovolenkárov sú najmä bahenné zábaly z vulkanickej hliny, ktorá zreje 8 mesiacov v nádržiach s minerálnou vodou. Termálne pramene sú využívané na liečenie reumatických a gynekologických ochorení, bronchitídy, astmy, kožných chorôb. Vhodné sú tiež k rehabilitácii.

Už ste sa kúpali v Poseidonovej záhrade?

Na ostrove pramení viac ako 150 liečivých prameňov, cenených už v časoch starých Grékov, ktorí ostrov kedysi osídlili. Dodnes sú využívané priamo na terapeutické účely v kúpeľoch, hoteloch či pod holým nebom v termálnych parkoch, ktoré sú skutočnou pýchou ostrova, ale aj na výrobu kozmetiky či na vykurovanie domov. Poseidonove záhrady sa nachádzajú priamo pri mori na západnej strane ostrova a nájdete v nich 22 bazénov s minerálnou vodou (28°C – 40°C), bazén s morskou vodou, detské bazény, Kneippove bazény a Japonský bazén. Veľmi známy je aj termálny park Negombo s 13 bazénmi, termálnou morskou vodou, tureckými kúpeľmi alebo park Castiglione známy silným prameňom s alkalicko-bikarbonátovou termálnou vodou. Že netušíte čo to znamená? Aj my sme si to museli naštudovať – v skratke – lieči sa tým pohybový aparát. Obľúbené sú aj Afroditine a Apollonove záhrady či Tropical Park.

Božské jedlo všade, kam sa pozriete

Najviac si tu samozrejme užijete darov mora – sardinky, chobotnice, kalamáre, krevety, tresky langusty alebo morskí ježkovia. Na svojej dovolenke by ste nemali vynechať ančovičky (alici), špagety s mušľami (vongole) alebo typickú miestnu špecialitu králika na divoko (Coniglio all Caccia). Ak si chcete pobyt osladiť, zabehne si do niektorej z pekární na múčnik baba – nadýchaný piškótový múčnik plnený šľahačkou, krémom alebo citrónovým likérom.

Komfortný let do Neapolu

Štandardne sa lieta do neďalekého Neapolu, ktorý sa nachádza na talianskej pevnine. Buď z Viedne alebo Budapešti. Z letiska ste potom dopravení na ostrov trajektom (90 minút) alebo rýchloloďou (50-60 minút), ktorý je vždy v cene zájazdu. Z prístavu vás už odvezie transfer do daných ubytovacích kapacít, ktorý je takisto samozrejmosťou v rámci dovolenky cez cestovnú kanceláriu.

Hotely, ktoré sa kamošia s Pelikánom

Naši dovolenkoví špecialisti vypelikánovali s hotelmi na Ischii kompletné dovolenky – teda v cene zájazdu máte letenku, hotel a po celý čas je k dispozícii aj český delegát, s ktorým majú počas pobytu klienti príjemnú informačnú schôdzku a môžu sa bližšie informovať o dostupnosti fakultatívnych výletov. Absolútnym cenovým hitom je ponuka na október – 3* hotel Aragonese s letenkami, polpenziou a transferom za 289 EUR!

2 tipy na dovolenku od našich špecialistov

OBLASŤ FORIO – ZÁPAD OSTROVA

Reklama

1. Mediterraneo***

✔ náš najpredávanejší hotel na Ischii už niekoľko sezón ✔ rozsiahly komplex s 2 vonkajšími termálnymi bazénmi a 1 krytými termálnymi bazénmi (26-38 stupňov Celzia) ✔ polpenzia, odlet z Viedne/Budapešti

8 DNÍ S POLPENZIOU od 409 EUR VIAC INFO TU

2. Mareco hotel***

✔ vnútorný teplý bazén 31-32 stupňov Celzia s kaskádou a hydromasážou, vonkajší minerálny bazén ✔ 200 metrov od pláže ✔ polpenzia, odlet z Viedne/Budapešti

8 DNÍ S POLPENZIOU od 369 EUR VIAC INFO TU

Veľmi široká ponuka výletov

O zaujímavé výlety na Ischii skutočne nie je núdza. Možno ich zakúpiť aj priamo na mieste a absolvovať všetky s česky hovoriacim sprievodcom. Vyberáme tie najlepšie: Okružná jazda okolo ostrova autobusom Poldňový výlet vám umožní spoznať charakteristické miesta s výhliadkami a prírodnými krásami, ktoré by ste inde ťažko hľadali. Bájny ostrov Capri  Celodenný výlet na fascinujúci a romantický ostrov Capri s rozlohou jedenásť kilometrov štvorcových. Amalfitánske pobrežie autobusom Celodenný výlet do malebného mestečka Positano ukrytého v nádhernej prírode presláveného módou a najrôznejšími kultúrnymi podujatiami. Pompeje / Vezuv Celodenný výlet s výstupom na sopku Vezuv s možnosťou nahliadnuť do kráteru. Okruh po vínnych pivničkách Poldňový výlet zameraný na objavovanie antických tradícií výroby vína a ischitánske kulinárstvo.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK49 minút dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy2 hodiny dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky2 hodiny dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy3 hodiny dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy2 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky2 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu
Aká bude budúcnosť cestovania po víruse? https://t.co/CBgDlEKemt #tipy3 dni dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: hummus od Michala Kordoša (recept) https://t.co/EmoncwOYzZ #tipy3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore