Nájdeš nás aj na:
amalfi

Letenky

Zaži nádhernú Ischiu a okolie na maximum: Tipy na TOP výlety so sprievodcom

Chystáš sa na ostrov Ischia v Neapolskom zálive? Super voľba, je to naozaj krásny a unikátny kus Talianska. Ak chceš Ischiu spoznať so všetkými jej krásami bez stresu, nechaj organizáciu na profesionálov a vyber si niektorý z výletov s česky hovoriacou sprievodkyňou. Láka ťa slávne Capri, máš chuť na miestne dobroty alebo oddych v termálnych prameňoch? Tu je široká ponuka výletov.

Reklama

Kto ťa bude na výletoch sprevádzať?

Super benefitom týchto výletov je, že ťa na ne zoberú česky hovoriace sprievodkyne, ktoré na Ischii žijú už nejaký ten rok a poznajú ju ako svoje topánky. Dve sympatické dámy, Hanka a Marti, majú bohaté skúsenosti so sprevádzaním po ostrove a jeho okolí. Plynule hovoria tiež taliansky, nemecky a anglicky.

Prečítaj si rozhovor so sprievodkyňami na Ischii: „Ischiu navštevujte smelo po celý rok,“ odkazujú české sprievodkyne

Ponuka výletov na Ischii:

½ denný okružný výlet po Ischii autobusom

Spoznajte s nami počas jedného popoludnia ostrov Ischia, jeho históriu aj súčasnosť! Počas jednotlivých zastávok uvidíte oi Il Fungo – stuhnutú lávovú vyvrelinu v tvare huby v mestečku Lacco Ameno, ochutnáte s nami miestne likéry (zadarmo), obzvlášť vyhlásené limoncello, z panoramatického miesta nad Ischia Porto uvidíte majestátny Aragonský hrad a v najvyššie položenej dedine Fontana si budete môcť vychutnať výborné cappuccino (cca 3€) alebo paradajkovú bruschettu (cca 3€). Zažijete jedinečnú atmosféru tejto ospalej dedinky pod vrcholom Monte Epomeo. Na záver výletu vás čaká cca hodinová zastávka s prechádzkou malebnými uličkami pitoreskného Sant´Angela, ktoré uchvacuje jedinečnou atmosférou pôvodne rybárskeho mestečka.

Odchod z hotelov po 14 hodine, návrat po 19h.

Cena: 35€ na osobu. Cena nezahŕňa: občerstvenie, vstupy (cappuccino, bruschetta).

 Lacco Ameno
santangelo ischia
Sant´Angelo

Azurový ostrov Capri

Navštívte s nami ospevovanú perlu Tyrhénskeho mora – ostrov, ktorý uchvátil už v antike rímskych cisárov. Capri vo svojej bohatej histórii ospevovali maliari, skladatelia, politici, herci a ďalšie významné osobnosti. Čaká na vás dopoludňajšia prehliadka mesta Anacapri, rozkladajúceho sa na náhornatej plošine pod najvyšším vrcholom Monte Solaro. Máte možnosť navštíviť kostol San Michele (3€) s významnou majolikovou podlahou, prehliadku slávnej vily San Michele Axela Muntheho (10€), obrazáreň Casa Rosa (3,50€) so sochami cisára Tiberia nájdenými na dne Modrej jaskyne, alebo výjazd lanovkou na Monte Solaro (14€) s úchvatnými panoramatickými výhľadmi na dva zálivy (aspoň 60 minút rezerva). Máte možnosť obedovať v reštaurácii (turistické menu 17€).

Ancapri, Zdroj: Shutterstock/Francesco Bonino

Popoludňajšia prehliadka vás zavedie do hlavného mesta ostrova Capri s prechádzkou cez malebné námestie „Piazzetta“ s hodinovou vežou okolo slávneho hotela Quisisana až ku kláštoru San Giacomo, odkiaľ vedie slávna kľukatá ulička Via Krupp. Milovníci úchvatných výhľadov môžu vystúpiť na terasy v rozkošných Augustových záhradách s nádhernými panoramatickými výhľadmi na slávne Faraglioni a Marina Piccola (vstup do záhrad 1,50€).

San Giacomo

Na záver vrelo odporúčame hodinový výlet loďou okolo celého ostrova Capri (20€) s ukážkou Bielej a Zelenej jaskyne. Svetoznáma Modrá jaskyňa je prístupná zvlášť buď autobusom alebo loďou (vstup do jaskyne 14€).

Odchod z hotelov okolo 7:30, návrat cca o 19:00. Cesta lodou z prístavu Casamicciola Terme na Capri trvá cca 90 minút.

Cena: 90€ – zahŕňa transfer z hotela do prístavu a späť, lístky na loď, autobusovú dopravu na Capri, sprievodcu. Cena nezahŕňa: vstupy, občerstvenie.

Aaragónsky hrad a malé Benátky

Majestátny Aragónsky hrad, založený Grékmi v roku 474 pred Kr., sa tyčí na skalnom výbežku, ktorý od nepamäti chránil vstup do strategicky významného Neapolského zálivu. Jeho súčasnú podobu vytvoril Alfonso I. Aragónsky v roku 1441. Čaká na vás miesto plné histórie, kaplniek, kostolíkov, kláštorov a záhrad. Otvoria sa vám úchvatné výhľady na Ischiu a celý Neapolský záliv. Hrad je teraz v súkromnom vlastníctve. Autobus nás dovezie na Ischia Ponte, ktoré je prezývané malé Benátky. Od autobusu je to cca 15 minút pešo až pod hrad. Vystúpime po stredovekých schodoch /výťah mimo prevádzky/ na 115 metrov vysoký skalný výbežok a spoločne si prejdeme sprístupnenými interiérmi a exteriérmi hradu s výkladmi o jeho histórii. Prehliadka hradu trvá cca 1 ½ hodiny. Nasleduje voľno, kedy budete mať možnosť objaviť zákutia malebného podhradia starého rybárskeho prístavu Ischia Ponte s mnohými obchodíkmi so suvenírmi a kaviarňami.

Výlet nie je vhodný pre osoby so zhoršenou pohyblivosťou. Odchod z hotela je cca o 8:30, návrat okolo 14:00.

Cena: 30€ zahŕňa – transfer z/do hotela, sprievodcu. Cena nezahŕňa: vstupné do hradu (12€), deti do 9 rokov zdarma

Spievaná a posedenie v pivničke

Transfer z hotelov do Serrary a sledovanie západu slnka z panoramatickej terasy, pokračovanie do typickej ostrovnej pivničky, večera: predjedlo, cestoviny, ischiansky králik, voda a víno, spievanie a príjemné rozhovory. Transfer na hotely okolo 23. hodiny.

Cena: 65 € zahŕňa – transfer z/do hotela, večeru, vodu a víno a českého sprievodcu.

Výlet loďou s kúpaním a obedom na palube

Nezabudnuteľný celodenný výlet okolo ostrova Ischia s občerstvením a obedom na palube. Zastávky v zátokách, opaľovanie na palube lode, kúpanie v priehľadnom mori priamo z paluby. Počas celého dňa občerstvenie, voda a neobmedzená konzumácia vína, v cene je zahrnutý aj obed inšpirovaný morom – po dohode je možnosť aj obeda bez morských plodov. Veselá posádka sa postará o nezabudnuteľný zážitok.

Odchod z hotelov okolo 9:30, návrat okolo 17:00.

Cena: 75€ vrátane spiatočného transferu a jedla s nápojmi

ischia

Antické rímske mesto Pompeje a Neapol

Starodávne rímske mesto Pompeje, zapísané v UNESCO, bolo po masívnej erupcii Vezuvu v roku 79 pochované a zachované pod 7. metrami pyroklastickécho sedimentu. Len 3-hodinová prehliadka s miestnym sprievodcom vám umožní nahliadnuť do histórie a získať jasnú predstavu o jedinečnej kráse a význame tohto rímskeho mesta!

pompeje

Vstupné do Pompejí (18-19 €/os.) sa platí na mieste, deti do 18 rokov majú vstup zdarma, študentské zľavy a zľavy pre držiteľov preukazu ZŤP. Na mieste sa tiež platí 2 € za požičanie slúchadiel. Sprievodca hovorí do mikrofónu. Skupina v Pompejách nesmie mať viac ako 35 osôb, preto odporúčame si miesto vopred zarezervovať. Nutné je mať so sebou doklady (pas / OP, preukaz ZŤP). V archeologickom areáli Pompejí sú povolené batohy do maximálnej veľkosti 15 x 30 cm.

Po prehliadke nasleduje krátka prestávka na obed v miestnej reštaurácii s turistickým menu za 17€ na osobu.

Potom nasleduje panoramatická jazda po Neapole klimatizovaným autobusom s výkladom o histórii a súčasnosti tohto mesta. Autobusom sa dostaneme až do centra mesta k divadlu Sv. Karla a námestiu Piazza del Plebiscito, kde bude hodinu a pol trvajúca prestávka na individuálnu prechádzku s možnosťou návštevy hradu Maschio Angioino, slávnej obchodnej galérie Umberto I. a na návštevu slávnej Španielskej štvrte.

Galéria Umberto I., zdroj: Shutterstock/Matteo Cozzi

Odchod z hotelov pred 6. hodinou ráno, presun trajektom o 6:25 na pevninu, príchod do Pompejí cca o 9:00. Naloďovanie na trajekt o 16:30. Návrat do hotela na Ischii okolo 18. hodiny.

Cena 90 € zahŕňa: transfery z/do hotela, autobusovú dopravu, trajektové lístky, sprievodcu.

Cena nezahŕňa: vstupy, obed. Pozn.: Majte prosím hotovosť pripravenú na vstupné. Ďakujeme!

Amalfitánske pobrežie

Celodenný lodný výlet na jedno z najkrajších pobreží v Taliansku s približne 1,45 hodinovou zastávkou vo mestách Amalfi a Positano. Zastávky v POSITANE: Prekrásne mestečko ukryté medzi skalami a divokou prírodou, preslávené positánskou módou a kultúrnymi podujatiami. V úzkych uličkách sú malé obchodíky s remeselnými výrobkami a ľanovými odevmi. Krásne výhľady na krištáľovo čisté more, to a ešte viac je Positano.

Positano

AMALFI: Bývalé sídlo biskupov a jedno zo štyroch slávnych námorných republík. Práve tu vynálezca Flavio Gioia vynašiel buzoly. Najznámejšou pamiatkou je chrám Sv. Ondreja – Duomo di S. Andrea /vstup 5€/. SPOLOČNOSŤ CAPITAN MORGAN z Foria o 8.40, návrat o 19:00, transfery tam a späť z hotelov.

Amalfi

Cena 70€ zahŕňa: lodný lístok, transfery tam a späť, český sprievodca len v niektorých dňoch.

Ostrov Procida

Len na 3km2 lávy sa rozprestiera malinká, ale prenádherná Procida, ostrov citrónov a námorníkov. Miesto, kde sa v stredovekom prístave Corricella zastavil čas. Uvidíte pestrými farbami maľované rybárske domčeky naskladané do nádherného pozadia, úzke uličky so starými kostolmi a nad tým všetkým sa tyčí majestátna stredoveká pevnosť na skale Terra Murata. Okružný lodný výlet so zastávkou približne 2h 20 min. Na Procide, spoločná prechádzka so sprievodcom a následne individuálny voľný čas.

procida

Poldňový výlet: Loď obopláva ostrov dookola so zastávkou na cca 2 h 20 min, počas ktorej budete
mať individuálne voľno s možnosťou prejsť si prístav Marina Grande, prístav Corricella a pevnosť Terra Murata. Odchod po 13h, návrat o cca 19:30h. Cena: 40-45€. Cena zahŕňa: rezerváciu lodných lístkov, transfer, loď,odbavenie v prístave a výklad počas plavby v it/nj/aj alebo s čj sprievodcom.

Celodenný výlet: s čj sprievodcom a TAXI po ostrove. Počas tohto veľmi príjemného a pohodového výletu budete mať nielen možnosť pohodlne spoznať celý ostrov, ale zároveň mať dostatok voľného času na využitie napr. pobytom na jednej z krásnych miestnych pláží a vykúpať sa v mori. Po príchode do prístavu nás budú očakávať miestne menšie typické taxi, ktoré nás najskôr vyvezú na pevnosť Terra Murata, po ktorej prehliadke si vychutnáme úžasný výhľad na prístav Corricella a potom sa taxíkmi vydáme naprieč ostrovom na opačnú stranu k polostrovčeku Vivara. Po prejdení ostrova so zastávkou na panoramatickej terase si doprajeme voľný čas na prehliadku prístavov, vychutnanie si miestnej atmosféry či už spomínanému kúpaniu sa v mori. Cena: 60,00. Cena zahŕňa: rezerváciu cestovných lístkov, transfer, loď, česky hovoriaci sprievodca po celú dobu výletu, taxi na ostrove, malá maškrta. Cena nezahŕňa: vstupy, obed.

Najstaršie kúpele na svete Nitrodi a vínna pivnica

Viac než poldenný výlet k jednému z najliečivejších pitných prameňov na ostrove, Nitrodi, ktorý využívali už starí Gréci a Rimania – najstaršie kúpele sveta. Čaká vás vstup do termálnych kúpeľov Nitrodi s liečivou, omladzujúcou a pitnou termálnou vodou, ktoré sa nachádzajú v nádhernom prírodnom údolí v oblasti Barano. Prírodný park ponúka krásne záhrady so stredomorskou vegetáciou a miestnymi bylinkami (rozmarín, levanduľa, mäta, oregano…), z ktorých si v miestnom bare pripravujú osviežujúcu granitu z termálnej vody. Z miernoradioaktívnej vody, ktorá má antiseptické a antimykotické účinky, sa na mieste predáva kozmetika Nitrodi. Po omladzujúcej sprchovej terapii nás čaká obed s neobmedzenou konzumáciou vína v miestnej typickej cantine – vinárskom sklepe vytesanom do tufovej skaly – s možnosťou zakúpenia vína, domácej grappy a limoncella.

nitrodi

Odchod z hotela pred 9.00, návrat okolo 15:00 hodiny. So sebou plavky, uterák a dobrú náladu. Prístup do Nitrodi a do vinárskej pivničky po pozvoľných schodoch.

Cena 70€ zahŕňa vstup do Nitrodi, obed, dopravu a českého sprievodcu, masku na tvár.

Ako sa prihlásiť na výlet?

Zakúpili ste si u nás pobyt na Ischii? Tak potom stačí v hoteli počkať na delegáta. Na vybraný výlet sa totiž môžete prihlásiť u delegáta počas informačných stretnutí. Minimálny počet účastníkov potrebných pre uskutočnenie výletu je 10 platiacich osôb, pri výlete do Pompejí a Neapola je potrebných 20 osôb. Výlety sú skupinové a v sprievode českého sprievodcu, len niektoré samostatné presuny zabezpečuje asistent alebo poverený vodič.

Deti do 2 rokov majú vstup zdarma bez nároku na sedadlo v autobuse, deti od 3 do 10 rokov majú 20% zľavu. Výlet do Pompejí, na Capri a lodný výlet okolo Ischie nie je vhodný pre deti mladšie ako 5 rokov. Pri kúpacích lodných výletoch je 10% zľava pre deti od 3 do 10 rokov.

Čo v prípade, ak sa na výlet prihlásiš a neskôr ho chceš zrušiť?

Záujemca musí uhradiť 5€ administratívi poplatok pri zrušení od zakúpenia do 1 dňa pred konaním. V prípade, že zrušíš účasť na výlete deň pred jeho konaním, si sprievodkyne účtujú storno poplatok vo výške 50% z ceny výletu. Ak sa odhlásiš v deň konania výletu, poplatok je 100% ceny výletu. V prípade, že klient nenastúpi na daný výlet bez riadneho odhlásenia, nemá nárok na vrátenie peňazí.

Čo v prípade zlého počasia?

S ohľadom na poveternostné podmienky – najmä pri lodných výletoch – je potrebné dodržiavať pokyny lodnej spoločnosti. V prípade zhoršenia počasia môže byť výlet ukončený v inom prístave, ako bol pôvodne plánovaný, alebo bude exkurzia upravená tak, aby nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti a zdravia účastníkov výletu a posádky lode.

Akciové letenky do Neapolu


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore