Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Spoznajte TOP 10 metropol pod 199 eur, ktorým sa nedá odolať!

Dostali ste chuť na spoznávanie nových kútov Európy, no vaša peňaženka už zďaleka kričí a protestuje? Vybrali sme pre vás TOP 10 pobytov v nádherných metropolách, ktoré v sebe ukrývajú neopísateľné čaro a okrem toho aj ušetríte kopu peňazí!

Lisabon

Kto by povedal, že Lisabon nie sú len žlté električky, ktoré vás vyvezú aj do tých najstrmších kopčekov? Spoznajte mesto dotýkajúce sa Atlantiku a okrem dlhých pláži si vychutnáte vynikajúcu kuchyňu a prechádzky centrom, ktoré vás prekvapí svojím šmrncom.

Moderné hotely s raňajkami od 189 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Madrid

V srdci Španielska nájdete ohnivé srdce celej krajiny – Madrid. To, že tu život plynie akosi pomalšie, zistíte už pri prechádzke historickými uličkami centra. Po výdatnej paelle si predĺžte svoju siestu v obľúbenom parku Retiro, kde si začlnkujete na jazierku. Miestni to zbožňujú!

3* Leonardo Hotel s raňajkami od 179 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Karneval v Benátkach

Hádam najslávnejší karneval na svete nájdete v neďalekých Benátkach. Romantické mesto na vode sa razom zmení na miesto, kde kreativita a nespútaná zábava nepozná hraníc. Ak si túžite vychutnať atmosféru mesta z trochu iného uhla pohľadu, nenechajte si ujsť romantickú plavbu gondolou.

4* Hilton Garden Inn s raňajkami od 189 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Kyjev

Možno vás to prekvapí, no hlavné mesto našich východných susedov patrí k najstarším mestám kontinentálnej Európy. S históriou sa stretnete doslova na každom rohu – tu na vás pozerá najvyššia socha celej Ukrajiny ešte z čias komunizmu, tam rozvoniava cukráreň z obdobia kniežatstva a za riekou sa zase vypína úchvatný Chrám sv. Sofie.

3* Hotel Staro s raňajkami od 139 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Atény

Rána sú v gréckych Aténach často hektické a miestni ich začínajú s veľmi silným espressom a so sladkým pečivom. Prejdite sa po meste a spoznávajte na vlastnej koži miesta, ktoré obľubovali dokonca aj Aristoteles či Platón. Vyliezť na vysoký kopec nad mestom vám síce dá zabrať, no odmenou bude tisíce rokov stará Akropola a nádherný výhľad na mesto so zapadajúcim slnkom.

4* Athenaeum Grand Hotel s raňajkami od 169 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Slovinsko

Ak ste fanúšikom nádherných prírodných scenérií, jazero Bled v Slovinsku si vás jednoducho získa. Je považované za jeden zo symbolov krajiny a dokonca aj za jedno z najvyhľadávanejších turistických miest. Nadýchajte sa čerstvého vzduchu a vydajte sa loďkou na ostrovček s malým, pekným kostolíkom.

3* Astoria Bled s raňajkami alebo polpenziou od 96 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Faro

Celkom na juhu Portugalska v oblasti Algarve nájdete menšie, no veľmi rozkošné mestečko Faro. Prejdite popod monumentálnou klenbou mestskej brány Arco de Vila a ocitnete sa v 13. storočí, kedy toto prístavné mesto zažívalo svoj najväčší rast. Pokiaľ ste milovníkom dobrého počasia, tak vás isto potešia dlhé letá, ktoré začínajú v máji a končia až niekedy v októbri.

3* Faro Boutique s raňajkami od 189 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Štokholm

Švédsko nie je len dizajnový nábytok a mäsové guľky. Zavítajte do Štokholmu a nechajte sa zlákať uličkami centra a škandinávskou architektúrou. Vedeli ste, že mesto leží na štrnástich, navzájom mostami poprepájaných ostrovoch jazera Mälaren?

3* Best Capital s raňajkami od 139 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Florencia

Čo vám napadne, keď počujete slovo Florencia? Nám vynikajúce jedlo! Na Danteho Inferno zabudnete pri omamnej vôni cestovín a deň si vylepšíte chutným pohárom vína z miestnych viníc. Výlet do Florencie by však nebol úplný, ak by ste nenavštívili jednu z mnohých galérií alebo sa neprešli po slávnom moste Ponte Vecchio.

3* Unicorno s raňajkami od 189 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Kodaň

Tak ako miloval Kodaň samotný Hans. Ch. Andersen, zamilujete sa do nej aj vy. Spoznajte nádherný prístav Nyhavn s farebnými domčekmi v centre alebo nasadnite na bicykel a vydajte sa za Malou morskou pannou, ktorá na vás už netrpezlivo čaká na brehu mora.

3* Savoy Hotel s raňajkami od 189 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354915 minút dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf2 hodiny dozadu
Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL66 hodín dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO8 hodín dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd8 hodín dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB9 hodín dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk89 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY22 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore