Nájdeš nás aj na:

Tipy

Tipy na darčeky z fotiek. Inšpirujte sa a darujte spomienky

Tipy na darčeky z fotiek. Inšpirujte sa a darujte spomienky

Pred každou narodeninovou oslavou, výročím či sviatkom, ako je Valentín či Vianoce, riešime to isté – darček. Táto malá vec môže veľakrát potešiť, ale aj všeličo pokaziť. Patríte medzi tých, ktorí sa vždy objavia s nugátovou bonboniérou a obdarovaný vás odmení takmer nepostrehnuteľným zdvihnutím kútikov úst s predstieraním, že ide o úsmev? Potom bude asi potrebné zmeniť vašu darčekovú stratégiu. A tým nemyslíme kúpiť nabudúce bonboniéru orieškovú! Skúste to inak. Využite spoločné spomienky a vytvorte niečo osobnejšie. Tieto tipy na darčeky spojené s fotkami by vám nabudúce mohli zachrániť krk.

Reklama

Rady na začiatok

Predtým ako sa rozhodnete, aký darček z fotiek si zvolíte, skúste si najprv položiť pár jednoduchých otázok, ktoré vám výber uľahčia:

 • Pro koho je darček určený?
 • Chcete darčekom vyvolať emóciu či spomienku?
 • Čo chcete darčekom z fotiek povedať?

Máte aspoň hrubú predstavu? Ak áno, tak šup pre to najdôležitejšie čo budete potrebovať – fotografie. Prípravu snímok určite nepodceňte. Snažte sa vybrať fotky s dobrým rozlíšením a ak je potrebné, pred použitím ich upravte. Ak by ste radi zakomponovali staré fotky, ktoré nemáte v digitálnej podobe, pozrite sa na možnosti skenovania takýchto snímok.

1. Nápady na darčeky z vyvolaných fotiek

Obzeráte sa po niečom naozaj originálnom? Potom bude najlepšie, keď prebudíte svoje tvorivé ja a do výroby darčeka sa pustíte sami. Máme pre vás pár jednoduchých nápadov, ku ktorým budete potrebovať vyvolané fotografie či spomienky, ktoré chcete darčekom pripomenúť, alebo za ne poďakovať.

Vytvorte fotoalbum

Čo sa týka tvorby samotnej, tá by nemala byť až tak zložitá. Okrem vyvolaných fotiek budete potrebovať vhodný fotoalbum – na trhu ich je skutočne veľa, takže si len stačí vybrať také, ktoré sa k udalosti budú hodiť najviac.

Rady a tipy, ktoré môžete využiť k zostavovaniu fotoalbumu:

 • Použite iba najlepšie fotky
 • Snažte sa vyrozprávať príbeh
 • Kombinujte komplexné fotografie so snímkami detailov
 • Snažte sa fotky farebne ladiť
 • Fotky si najprv rozložte, upravujte a až nakoniec prilepte

Pri tvorbe fotoalbumu sa môžete vyblázniť aj vy sami. Pridajte texty alebo priložte aj inú spomienku či ozdobu než fotku samotnú. Máte vstupenku z festivalu? Pridajte ju na dotvorenie atmosféry. Prípadne pomocou nálepiek a iných drobností dozdobte fotografie. Len pamätajte na dôležité pravidlo – v jednoduchosti je krása.

Pogratulujte mozaikou

Použite fotky namiesto transparentu a vyskladajte z nich napríklad srdce či meno oslávenca.

Pošlite prianie

Nemôžete popriať osobne? Pošlite list! Možno sa vám to zdá predpotopné, ale aj takáto drobnosť môže urobiť veľký dojem. Akurát je potrebné si spomenúť skôr ako v deň oslavy.

Fotku buď vložte do už kúpeného priania, alebo si vyrobte také, ktoré bude podľa vašich predstáv a snímku do neho lepšie zakomponujete.

Buďte kreatívni a fotografie zaveste

V tomto prípade sa medze nekladú. Zožeňte si trebárs balóniky naplnené héliom a uviažte na ne ozdobné šnúrky, ktoré budú siahať od stropu tak do výšky očí. Na ich konce potom pripevnite fotografie a prekvapenie je na svete.

Prípadne vyrobte ozdobný záves na stenu. Návodov na internete je veľa. Pozrite napríklad na toto video.

Rámik či stojan?

Keď fotke zaobstaráte pekný rámik, budete mať razom ďalší parádny darček s fotkami. No a ak sa chcete vydať osobnejšou cestou, máme pre vás návod na výrobu stojana na fotografiu.

Budete potrebovať drôtik, fotku a niečo pevné na ukotvenie. My sme použili kamienok, ale fantázii sa medze nekladú. No a ako na to:

 • Asi tretinu drôtiku obtočte okolo kamienku a zostávajúcu časť zarovnajte tak, aby bola kolmo k základni
 • Na rovnú časť drôtiku môžete navliecť napríklad korálky na dozdobenie
 • Vrchnú tretinu zamotajte tak, aby vzniknuté očká vytvárali akúsi sponu, do ktorej vsuniete fotografiu. Drôtik môžete omotať napríklad okolo ceruzky a vzniknú vám pravidelné krúžky
Darujte fotografiu s ručne vyrobeným stojanom
Zdroj fotografie: autor článku

2. Fotomagnetky – spomienky na chladničke

Ďalším efektným darčekom môže byť sada fotomagnetiek. Obdarovaný si na vás a vaše zážitky spomenie zakaždým, keď si pôjde pre jedlo do chladničky, čo sa deje pomerne často…

Výrobu fotomagnetiek dnes ponúka mnoho firiem. Nám poslúžil online editor spoločnosti Vyvolaj.to, kde sme mali na výber z nasledujúcich možností:

 • Štvorcové magnetky 7×7 cm
 • Okrúhle magnetky s priemerom 7 cm
 • Skladačka 9 magnetiek 5×5 cm

My sme chceli okrúhle magnetky, kedy stačilo len z pevného disku, Facebooku, Instagramu či mobilu nahrať 10 fotografií. Tie sme následne orezali a pri každej zvolili farbu rámčeka. Hotovo.

Parádna je aj možnosť skladačky, kedy si vlastne nahráte len jednu fotku, ktorá sa vo výsledku rozdelí na 9 rovnako veľkých štvorcových magnetiek.

Darujte sadu fotomagnetiek
Zdroj fotografie: Spoločnosť Vyvolej.to

3. Vyrobte fotoknihu

Fotokniha je darček z fotiek, ktorý obdarovaného vnesie späť do foteného momentu, rozpráva príbeh a vyvoláva emócie. Či už ste vo výrobe fotokníh začiatočník alebo oťukaný odborník, dúfame že využijete tipy, ktoré sme spísali.

4. Keď už darčeky z fotiek, tak vo veľkom štýle

Netrochárte a vyvolajte fotky na väčší formát. Dobre vyzerajú nie len ako plagáty s niekoľkými malými fotkami, ale aj ako fotoobrazy.

Fotoobrazy

V tomto prípade ide o vytlačenú fotku, ktorá je nalepená na bielej plastovej doske širokej asi 5 mm. Na zadnej strane je priamo háčik na zavesenie. Proces bol podobný ako pri ostatných produktoch fotolabu. Čo sa týka nami využitého, na začiatku sme mali na výber z týchto možností:

 • Malý štvorec 15X15 cm
 • Stredný štvorec 21×21 cm
 • Veľký štvorec 30×30 cm
 • Malý obdĺžnik 15×21 cm
 • Stredný obdĺžnik 21×30 cm
 • Veľký obdĺžnik 30×45 cm

Do online editora stačilo nahrať fotky (z mobilu, disku, Facebooku alebo Instagramu) a potom si vybrať variant zobrazenia – s bielym či farebným rámčekom alebo fotku na celú plochu.

Prekvapte fotoobrazom
Zdroj fotografie: Spoločnosť Vyvolej.to

Plagáty

Keby ste chceli zoskupiť viacero snímok na jednu plochu, siahnite po plagáte. Plagáty s rozmermi 50×70 cm na stene krásne vyniknú a môžete si vybrať , či na plagáte chcete 35 alebo 70 fotiek.

Pri práci v online editore by ste rovnako ako pri iných produktoch nemali mať problém. Fotky jednoducho nahráte, rozmiestnite, prípadne orežete. Pri plagáte s 35 fotkami budú snímky zobrazené vo veľkosti 7×7 cm a pri variante so 70 fotografiami budú mať 5×5 cm.

Máte už predstavu, aký darček z fotiek bude vaším favoritom?

Tak aký fotodarček z fotiek vyberiete?
Zdroj fotografie: Spoločnosť Vyvolej.to

Zdroj úvodnej fotografie: Vyvolej.to / Michaela Burdychová

Zdroje informácií k článku:

Čo by vás okrem iného mohlo zaujímať:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

USA zrejme sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test 24 hodín pred odletom https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky27 minút dozadu
Vodíkové technológie, príroda i gastronomické nebo. Navštívili sme slovenský pavilón na EXPO2020 https://t.co/FPsshE95KP #novinky1 hodinu dozadu
Cestovanie do Veľkej Británie: test na 2. deň platí pre všetkých, do výsledku treba zostať v izolácii https://t.co/shZ97LwCdy #novinky1 hodinu dozadu
Kanada je otvorená pre očkovaných turistov z celého sveta, po novom testuje na COVID po prílete https://t.co/PmSwHgUQor #novinky1 hodinu dozadu
Rakúsko predĺži lockdown do 11. decembra, vstup do krajiny pre turistov je zakázaný, tranzit na letisko má výnimku https://t.co/46pWlsZrGF #novinky2 hodiny dozadu
3 ATRAKCIE ZADARMO: S Emirates letenkou získaš vstup na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk aj Views Observatory! https://t.co/rFdD4jW7K9 #novinky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Maurícius s letenkami, 3*hotelom a all inclusive za 1582€. Uži si infinity pool len pre dospelých https://t.co/aUizXojpSc #dovolenky2 hodiny dozadu
Katar zaradil Slovensko medzi červené krajiny. Zaočkovaní musia podstúpiť 2-dňovú karanténu, nezaočkovaní 7-dňovú https://t.co/0g5dwfPtso #novinky3 hodiny dozadu
LACNÉ LETENKY NA ZIMU A JAR: Malta, Barcelona i Rím. Objednaj teraz od 20€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky3 hodiny dozadu
Singapur už zaočkoval 96% všetkých obyvateľov spôsobilých na vakcináciu https://t.co/0aXawHCJmt #novinky3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore