Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Tipy a triky na super výlet v Ríme. Uži si ho bez komplikácií

Tipy a triky na super výlet v Ríme. Uži si ho bez komplikácií

Večné mesto, do ktorého vedú všetky cesty. Ale ako sa z nich vymotať a užiť si Rím bez akýchkoľvek komplikácií? Prinášame zopár rád, ktoré by ti mohli uľahčiť výlet do Ríma, od top atrakcií, cez šikovné aplikácie až po netradičné zážitky.

Reklama

5 zaujímavostí o Ríme

 • V Ríme nájdeš až 280 fontán a viac ako 90 kostolov.
 • Do známej fontány Trevi ľudia každý rok hodia takmer 700 tisíc eur.
 • Obyvatelia starého Ríma nikdy nepoužívali vidličku a nožík, len vlastné ruky a prinajhoršom lyžicu.
 • Zákon v meste umožňuje mačkám žiť tam, kde sa narodili, bez narušenia človekom. Preto ich môžeš vidieť šplhať sa po stenách Kolosea či spať na troskách historických budov.
 • V Ríme nájdeš múzeum venované len cestovinám.

Ako sa dostať z letiska do centra Ríma?

Ak letíš do Ríma, máš možnosť pristáť na letiskách Fiumicino (Leonardo da Vinci), Ciampino. Prinášame užitočné tipy, ako sa dostať z letiska do centra Ríma.

Letisko Fiumicino – najväčšie letisko v Ríme

Letisko Leonardo da Vinci (FCO) je tiež známe ako letisko Fiumicino a ide o najväčšie talianske letisko. Nachádza sa 26 km juhozápadne od Ríma a ročne prepraví okolo 30 miliónov pasažierov. Pre taliansku leteckú spoločnosť Alitalia je to s letiskom Miláno Malpensa hlavný prestupový uzol. Má tri terminály.

Z letiska môžete cestovať do Ríma autom, autobusom, vlakom alebo taxislužbou.

Z letiska Fiumicino autom do Ríma: 

Letisko je s mestom prepojené diaľnicou A91 Rome – Fiumicino

Z letiska Fiumicino autobusom do Ríma:

 • cez deň odporúčame autobusy Terravision Shuttle – premávajú denne k staniciam Termini a Tiburtina s možnosťou prestupu na metro A – REZERVUJTE LÍSTOK
 • ak pôjdete v noci využite špeciálne nočné spoje COTRAL – premávajú smer nádražie Termini a Tiburtina – REZERVUJTE LÍSTOK

Z letiska Fiumicino vlakom do Ríma:

Z letiska Fiumicino taxíkom do Ríma:

 • Z letiska a na letisko sa dostanete aj taxíkom, je to veľmi komfortné, zároveň omnoho drahšie oproti ostatným spôsobom.

Letisko Ciampino – letisko pre väčšinu lowcost aeroliniek

Z letiska Ciampino autobusom do Ríma:

 • COTRAL/Schiaffini –  premáva na stanicu metra Anagnina, odkiaľ sa dá metrom dostať na Termini približne 30 min. – REZERVUJTE LÍSTOK
 • Pravidelné lokálne autobusy premávajú z letiska na vlakovú stanicu, kde možno presadnúť na vlak a ísť na Termini (približne 45 min.)
 • Terravision premávajú denne k staniciam Termini, cesta trvá približne 40 minút – REZERVUJTE LÍSTOK

Čo robiť, zažiť a vidieť v Ríme?

Určite musíš vidieť Koloseum, ktoré bolo v minulosti veľmi populárne nielen pre večerné divadlo, ale aj pre drsné hry s gladiátormi. Nevynechaj ani známe Španielske schody, ktoré ti poskytnú útočisko na oddych po celom dni v meste. Pri prehliadke Ríma potom pokračuj k Fontáne di Trevi. Hovorí sa, že keď do nej hodíte mincu, návrat do Ríma je takmer zaručený.

Povinnou zastávkou je samozrejme Vatikán. Námestiu svätého Petra, rovnomennej Bazilike (je jedným z najväčších kostolov na svete) ani Sixtínskej kaplnke (jeden z najväčších pokladov Vatikánu) sa nič nevyrovná. Najviac zachovaná pamiatka starovekého Rímu a zároveň majstrovský kúsok rímskej architektúry je Panteón.

TOP zážitky v Ríme

Nauč sa robiť pizzu!

Okrem must-see miest vyskúšaj menej tradičný zážitok. S Rímom sa neodmysliteľne spája výborná kuchyňa a predovšetkým chrumkavá pizza. Zameň typické talianske suveníry za nezabudnuteľný zážitok a zúčastni sa kurzu prípravy pizze. Kurz je vedený šéfkuchárom v samotnom srdci mesta. Svoj výtvor si môžeš na konci vychutnať s priateľmi.

Spoznaj Vatikán

Nekonečné rady na slnku nie sú nikdy zábavné. Odmeň sa vstupenkou do vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky s prednostným vstupom!

Rím s výletom do Pompejí a Neapolu

Už si videl v Ríme všetko a chceš zažiť niečo extra? Vydaj sa na celodenný výlet do Pompejí a Neapolu s výhľadom na sopku Vezuv aj chutnávkou pizze.

Všetky nezabudnuteľné zážitky nájdeš TU.

Čo treba ochutnať v Ríme

Hoduj ako správny Talian. Ak si videl/a film Jedz modli sa a miluj, potom už presne vieš, čo treba ochutnať v Ríme. (7 filmov, pre ktoré si Rím zamiluješ ešte viac)

 1. Sladké raňajky v podobe čerstvého cornetta (nadýchané pečivo). Ochutnaj buď prázdne alebo plnené vanilkovým krémom, marmeládou, medom či bielou čokoládou.
 2. Na obed typické špagety – v Ríme sú mimoriadne obľúbené alla carbonara s vajíčkom, sa slaninou a so syrom.
 3. Na večeru pizza – čo by to bolo za návštevu Talianska bez ochutnania tohto tradičného pokrmu, ktorý pozná celý svet. Na juhu Taliansku ju pripravujú tenučku, mäkkú a tak veľkú, že sa ani na tanier nezmestí. Rimania obľbujú nielen tenkú, ale aj chrumkavú pizzu a musia ju piecť na dreve.

Výhodné ubytovanie v Ríme

Hľadáš ubytovanie neďaleko centra, s dostupnou verejnou dopravou za skvelú cenu?

Booking.com

Skús tiež náš overený a útulný hotel Romoli s troma hviezdičkami, skvelými raňajkami, terasou a mnohými reštauráciami i barmi v okolí. Vypelikánovali sme aj špeciálnu ponuku na hotel Romoli s letenkami do Ríma spolu už od 219 eur.

Užitočné mobilné aplikácie v Ríme

Romebus – autobusy v appke

Veľmi presné informácie s aktualizáciou odchodov a príchodov metra, vzdialenosti metra od autobusových zastávok, informácie o demonštráciách, zmenách v smeroch, uzáverách ciest a alternatívnych trasách.

Mycicero – MHD v Ríme

Nie len orientácia v MHD službách, ale aj nákup cestovných lístkov bude jednoduchý vďaka tejto aplikácii. Autobus, električka či vlak. Kúp si lístok za pár sekúnd a ušetri čas i stres.

Foodguide – jedlá a gastro v Ríme

Hľadať to správne miesto, kde sa dobre naješ, môže byť náročné. V Ríme je možností nekonečno a možno budeš potrebovať malú pomoc. Vyhľadaj si odporúčania v aplikácii Foodguide s reálnymi fotkami.

Čo si vziať so sebou do Ríma?

Počas výletu budeš nie len pre krásne fotky, ale aj ľahkú orientáciu a využívanie aplikácií, ktoré ti zabezpečia výlet na maximum, potrebovať non-stop nabitý telefón. Do Ríma si so sebou vezmi powerbank, prenosnú nabíjačku, a nestresuj sa kvôli vybitej baterke.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky1 hodinu dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky6 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky6 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore