Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Uži si zimný víkend v Ríme. Máme letenky priamo z Bratislavy už od 39€

Uži si zimný víkend v Ríme. Máme letenky priamo z Bratislavy už od 39€

Večné mesto, do ktorého vedú všetky cesty. Okús zimnú atmosféru Ríma počas víkendu a leť sem priamo z Bratislavy! Toto letecké spojenie bolo obnovené nedávno a milovníkov Talianska poteší frekvenciou 2x týždenne, a to v piatky a nedele. Prinášame aj zopár rád, ktoré by ti mohli uľahčiť výlet v Ríme.

Reklama

Lacné letenky do Ríma

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? október – marec 2022
 • Príklad? Termín 2. – 4. december 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky do Ríma

5 zaujímavostí o Ríme

 • V Ríme nájdeš až 280 fontán a viac ako 90 kostolov.
 • Do známej fontány Trevi ľudia každý rok hodia takmer 700 tisíc eur.
 • Obyvatelia starého Ríma nikdy nepoužívali vidličku a nožík, len vlastné ruky a prinajhoršom lyžicu.
 • Zákon v meste umožňuje mačkám žiť tam, kde sa narodili, bez narušenia človekom. Preto ich môžeš vidieť šplhať sa po stenách Kolosea či spať na troskách historických budov.
 • V Ríme nájdeš múzeum venované len cestovinám.

Ako sa dostať z letiska do centra Ríma?

Ak letíš do Ríma, máš možnosť pristáť na letiskách Fiumicino (Leonardo da Vinci), Ciampino. Prinášame užitočné tipy, ako sa dostať z letiska do centra Ríma.

Letisko Fiumicino – najväčšie letisko v Ríme

Letisko Leonardo da Vinci (FCO) je tiež známe ako letisko Fiumicino a ide o najväčšie talianske letisko. Nachádza sa 26 km juhozápadne od Ríma a ročne prepraví okolo 30 miliónov pasažierov. Pre taliansku leteckú spoločnosť Alitalia je to s letiskom Miláno Malpensa hlavný prestupový uzol. Má tri terminály.

Z letiska môžete cestovať do Ríma autom, autobusom, vlakom alebo taxislužbou.

Z letiska Fiumicino autom do Ríma: 

Letisko je s mestom prepojené diaľnicou A91 Rome – Fiumicino

Z letiska Fiumicino autobusom do Ríma:

 • cez deň odporúčame autobusy Terravision Shuttle – premávajú denne k staniciam Termini a Tiburtina s možnosťou prestupu na metro A
 • ak pôjdete v noci využite špeciálne nočné spoje COTRAL – premávajú smer nádražie Termini a Tiburtina

Z letiska Fiumicino vlakom do Ríma:

 • Leonardo Express – smer Stanica Termini. cesta trvá cca 35 min.
 • Linka Sabina – Fiumicino (FM1), premáva každých 15 min.

Z letiska Fiumicino taxíkom do Ríma:

 • Z letiska a na letisko sa dostanete aj taxíkom, je to veľmi komfortné, zároveň omnoho drahšie oproti ostatným spôsobom.

Letisko Ciampino – letisko pre väčšinu lowcost aeroliniek

Z letiska Ciampino autobusom do Ríma:

 • COTRAL/Schiaffini –  premáva na stanicu metra Anagnina, odkiaľ sa dá metrom dostať na Termini približne 30 min.
 • Pravidelné lokálne autobusy premávajú z letiska na vlakovú stanicu, kde možno presadnúť na vlak a ísť na Termini (približne 45 min.)
 • Terravision premávajú denne k staniciam Termini, cesta trvá približne 40 minút

Čo robiť, zažiť a vidieť v Ríme?

Určite musíš vidieť Koloseum, ktoré bolo v minulosti veľmi populárne nielen pre večerné divadlo, ale aj pre drsné hry s gladiátormi. Nevynechaj ani známe Španielske schody, ktoré ti poskytnú útočisko na oddych po celom dni v meste. Pri prehliadke Ríma potom pokračuj k Fontáne di Trevi. Hovorí sa, že keď do nej hodíte mincu, návrat do Ríma je takmer zaručený.

Povinnou zastávkou je samozrejme Vatikán. Námestiu svätého Petra, rovnomennej Bazilike (je jedným z najväčších kostolov na svete) ani Sixtínskej kaplnke (jeden z najväčších pokladov Vatikánu) sa nič nevyrovná. Najviac zachovaná pamiatka starovekého Rímu a zároveň majstrovský kúsok rímskej architektúry je Panteón.

Čo treba ochutnať v Ríme

Hoduj ako správny Talian. Ak si videl/a film Jedz modli sa a miluj, potom už presne vieš, čo treba ochutnať v Ríme. (7 filmov, pre ktoré si Rím zamiluješ ešte viac)

 1. Sladké raňajky v podobe čerstvého cornetta (nadýchané pečivo). Ochutnaj buď prázdne alebo plnené vanilkovým krémom, marmeládou, medom či bielou čokoládou.
 2. Na obed typické špagety – v Ríme sú mimoriadne obľúbené alla carbonara s vajíčkom, sa slaninou a so syrom.
 3. Na večeru pizza – čo by to bolo za návštevu Talianska bez ochutnania tohto tradičného pokrmu, ktorý pozná celý svet. Na juhu Taliansku ju pripravujú tenučku, mäkkú a tak veľkú, že sa ani na tanier nezmestí. Rimania obľbujú nielen tenkú, ale aj chrumkavú pizzu a musia ju piecť na dreve.

Užitočné mobilné aplikácie v Ríme

Romebus – autobusy v appke

Veľmi presné informácie s aktualizáciou odchodov a príchodov metra, vzdialenosti metra od autobusových zastávok, informácie o demonštráciách, zmenách v smeroch, uzáverách ciest a alternatívnych trasách.

Mycicero – MHD v Ríme

Nie len orientácia v MHD službách, ale aj nákup cestovných lístkov bude jednoduchý vďaka tejto aplikácii. Autobus, električka či vlak. Kúp si lístok za pár sekúnd a ušetri čas i stres.

Foodguide – jedlá a gastro v Ríme

Hľadať to správne miesto, kde sa dobre naješ, môže byť náročné. V Ríme je možností nekonečno a možno budeš potrebovať malú pomoc. Vyhľadaj si odporúčania v aplikácii Foodguide s reálnymi fotkami.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore