Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

K testovaniu sa pridáva už aj letisko v Bostone

K testovaniu sa pridáva už aj letisko v Bostone

Letisko Boston Logan sa chystá testovať pasažierov na COVID-19. Testovacie jednotky na letiskách sa stavajú vo viacerých krajinách s vidinou skrátenia alebo vyhnutia sa karanténe.

Reklama

Letisko v Bostone by malo spustiť testovanie v novembri, píše Simple Flying. Prípravy už začali v jednom z terminálov. Testovať budú domácich aj zahraničných cestujúcich.

Nové zariadenie bude mať sedem miestností a kapacitu urobiť približne 400 testov denne. Napríklad v auguste pristálo a odletelo z bostonského letiska denne 22 tisíc pasažierov, čo znamená, že by boli otestované len 2 percentá z nich.

Ponúkať budú tri typy testov – RT-PCR, protilátkový test a rýchly test. Cena za prvé dva bude 75 dolárov, cena za rýchlotest, ktorého výsledky pasažier obdrží do 15 minút bude 200 dolárov. PCR a protilátkový test môžu byť pokryté poisťovňou, rýchlotest nie.

Testujú aj iné letiská v USA

Testovanie na letisku si osvojila už aj Tampa, ktorá bola prvá. Pridali sa k nej JFK a Newark v New Yorku či letisko Bradley International v Connecticute.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore