Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Šport a aktivity v Paname

To, že v hlavnom meste Panamy žiju aktívni ľudia s chuťou do športu si človek uvedomí hneď, ako sa vyberie na rannú prechádzku. Všetko dôležité sa totiž deje na Avenida Balboa, niekoľkokilometrovej promenáde lemujúcej pobrežie tohto veľkolepého mesta. Túžite si ísť ráno zabehať a dobiť si baterky na celý deň? Nenájdete lepšie miesto v Panama City. Preto tu behajú takmer úplne všetci bez rozdielu veku. A odmenou za to je jeden z najkrajších výhľadov široko-ďaleko.

Reklama

promenada

panamalogo

Domáci vás budú natoľko inšpirovať, že beh sa stane vašou každodennou rutinou. A tak to bolo aj v našom prípade. Počas behu na Avenida Balboa stretnete aj zahraničných turistov a sem-tam aj pár Európanov.

zena-beziaca-rano-v-panama-city

A keď bývate v hoteli priamo v centre Panama City, za odmenu vás môže čakať aj toto:

bazen radison

Začínať tak svoj deň isto nie je na zahodenie. To, čo je vidno na fotografii vyššie je ale v Panama City bežný úkaz. Mnoho hotelov totiž má na streche alebo na vyšších poschodiach umiestnený bazén či vírivku. Je to skvelá kompenzácia za to, že mestská pláž nie je vhodná na plávanie či kúpanie.

behanie

Promenáda Avenida Balboa je skvele prispôsobená na voľnočasové aktivity a napríklad aj na cvičenie. Množstvo hrázd, bradiel a niekoľko workoutových ihrísk pozdĺž celého pobrežia určite poteší všetkých ľudí, ktorí si svoju dovolenku bez cvičenia nevedia predstaviť. Ak si trúfate, pokojne si s miestnymi zahrajte basketbal či futbal, zrejme vás rýchlo vyškolia.

basketbal-v-paname

Azda najznámejšou voľnočasovou aktivitou, s ktorou sa stretnete v bedekroch o Paname, je bicyklovanie. Je to jedna z vecí, ktorú určite musíte vyskúšať. A teraz tým nemyslíme klasické bicyklovanie po meste. S bicyklom určite musíte navštíviť promenádu Amador Causeway. Požičajú vám ho kdekoľvek cestou na promenádu a prejdite s ním až na samotný koniec cesty do prístavu. Lenže nie do hocijakého. Bicyklovať budete celý čas po ceste lemovanej palmami, pričom na jednej strane budete vidieť ultimátnu panorámu mesta a na druhej strane medzinárodné lode prechádzajúce Panamský prieplav.

amador-causeway

lode

causeway

V Panama City je ešte jedno miesto, ktoré stojí za zmienku. Ancon Hill. Je to kopec plný zelene a domov rôznych zvieratok priamo uprostred mesta! Či už sa rozhodnete ho vybehnúť alebo len tak vyšliapať, v oboch prípadoch budete spokojní. Výhľad odtiaľ stojí za to a hodil by si na pohľadnicu.

ancon hill vyhlad

ancon hill vlajka

 

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Linky Slovak Lines do Viedne a Budapešti sú stopnuté do 30. apríla https://t.co/rPr1QPmLQ0 #novinky10 hodín dozadu
Priama linka Thai Airways z Viedne do Bangkoku je zrušená do októbra https://t.co/aNjo8JavYj #novinky11 hodín dozadu
British Airways stopli všetky lety z Gatwicku, 80% zamestnancov dostane voľno https://t.co/XfXLagzpiS #novinky11 hodín dozadu
Kvôli prerušeniu leteckej dopravy bude počasie menej predvídateľné, obáva sa WMO https://t.co/6F0ArwzfsT #novinky12 hodín dozadu
Koronavírus: Madridčania hrajú so susedmi balkónové Bingo https://t.co/qKrlilbhdh #novinky13 hodín dozadu
Aeroflot predstavil svoj prvý Airbus A350 a boli sme pri tom (reportáž) https://t.co/CDPM1RGo4e #novinky13 hodín dozadu
Od Petrohradu až po Tahiti: s Aeroflotom od 213 eur https://t.co/xxDey8b8Z4 #letenky13 hodín dozadu
Aeroflot má Bangkok v hlavnej sezóne za 499 € (krátky prestup, podpalubná batožina v cene) https://t.co/daHyXhoMxX #letenky13 hodín dozadu
Yukon: Uteč do krásnej kanadskej divočiny https://t.co/BYZwnLsbEF #cestopisy15 hodín dozadu
Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov https://t.co/DcMFcAJYlX #novinky15 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore