Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Singapuru: pri vstupe vám spravia PCR test, stojí 120 dolárov

Cestovanie do Singapuru: pri vstupe vám spravia PCR test, stojí 120 dolárov

Singapur opäť sprísňuje pravidlá vstupu, aby pomohol zastaviť šírenie koronavírusu. Od nedele 24. januára budú musieť cestujúci do Singapuru vrátane obyvateľov s trvalým pobytom a občanov po príchode absolvovať test COVID-19. Okrem toho budú návštevníci ostrovného štátu od 31. januára potrebovať aj cestovné poistenie v minimálnej výške krytia 30-tisíc dolárov.

Reklama

Test po príchode do Singapuru nie je zadarmo, cena ja 120 dolárov.

Aktualizácia zverejnená singapurským ministerstvom zdravotníctva hovorí, že PCR test musia absolvovať všetci prichádzajúci cestujúci, avšak spomína aj to, že cestujúci, ktorí nie sú občanmi Singapuru ani nemajú trvalé bydlisko, budú musieť absolvovať ešte aj test do 72 hodín pred odletom.

Ministerstvo zdravotníctva ďalej poznamenáva, že cestujúci musia niesť všetky náklady na lekárske ošetrenie, ak by boli podozrení z nákazy koronavírusom.

Odporúčame:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore