Nájdeš nás aj na:

Novinky

KONEČNE: Saudská Arábia zaviedla bezplatné 4-dňové tranzitné víza

Skvelá správa zo Saudskej Arábie. Krajina sa od 30. januára 2023 rozhodla zaviesť BEZPLATNÉ 4-dňové tranzitné víza. To znamená, že ak je Saudská Arábia tvojou prestupovou destináciou, po novom ti postačia aj takéto víza. Tie s okamžitou platnosťou uľahčili vstup do krajiny pre ľudí, ktorí v nej chcú stráviť len niekoľko dní. Ak letíš aerolinkami SAUDIA alebo Flynas, tranzitné víza máš v cene letenky. Prvá spomínaná spoločnosť ti tiež poskytne noc v hoteli úplne zadarmo.

Reklama

Tranzitné víza Saudská Arábia: ako ich získam?

 • Tranzitné víza získavajú (od 30. januára 2023) bezplatne cestujúci aeroliniek SAUDIA a Flynas
 • Víza sú platné po dobu 96 hodín od vstupu do krajiny (aerolinky ich pri zakúpení letenky vystavujú na 3 mesiace)
 • Tranzitné víza sú bezplatné, administračný poplatok je 10 eur
 • Tranzitné víza platia pre akékoľvek mesto/letisko v Saudskej Arábii (Riyadh, Jeddah, Dammam) – avšak len za predpokladu, že cestujúci z toho istého letiska odletí do finálnej destinácie. Ak cestujúci prestupuje na dvoch rôznych miestach v rámci jednej cesty – napríklad Viedeň – Jeddah – Riyadh – Bangkok – v takomto prípade tranzitné víza neplatia a je potrebné mať štandardné turistické víza

Letenky SAUDIA so stopoverom

 • Upozorňujeme, že ak je finálna destinácia Saudská Arábia a nejedná sa len o tranzit, je naďalej potrebné zakúpiť si štandardné turistické víza.

Článok budeme ďalej aktualizovať.

Saudská Arábia: pribúdajú spojenia, krajina sa čoraz viac otvára

Saudskoarabské ministerstvo zahraničných vecí zaviedlo vízum s cieľom podporiť cestovný ruch v rámci stratégie Vízia 2030.

Cieľom kráľovstva je prilákať investície v hodnote 220 miliárd saudských rijálov do odvetvia cestovného ruchu do roku 2023 a 500 miliárd saudských rijálov do roku 2030, podľa predchádzajúcich vyhlásení ministra turizmu.

Ročné príjmy saudského turistického sektora presahujú 211 miliárd saudských rijálov, podľa štatistík z roku 2019.

Podľa Svetovej organizácie cestovného ruchu Saudská Arábia v roku 2022 prekonala krajiny G20 v počte medzinárodných turistických príchodov.

Očakáva sa, že krajina bude podnikať ďalšie kroky, ktoré budú lákať turistov do krajiny. Posledné mesiace sú lákadlom najmä nové lowcostové spojenia do kráľovstva na krídlach maďarských aeroliniek WizzAir, ktoré lietajú do Saudskej Arábie z Viedne a Budapešti.

maraya concert hall saudska arabia

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore