Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Qatar Airways vylepšili flexi letenky. Rezervuj do 30. apríla, prípadné zmeny môžeš robiť až 2 roky

Qatar Airways vylepšili flexi letenky. Rezervuj do 30. apríla, prípadné zmeny môžeš robiť až 2 roky

Qatar Airways nás neprestávajú prekvapovať milými benefitmi aj počas koronakrízy. Najnovšie upravili pravidlá rezervácie leteniek tak, že sú ešte flexibilnejšie a výhodnejšie pre cestujúceho.

Reklama

Po novom sa na všetky rezervácie objednané do 30. apríla 2021 vzťahuje pravidlo možnosti úpravy termínov až na obdobie dvoch rokov. Letenky musia byť objednané na termíny v tomto roku, presnejšie do 31. decembra 2021.

Aerolinka ponúka zmenu letenky vrátane zmeny destinácie, voucher alebo refundáciu. 

Pri zmene termínu cestujúci doplatí len prípadný rozdiel v cene, meniť môže aj destináciu. Letenky sú v prípade potreby aj refundovateľné.

Upozorňujeme, že maximálna dĺžka cesty nesmie presiahnuť 12 mesiacov.

Do exotiky s Qatar Airways

Do Dohy na krídlach Dreamlineru

Qatar Airways sú jedny z mála aeroliniek na svete, ktoré počas koronakrízy prakticky neprestali lietať. Aj dnes táto letecká spoločnosť zabezpečuje výborné spojenia medzi Dohou a najobľúbenejšími destináciami sveta. Z letiska Viedeň i z letiska Budapešť sa lety do Dohy operujú štyrikrát týždenne na krídlach super moderného Boeingu 787-8 Dreamliner, prípadne sa na linke objavuje aj obľúbené Airbusy A320-A330. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať do exotiky.

Pri letenkách Qatar Airways z Viedne i Budapešti majú cestujúci pohodlný prestup v Katare – cestou tam aj späť majú dostatok času na presun i prípadné nákupy či relax.

Cesta z Viedne do Dohy trvá približne päť hodín, počas ktorých bude o vás výborne postarané už aj v ekonomickej triede. Stihnete si pozrieť pár filmov, ochutnať skvelé jedlá, prémiové pitie a zažijete jedinečné okamihy – dovolenka s Qatar Airways skutočne začína už nástupom do lietadla. My v redakcii sme sa o tom presvedčili už hneď niekoľkokrát.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Ekonomická trieda Qatar Airways umožňuje cestujúcim vziať na palubu 1 kus 7kg príručnej batožiny a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 25 kg. Rozmery príručnej batožiny: 1 kus do 7kg (50cm x 37cm x 25cm).

Batožinové limity v biznis triede Qatar Airways sú ešte štedrejšie. Cestujúci v biznis triede môžu mať na palube 2 kusy príručnej batožiny, ktoré môžu spoločne važiť do 15 kg a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 40 kg.

Viac priestoru než kedykoľvek predtým ocenil aj SKYTRAX

Prispôsobte si sedenie a relaxujte na jednom z najširších sedadiel v leteckom priemysle navrhnutom tak, aby vám prinieslo nadštandardný priestor a pohodlie. Teraz máme na mysli štandardné sedenie v ekonomickej triede.

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od výšky cestujúceho.

Teraz na chvíľu zabudnime na ekonomickú triedu a pozrime si biznisku. Qatar Airways majú úžasné sedadlá, ktoré si viete nastaviť do vodorovnej polohy a ku každému sedadlu vám letušky prinesú aj paplón či vankúše pre dokonalý komfort a vám nič iné neostáva, len si vybrať, kedy chcete jesť a aký film si k jedlu zapnete. Síce sa môže zdať, že polohovanie sedadla je iba taká malá výhoda počas cesty lietadlom, pre mnohých je to jeden z hlavných dôvodov pre výber biznis triedy namiesto ekonomickej. Qatar Airways v tomto ohľade ponúkajú dokonalé súkromie.

Biznis trieda Qatar Airways aj za svoje sedadlá získali titul „najlepšie na svete“ (od Skytraxu). Cestujúci si svoje sedadlo môže premeniť na elegantný pracovný priestor alebo útulnú minispálňu s tým, že vďaka veľkému úložnému priestoru má všetky svoje veci po ruke. Osvetlenie je príjemné, ale má aj svoju užitočnú funkciu: LED lampy sú nastavené tak, aby pomohli vyrovnať sa s časovým posunom.

Samozrejmosťou po príchode na miesto resp. usadení sa je amenity kit – personál vám priniesie luxusný kozmetický balíček.

Palubný servis ohúri od Viedne až po finálnu destináciu

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa rozdáva počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

V ekonomickej triede dostane cestujúci štandardný servis – predjedlo, hlavný chod, dezert, snack a tiež neobmedzené množstvo nápojov.

Jedlo v ekonomickej triede Qatar Airways:

Jedlo v biznis triede Qatar Airways:

S pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budete mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máte špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžete vyžiadať jedlo vyhovujúce vašim požiadavkám. Novinkou v ponuke Qatar Airways je kompletné vegánske menu, ktoré si už po novom netreba rezervovať vopred.

To, čo sa z kuchyne Qatar Airways dostane na vašu širokú tácku, by sa dalo takto charakterizovať: chutné jedlá od špičkových kuchárov a špičkové vína. Takým stabilným bodom gastronomického zážitku je čerstvé, ručne robené pečivo s maslom a olivovým olejom. Ale nebojte sa, to nie je všetko. Na svojej ceste do exotiky si vychutnáte famózne menu s predkrmom, hlavným chodom a dezertom.

Nuda nemá šancu, baviť vás budú najnovšie filmy i Wi-Fi

Hodinový, šesťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestanete vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa vám po prílete možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Qatar Airways sú prvou leteckou spoločnosťou v Ázii, ktorá vybavila stovku lietadiel vysokorýchlostným internetom. Aj vďaka tomuto míľniku katarské aerolinky ponúkali bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet počas celého letu až do začiatku januára 2021. Stačilo sa počas letu Dreamlinerom pripojiť na sieť Oryx Comms. Táto služba je dostupná aj teraz pre cestujúcich na vybraných letoch a môže byť už spoplatnená.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Hammad v Dohe je piate najväčšie letisko na svete a jedno z najmodernejších na svete. Počas koronakrízy sa tamojšie autority rozhodli prísť s inováciami vďaka, ktorým sa toto letisko stalo aj jedným z najbezpečnejších na svete. Letisko v Dohe ponúka bezkontaktný check-in, resp. prechod k vášmu ďalšiemu letu a dodržiava vysoké hygienické štandardy.

Prednostný nástup do lietadla cez špeciálny vchod je samozrejmosťou v prípade leteniek biznis triedy. Rovnako ako vstup do exkluzívnych salónikov na všetkých letiskách v rámci letenky.

K dispozícii je aj tento rok množstvo reštaurácií s exotickými jedlami, luxusný tovar, kozmetika, nové kolekcie rôznych značiek a napríklad aj gigantickým macík uprostred letiska.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore