Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Qatar Airways zrejme ako prví spustia rýchle antigénové testy na COVID-19 pred odletom

Qatar Airways zrejme ako prví spustia rýchle antigénové testy na COVID-19 pred odletom

Katarský národný dopravca bude jednou z prvých leteckých spoločností na svete, ktorá uskutoční rýchle COVID testovanie cestujúcich pred odletom. Rozhodnutie tak vychádza v ústrety odporúčaniam svetovej leteckej organizácie IATA a môže ísť príkladom ostatným spoločnostiam v snahe pomôcť rýchlejšiemu zotaveniu leteckého priemyslu.

Reklama

Antigénové testy môžu všetko zmeniť

Testovanie cestujúcich na nový koronavírus zostáva jednou z mála možností, ako možno opätovne obnoviť „slobodné cestovanie“. Je však potrebné, aby testy boli spoľahlivé, rýchle a aby ich mali k dispozícii všetky aerolinky, resp. letiská. Odpoveďou môžu byť nové antigénové testy, ktoré sa čoskoro majú začať používať na letiskách pred odletom a napríklad aj na hromadných športových či iných podujatiach. Nie sú síce stopercentné, ale dokážu zachytiť takmer všetky prípady nákazy a ich spoľahlivosť je už veľmi blízko k 100%.

Antigénové testy sa čoskoro môžu stať novou predodletovou procedúrou, na ktorú si všetci zvykneme – rovnako ako sme si zvykli na bezpečnostné kontroly po útokoch z 11. septembra. Výsledok testu je známy už do 15 minút a tak by išlo o najvýznamnejší krok vpred v leteckej doprave v boji proti šíreniu koronavírusu za posledné mesiace.

Qatar Airways chcú ísť príkladom ostatným a podľa informácií portálu Dohanews.com už zadali obrovskú objednávku na antigénové testy a čoskoro ich plánujú začať používať na komerčných letoch.

Lietanie môže byť najbezpečnejšou formou dopravy

Lietanie by sa tak zavedením nových testov mohlo stať sterilným, myslia si to viacerí odborníci. Navyše, vedci už viackrát preukázali, že riziko nákazy vírusom v lietadle je stále veľmi nízke. Zavedenie rýchlych testov by preto mohlo takmer eliminovať riziko pre cestujúcich a opätovne obnoviť ich dôveru v cestovanie.

Roche, nadnárodná zdravotnícka spoločnosť poskytujúca antigénové testy, tvrdí, že jej rýchly antigénový test má teraz citlivosť už 96,52%.

Akciové letenky Qatar Airways

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Šanghaj má najlepšie letecké spojenia za rok 2020. Predbehol Londýn https://t.co/gwXynL6Uap #novinky17 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Silvester v Egypte! All inclusive dovolenka za 599€ https://t.co/uThCtlAehk #dovolenky18 hodiny dozadu
GREEN FRIDAY aj dnes! Letenky do zelenej exotiky od 29€ (platí len do 1. decembra) https://t.co/0793HuXBuJ #letenky19 hodiny dozadu
Emirates už dokončili proces refundácie. Cestujúcim vrátili 1,7 miliardy dolárov za letenky https://t.co/6rk3lqjmKD #letenky19 hodiny dozadu
Tipy na darček: 7 cestovateľských vychytávok ktorými na Vianoce ohúriš https://t.co/VlIjiaQoJA #tipy19 hodiny dozadu
Lockdown Európy. Krajiny, ktoré čiastočne či úplne ,,zamykajú“ život https://t.co/HUp36ORCSu #novinky19 hodiny dozadu
Disney uverejnil prvé fotografie z očakávaného Star Wars hotela https://t.co/nCvH9S7uqJ #novinky20 hodiny dozadu
5 dôvodov, prečo je Balaton našou obľúbenou destináciou + pobyty na rok 2021 od 70€ https://t.co/w9ojt47eKW #dovolenky21 hodiny dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky21 hodiny dozadu
Abu Dhabi víta freelancerov. Takéto má podmienky https://t.co/b4V4HltmcE #novinky21 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore