Nájdeš nás aj na:

Novinky

TAP Air Portugal obnovili lety do Spojených štátov. Od júla chystajú ďalšie

TAP Air Portugal obnovili lety do Spojených štátov. Od júla chystajú ďalšie

Od štvrtka 4. júna poletí letecká spoločnosť TAP Air Portugal opäť cez Atlantik. Prvou cieľovou destináciou Portugalčanov sa po koronavírusovej prestávke stal New York, píše portál Simple Flying. Z Lisabonu poletia na medzinárodné letisko Newark Liberty najskôr len dvakrát do týždňa. Spoločnosti TAP Air Portugal pritom stále hrozí opätovné znárodnenie či, minimálne, kapitálová injekcia od štátu.

Reklama

Letenky s TAP Air Portugal

V júli chcú Portugalčania rozšíriť svoje transatlantické letecké služby z Lisabonu aj na Miami a do Toronta. Ak všetko pôjde ako má, koncom júla sa poletí trikrát týždenne už aj do Montrealu. Simple Flying ďalej uvádza, že júl bude perný aj pre portugalské Azorské ostrovy. Čakajú ich nové trasy, tri lety týždenne do Bostonu a dva lety týždenne do Toronta.

Nad európskym kontinentom sú teraz v prevádzke len lety do Londýna a Paríža dvakrát do týždňa, v júli sa majú k týmto destináciám pridať aj Brusel, Berlín, Amsterdam, Miláno, Rím, Barcelona a Madrid. Možno sa vám zdá, že Portugalci idú do lietania zhurta a podceňujú situáciu s koronavírusom, no v porovnaní s bežnou situáciou, respektíve so situáciou pred pandémiou, budú ešte aj v júli prevádzkovať o približne 2 260 letov za týždeň menej. V pláne je približne 240 letov za týždeň.

Podľa informácií slovenského rezortu zahraničia pre vstup do kontinentálneho Portugalska aktuálne nie je zavedená povinná karanténa, ani povinnosť preukázania sa negatívnym testom na COVID-19. Aké pravidlá musíte pri pobyte v Portugalsku dodržiavať a ktoré z nich platia, respektíve neplatia aj na Azorských ostrovoch či na Madeire? Viac si prečítajte na webe ministerstva zahraničia.

Mohlo by vás zaujímať


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore