Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

EURÓPA: Kam v roku 2020 so slovensky alebo česky hovoriacimi sprievodcami

EURÓPA: Kam v roku 2020 so slovensky alebo česky hovoriacimi sprievodcami

Nikto nevie sprostredkovať autentickejší zážitok z destinácie ako ľudia, ktorí v nej dlhodobo žijú, poznajú zvyklosti miestnych, ale aj ľudí samotných. Poznajú kultúru a tajomné poklady mimo klasických turistických trás, či vedia pútavo rozprávať o histórii a o faktoch. Váš zážitok z výletu tak obohatia o zaujímavé informácie a vy prídete domov nielen oddýchnutí, ale aj múdrejší.

Reklama

Navštívte s našimi sprievodcami rôzne kúty Európy a nechajte sa bezstarostne previesť tým najzaujímavejším, čo nám náš domovský kontinent ponúka. 

Tu je výber TOP 6 pobytov s overenými sprievodcami:

  • Barcelona, letecký zájazd v 3* hoteli raňajkami a XXL okruhom naprieč Barcelonou

Pre mnohých je Barcelona najobľúbenejšie mesto Španielska alebo celej Európy. Nádherná, priateľská, zábavná, plná histórie, futbalu, výborného jedla, slnečných dní, dlhých pláži, vlastne všetkého, čo máte radi. Taká je katalánska kráska menom Barcelona! Aby bol váš zážitok plnohodnotnejší ako iných dovolenkárov, a aby ste si odniesli čo najviac informácií, ponúkame vám výlet s našou sprievodkyňou Barborkou. Do tohto miesta sa zaľúbila natoľko, že tu žije už niekoľko rokov a sprevádza našich turistov po najznámejších aj tých menej známych miestach Barcelony. Prečítajte si náš rozhovor s ňou o živote v tomto meste. Vybrať si môžete 3, 4, 5 alebo šesťdňový letecký pobyt od 279€!

  • Madrid, letecký zájazd s ubytovaním v 3* hoteli s bufetovými raňajkami a výletom so slovenským sprievodcom

Láskou k Španielsku zahorela ďalšia Slovenka, Alex. V Madride už žije viac ako šesť rokov a naša Madridčanka – ako sa volá aj jej webová stránka, sprevádza pre Pelikán nadšených turistov zo Slovenska aj Česka, ktorí si jej vedomosti a ochotný prístup nevedia vynachváliť. Odovzdajte sa do jej rúk a vyberte si jeden z našich pobytov, počas ktorého vám Alex ukáže a priblíži všetko, čo je potrebné v hlavnom meste Španielska vidieť, zažiť aj ochutnať. Vybrať si môžete troj alebo štvordňový letecký pobyt od 289€!

  • Zaragoza, letecký zájazd v 3* hoteli s bufetovými raňajkami s výletom Zaragozou so slovenskou sprievodkyňou

O tom, ako spraviť zo života zaujímavý zážitok, vie svoje Andreita, naša sprievodkyňa. Učarovala jej práve neprebádaná Zaragoza, v ktorej dnes žije a veľmi rada vám ukáže jej zaujímavé miesta a zákutia. Zaragoza je zároveň novou destináciou s priamym letom z Viedne, ktorá rozhodne stojí za návštevu. Okrem dobrých tapasov a kvalitného vína zablúdite do historického centra, vydáte sa po stopách rímskeho cisára Cézara Augusta a prejdete sa cez most Puente de Santiago až do štvrte Arrabal. Tu sa pokocháte nádherným výhľadom na Baziliku El Pilar. Andreita vás okrem nových zaujímavých informacií rada naučí základné španielske frázy. Viac o nej a o jej príbehu sa dočítate na jej blogu. My zas máme pre vás štvordňový pobyt v Zaragoze od 249€!

  • Andalúzia, 8-dňová pobytovo-poznávacia dovolenka naprieč Andalúziou s oddychom na Costa del Sol alebo výlet bielou dedinkou v skalách, Rondou, či prehliadka Gibraltáru

Andalúzia je už dlhý čas domovom manželov Rado a Adriana, ktorých životný príbeh si môžete prečítať v našom rozhovore s nimi. Po Andalúzii vás budú sprevádzať práve oni. Táto časť Španielska patrí medzi naše najobľúbenejšie a je doslova posiata nádhernými miestami. K tým najznámejším patria Granda, Alhambra, Gibraltár, El Chorro, Caminito del Rey, Malaga, Cordoba či Sevilla. Vydajte sa na nezabudnuteľné potulky týmto nádherným krajom.

V ich rodnom jazyku si vypočujte všetky zaujímavosti, nebojte sa, naši sprievodcovia vám ich preložia, a nájdite krásy Andalúzie, napríklad Costa de Sol či Rondu alebo Gibraltár. Garantuje vám, že sa po týchto zážitkoch budete túžiť vracať do Andalúzie pravidelne. Tak čo si vyberiete? Ponuka je široká, cena začína na 369€. Vyberte si tú časť Andalúzie, ktorá vám najviac vyhovuje.

  • Rím, letecký zájazd s ubytovaním v 4*hoteli s raňajkami, transfermi a dvojdňovým programom s našou sprievodkyňou

Aby ste sa v Ríme nestratili, videli všetko dôležité a niečo nové a zaujímavé sa aj dozvedeli, využite pobyt s našimi skúsenými sprievodkyňami. Veronika v Ríme vychováva spolu so svojim talianskym manželom dvoch pubertiakov, žije tu už celé štvrťstoročie a skúsenosti a vedomosti, ktoré počas svojej práce sprievodkyne nadobudla, sú neoceniteľné! Zážitok z návštevy talianskeho hlavného mesta vám urobí natoľko zaujímavým, že budete o jeho zaujímavostiach mudrovať na všetkých rodinných oslavách. Prečítajte si rozhovor s Veronikou a s Ivanou, druhou slovenskou sprievodkyňou Rímom. Zaujal vás Rím? Vyberte si 3, 4 alebo päťdňový letecký pobyt od 309€ a objavujte!

  • Ischia, 8 ponúk leteckých zájazdov v 3* alebo 4* hoteloch, aj s ponukou výletov s českou sprievodkyňou

Naším favoritom na strávenie letnej dovolenke je taliansky ostrov Ischia. Jeho návštevu môžete kombinovať s pobytom v Neapole alebo výletom na slávne Capri. Na ostrove vás budú čakať, a počas pobytu vám budú k dispozícií, naše české sprievodkyne Maritna a Hanka. Dajú vám odporúčanie na najlepšie pláže alebo aktívne výlety. Obe tam žijú už dvadsať rokov a poznajú dokonale každý kút tohto talianskeho raja. Prečítajte si rozhovor s Hankou a Martinou, poradia vám, ako zažiť najlepšiu dovolenku na Ischii. A ak budete chcieť, postarajú sa o vás práve tieto dve šarmantné dámy. Ponuka pobytov je široká, cena začína na 319€.

Komentáre

Mirka si už dávno uvedomila, že jeden život jej bude málo, aby stihla zažiť všetko čo si naplánuje a navštíviť všetky miesta o ktorých sníva. Preto vyberá vždy to najlepšie. Najviac miluje neporušenú prírodu ďaleko a vysoko v horách. Stretnete ju na lyžiach, v meste pri knihe, na káve, na skale, v posilke, telocvični, v galérii, so psom v lese, či bežať popri Dunaji. V Pelikáne robí presne to, čo ju baví a ako produktová špecialistka pre vás spája najlepšie letenky s najlepšími hotelmi a zážitkami.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky9 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK13 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy14 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky15 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy15 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore