Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Paríž ako na dlani. Odkiaľ sú tie najkrajšie výhľady?

Paríž ako na dlani. Odkiaľ sú tie najkrajšie výhľady?

Povedz sme si na rovinu, Paríž patrí medzi mestá, ktoré sú krásne z každej strany. Či sa budeš rozhliadať pri prechádzke pozdĺž rieky, z baru na streche či z kaviarne s výhľadom na Eiffelovú vežu. My ti ukážeme miesta, odkiaľ si vychutnáš najkrajšie výhľady na Paríž.

Reklama

Eiffelová veža 

Ikona Paríža, kvôli ktorej sem jazdia tisícky turistov každý deň. Často chceme mať výhľad práve na dominantu mesta, avšak výhľad z Eiffelovej veže je akási klasika. Pri návšteve Eiffelovky máš viac možností. Vybrať si môžeš pohodlnú cestu výťahom alebo niekoľko stoviek schodov. Odporúčam si to poctivo vyšliapať. Nielen, že lístky na schodisko sú lacnejšie, ušetríš tiež mnoho času, nakoľko rad na výťah býva niekoľkokrát dlhší. Cena sa líši aj podľa toho, na ktoré podlažie sa chceš dostať. Samozrejme sa odporúča zakúpiť si lístky online a ušetriť tak ešte viac času. Skvelý výhľad ponúka samozrejme aj rozsiahlý park, ktorý sa nachádza priamo pod Eiffelovkou.

Letecký pobyt v Paríži s hotelom a raňajkami od 179€

Trocadero 

Najslávnejší a najkrajší spot na pozorovanie Eiffelovej veže. Toto miesto ti vyrazí dych zakaždým, keď sem prídeš. Pre mňa je to jedno z najkrajších miest Paríža, aj napriek davom turistov. Je očaraujúce rovnako cez deň, tak aj v noci, keď veža svieti na všetky strany. Samozrejme tu nesmú chýbať pouliční predavači a umelci, ktorí tomuto miestu dodajú tú pravú atmosféru. Nižšie sa nachádza park s množstvom lavičiek, kde budeš mať o čosi viac súkromia a rovnako krásny výhľad. 

Galéria Laffayete 

Na Paríž sa môžeš pozrieť aj zo strechy nákupného centra. Na streche Galérie Lafayette nedávno postavili krásnu slnečnú terasu odkiaľ uvidíš to najkrajšie z Paríža. Terasa sa nachádza na 7. poschodí hlavnej budovy a ide o Galeries Lafayette Paris Haussmann, čo je veľmi podstatné, nakoľko týchto nákupných galérií je v Paríži hneď niekoľko.

Víťazný oblúk 

360° stupňový výhľad sa ti naskytne aj zo známeho víťazného oblúka. Uvidíš vzdialenú časť La Defense, či ostatné známe ikony Paríža. Skvelé je, že môžeš túto atrakciu využiť zdarma do veku 25 rokov (platí pre Európanov). Bežný lístok stojí 13€. Opäť sa vyplatí zakúpiť si lístok vopred online. Pri lístkoch zdarma je potrebné navštíviť informácie, kde vám zdarma lístok vydajú po preukázaní sa dokladom.

Bazilika Sacre Coeur 

Údajne jeden z najlepších spotov na pozorovanie západu slnka. Ak sa však rozhodneš pre túto aktivitu, priprav sa, že nebudeš jediný. Sacre Coeur patrí medzi jednu z najpopulárnejších atrakcií, a tak sa to tu hemží turistami takmer neustále.

La GrandeArche

Zaujímavá atrakcia sa nachádza aj priamo v modernej štvrti La Defense. Výťahom sa vieš za pár sekúnd dostať na vyhliadkovú plošinu, z ktorej sa ti naskytne pohľad na celý Paríž. Obzvlášť zaujímavým pohľadom je ten na víťazný oblúk. Lístok stojí 15€, pre deti do 17 rokov je to 7€. Lístok zahŕňa aj voľný vstup na dočasné výstavy, ktoré sa tu konajú. 

Prechádzka pri rieke Seina 

Nech sa budeš prechádzať na ktorejkoľvek strane a ktorýmkoľvek smerom, prechádzka popri rieke je niečo, čo v Paríži nesmieš vynechať. Eiffelovka ťa bude sprevádzať veľmi dlhú chvíľu a výhľad na ňu je fakt skvelý. Dva brehy rieky spája niekoľko mostov, pričom najmä most Alexandra III. je stojí za zmienku. 

Ruské koleso na Placede la Concorde

Skvelou alternatívou je vyhliadková jazda na ruskom kolese, to je prevádzkované od novembra do mája. Jedna cesta stojí 8€.

Akciové letenky

Podniky s výhľadom na Paríž 

V Paríži nájdeš samozrejme aj mnoho reštaurácií, kaviarní či barov, ktoré ponúkajú nádherný výhľad. Tipy od redakcie: Les Ombres, Kong, Le Ciel de Paris, Shangri-La Hotelová terasa. 

Ďalšie miesta odkiaľ si užiješ výhľad na Paríž:

  • Pompidou Centrum (Vstupné na samostatný výhľad stojí 5€, výhľad s múzeom 14€)
  • Pantheon (Vstupné: 9€)
  • Montparnasse Tower – považovaná za jednu z najškaredších budov Paríža, ale za to ponúka jeden z najkrajších výhľadov. (Vstupné: dospelí 18€, mládež 12-18 a študenti 15€, deti do 11 rokov 9,50€)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Týždeň v Chorvátsku v júni v 4*hoteli s polpenziou za 336€ https://t.co/AXhXWkrnEp #dovolenky1 deň dozadu
Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky) https://t.co/ih9pHZYaVZ #letenky2 dni dozadu
Fínsko je štvrtýkrát po sebe najšťastnejšou krajinou sveta. Rebríček ovplyvnila aj koronakríza https://t.co/XwLTS2nIhA #novinky2 dni dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mať unikátnu vyhliadkovú vežu. Pribudne aj veľký kemp pre karavany https://t.co/X7xA5hToJy #novinky2 dni dozadu
Srí Lanka v roku 2021: Ako si tento rok užiť dvolenku na ostrove? (podmienky a tipy) https://t.co/QnMcI9XhKn #cestopisy2 dni dozadu
Veľké sčítanie cestovateľov: ako budeš dovolenkovať v roku 2021? Klikni a vyplň krátky dotazník https://t.co/4VXw8U8FFi #novinky2 dni dozadu
TMR od 22. apríla otvára lyžiarske stredisko na Chopku. Vstup do lanovky je podmienený negatívnym testom https://t.co/6UaMiqtdN4 #dovolenky2 dni dozadu
Rekonštrukcia Notre Damu bude hotová v roku 2024. Dnes sú dva roky od nešťastného požiaru https://t.co/JEGPn1qQmc #novinky2 dni dozadu
V roku 2021 sa môžu návštevníci po prvýkrát túlať v Buckinghamských záhradách bez sprievodcu https://t.co/4vKGE7p6mv #letenky3 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore