Nájdeš nás aj na:

Novinky

Dve dobré správy z Viedne, jedna z Budapešti. Tieto tri zaujímavé aerolinky sa vracajú!

Viaceré obľúbené čínske aerolinky ohlásili návrat na letiská Viedeň a Budapešť. Znamená to nové destinácie, lepšiu konektivitu s Áziou a tiež väčší konkurenčný boj – čo môže priniesť zaujímavé ceny leteniek. Nižšie nájdeš detailnejšie popísané všetky tri spojenia.

Reklama

1. Priamy let Viedeň – Shenzhen s 5* Hainan Airlines

Obľúbené spojenie špičkových päťhviezdičkových aeroliniek Hainan Airlines sa po niekoľkoročnej pauze vracia do Viedne. Znamená to priame a prémiové spojenie s Čínou, ale aj ďalšími destináciami s prestupom v Shenzhene. Linka štartuje od 29. mája 2024 a lietadlo Boeing 787 Dreamliner bude vo farbách Hainan Airlines premávať na tejto linke 2-krát do týždňa.

 • Viedeň – Shenzhen: odlet 11:05, prílet 4:00 (+1 deň) vždy v stredu a sobotu. (číslo letu HU790)
 • Shenzhen – Viedeň: odlet 2:05, prílet 7:55 vždy v stredu a sobotu (číslo letu HU 789)

2. Priamy let Viedeň – Šanghaj s China Eastern Airlines

Aerolinky China Eastern Airlines budú tento rok spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami Shanghai Airlines, China United Airlines a OTT Airlines prevádzkovať v priemere viac ako 1 240 zámorských letov týždenne, čím sa dostanú na takmer 91% letov, ktoré prevádzkovali ešte v roku 2019. Pribudnú tiež nové spojenia a Slovákov určite poteší linka Viedeň – Šanghaj. Linka začne premávať niekedy v lete 2024. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe.

3. Z Budapešti do Ázie s China Southern Airlines

Podľa maďarského portálu Budflyer prídu do Budapešti aerolinky China Southern Airlines. Slováci tieto aerolinky dobre poznajú, pred pandémiou sme s nimi lietali do rôznych kútov Juhovýchodnej Ázie za mimoriadne nízke ceny. Nová linka China Southern Airlines má z Budapešti odštartovať 27. júna 2024. Priamy let do metropoly Guangzhou (Kanton) bude v prevádzke až 4-krát do týždňa. S prestupom v Kantone bude možné lietať do desiatok ďalších destinácií. Aj na tejto linke bude premávať Boeing 787 Dreamliner.

 • Budapešť – Kanton: odlet 13:00, prílet 5:50 ráno
 • Kanton – Budapešť: odlet 00:55, prílet 7:20 ráno

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore