Nájdeš nás aj na:

Ázia

Takto komfortne sa lieta z Budapešti do exotiky Dreamlinerom aeroliniek Korean Air

Ako letieť do Ázie, Austrálie či na Havaj z našich končín komfortne aj v ekonomickej triede? Možností je niekoľko – my ti dnes ponúkame recenziu na letenky Korean Air a bližšie ti predstavíme ponuku, kvôli ktorej sa oplatí zajsť do neďalekej Budapešti.

Reklama

Do exotiky či k protinožcom komfortne cez Soul

Budapešť je od 3. októbra 2022 vďaka linke Korean Air opäť priamo spojená s juhokórejskou metropolou Soul. Linka sa teší veľkej popularite, pretože z pôvodného jedného letu týždenne sú v prevádzke už štyri – vždy v pondelok, utorok, štvrtok a sobotu. Na trase premáva moderný Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou 269 miest v dvoch cestovných triedach (Economy Class a Prestige Class). Mal som tú možnosť pozrieť si ho naživo a musím povedať, že som bol z tohto usporiadania veľmi príjemne prekvapený.

Biznis trieda Prestige Class ponúka výnimočný zážitok z lietania a cestujúci sa môže tešiť na množstvo benefitov. V ekonomickej triede sú sedadlá pohodlnejšie než býva štandardom, ponúkajúv viac miesta a veľmi kvalitný multimediálny zábavný systém.

TOP benefity lietania v Prestige Class (biznis trieda Korean Air)

 • welcome drink
 • špičkové a autentické jedlá z Južnej Kórey – kvalita je na úrovni najlepších reštaurácií, čerstvosť a top ingrediencie zaručené
 • neustále sa meniace menu s dôrazom na rukopis šéfkuchára
 • jedlo zvykne byť servírované na exkluzívnom porceláne a s klasickým príborom
 • bar s alkoholickými a nealkoholickými nápojmi podľa vášho priania
 • najnovšie filmy, hudba, hry, digitálne knihy
 • väčšie obrazovky v HD kvalite
 • diaľkové ovládanie
 • sedadlá biznis triedy (ak ich vôbec možno tak nedôstojne nazvať) ponúkajú po ich rozložení množstvo priestoru na spánok, pokojne môžete podstatnú časť vášho letu komfortne prespať
 • svetlo na čítanie umiestnené na operadle
 • elektrická zásuvka na nabitie smartfónu či notebooku je dnes samozrejmosťou

Takto vyzerá biznis trieda (Prestige Class) v Dreamlineri Korean Air na linke Budapešť – Soul:

Na dlhých letoch sa rozdávajú komfortné balíčky so zubnou kefkou a papučami. Ak ti ranný budík poskytuje pocit istoty, stačí, ak poprosíš personál – zobudia ťa v požadovanom čase.

Takto to vyzerá v ekonomickej triede na letoch Korean Air (Budapešť – Soul):

Sedadlá boli navrhnuté tak, aby cesta bola zároveň aj oddychom, pričom sa kládol dôraz aj na dizajndostatok osobného priestoru. Každý má svoju vlastnú LCD obrazovku.

Určite sa teda nemusíš báť toho, že sa na dlhom lete budeš nudiť. Môžeš si pozrieť svoj obľúbený film – na výber sú hollywoodske hity, ale aj diela ázijskej a európskej kinematografie a dokumentárne filmy, môžeš počúvať hudbu alebo ak máš dušu večného dieťaťa, vybrať si nejakú hru v zábavnom systéme.

Bez ohľadu na zvolenú cestovnú triedu, v cene letenky je vždy palubný servis pre všetkých cestujúcich, ktorý môže byť vopred prispôsobený individuálnym stravovacím požiadavkám.

Ja osobne napríklad odporúčam ochutnať tradičné kórejské jedlo, ktoré ponúka Korean Air, Bibimbap (tradičné kórejské jedlo z ryže). ekonomickej triede ponúkajú Korean Air okrem spomínaného bibimbap tiež bibim rezance, Gondreabap, jedlá z hríbov s ryžou alebo smaženú pikantnú chobotnicu s ryžou. Snacky majú tiež výborné, kimbap (kórejská sushi rolka), ramen, pizza atď. To, čo budeš mať na tanieri, závisí od toho, odkiaľ, kam a kedy cestuješ.

Korean Air na diaľkovej linke Budapešť – Soul neponúka prémiovú ekonomickú triedu. Toto usporiadenie (dve cestovné triedy) čo ale tiež znamená, že štandardná ekonomická trieda ponúka viac priestoru a väčšie pohodlie. Dreamliner sám o sebe ponúka viac miesta na nohy ako býva zvykom v economy class a takisto veľké priehľadné okná s elektronickým zatemňovaním.

Biznis cesty, ale aj exotické dovolenky

Soul, ležiaci na brehu rieky Han, je skutočne kozmopolitné mesto. S počtom obyvateľov okolo desať miliónov je hlavné mesto Južnej Kórey nielen významnou turistickou destináciou, ale aj prosperujúcim hospodárskym centrom. Okrem množstva obchodných cestujúcich sa očakáva, že lety z Maďarska do Kórey budú obľúbené aj medzi turistami: Soul je domovom piatich lokalít svetového dedičstva, ktoré zahŕňajú vybudované aj prírodné dedičstvo.

Okrem iného je Soul výbornou vstupnou bránou do ďalekých kútov Ázie. Korean Air má veľmi dobré a logické spojenia s mnohými obľúbenými metropolami Slovákov – Austrália, Nový Zéland, Havaj, Bali, Filipíny či Vietnam.

Spolupráca medzi letiskom v Budapešti a Korean Air nie je novinkou. Dopravca od februára 2020 prevádzkoval takmer 300 vyhradených nákladných letov medzi Budapešťou a Soulom. Toto spojenie teraz doplnia aj komerčné lety pre cestujúcich. Okrem Korean Air prevádzkujú pravidelné lety do Soulu z Budapešti aj LOT Polish Airlines.

Pohodlné spojenia do Ázie a Oceánie od Korean Air

 • Hanoj (Vietnam)
 • Sydney (Austrália)
 • Auckland (Nový Zéland)
 • Bali (Indonézia)
 • Phnom Penh (Mjanmarsko)
 • Ho Či Minovo mesto (Vietnam)
 • Cebu (Filipíny)
 • Honolulu (USA) a mnoho ďalších…

Akciové letenky Korean Air


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.6/5 - (10 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore