Nájdeš nás aj na:

Európa

Poď do Marseille! V marci máme veľa termínov a letenky od 11€!

Poď do Marseille! V marci máme veľa termínov a letenky od 11€!

Kedysi čierna ovca provensálskeho pobrežia rozkvitla do nádherného mesta plného kultúry, umenia a zábavy. Objav malebné prístavné mesto Marseille, v marci máme skvelé termíny aj ceny. Marseille, často obchádzané mesto kvôli susedom ako Nice, Cannes či Saint Trope, má svoje neodmysliteľné čaro. Je to živé miesto, kde môžeš zažiť zmes africkej a francúzskej kultúry, tak poď!

Reklama

Lacné letenky do Marseille

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Marseille?

Toto francúzske mesto skrýva mnoho možností pre milovníkov umenia. Nájdeš tu nie len múzeá s moderným umením, ale aj veľkú street art scénu. Hoci Marseille nie je najzelenším mestom, má niekoľko krásnych parkov. Napríklad Parc Borély s jazerom a cyklotrasami či malý, no úžasný Parc Valmer neďaleko pobrežia, v ktorom si môžeš užiť trocha tieňa. Mesto je známe výbornou stredozemnou kuchyňou. Nájdeš tu reštaurácie s delikátnym jedlom a očarujúcim výhľadom na prístav. Ochutnaj tradičnú rybiu polievku.

Ani o historické pamiatky tu nie je núdza, tou hlavnou je ale Bazilika Notre Dame de la Garde, ktorá tvorí hlavnú dominantu mesta, spoločne so starým prístavom dole pod ňou. Tým najväčším zážitkom je ale mesto samo. Marseille je mestom, v ktorom si uvedomíš bohatú koloniálnu minulosť. Vo Francúzsku snáď nenájdeš mesto tak bohaté na národnosti, ktoré dávajú mestu onen šarm.

Cestovné doklady do Marseille

Na vycestovanie do Marseille potrebuješ občiansky preukaz alebo platný cestovný pas.

Kedy cestovať do Marseille?

Marseille má čo ponúknuť počas celého roka, má až 300 slnečných dní. Ak sa chceš vyhnúť najväčšiemu turistickému náporu, odporúčame jeseň alebo jar – vtedy je snáď najkrajšia, lebo kvitne. Mesto zažíva zimu s veľmi miernymi teplotami. Sezóna je mokrá a len zriedka sa tu ukáže sneh.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Na letisku v Dubaji používajú na odhalenie koronavírusu psov https://t.co/fbZhavBFnc #novinky2 hodiny dozadu
Čína má nové podmienky vstupu pre 36 európskych krajín. Na zozname je aj Slovensko https://t.co/5a4XiLNdaN3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň na Kanárskych ostrovoch s raňajkami v 4*Adults Only hoteli za 328€ https://t.co/ZFTh8LF5oK #dovolenky5 hodín dozadu
Brusel zaviedol povinné rúška na verejnosti https://t.co/5CcB2hhkWg6 hodín dozadu
Testovanie v Grécku nie je náhodné. Zavážia informácie z povinného dotazníka https://t.co/HU9wUz2fWY6 hodín dozadu
Argentína nespustí komerčné lety podľa plánu https://t.co/gjiv5Cv41b7 hodín dozadu
LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky1 deň dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky1 deň dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky1 deň dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore