Nájdeš nás aj na:

Európa

Poď do Marseille! V marci máme veľa termínov a letenky od 11€!

Poď do Marseille! V marci máme veľa termínov a letenky od 11€!

Kedysi čierna ovca provensálskeho pobrežia rozkvitla do nádherného mesta plného kultúry, umenia a zábavy. Objav malebné prístavné mesto Marseille, v marci máme skvelé termíny aj ceny. Marseille, často obchádzané mesto kvôli susedom ako Nice, Cannes či Saint Trope, má svoje neodmysliteľné čaro. Je to živé miesto, kde môžeš zažiť zmes africkej a francúzskej kultúry, tak poď!

Reklama

Lacné letenky do Marseille

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Marseille?

Toto francúzske mesto skrýva mnoho možností pre milovníkov umenia. Nájdeš tu nie len múzeá s moderným umením, ale aj veľkú street art scénu. Hoci Marseille nie je najzelenším mestom, má niekoľko krásnych parkov. Napríklad Parc Borély s jazerom a cyklotrasami či malý, no úžasný Parc Valmer neďaleko pobrežia, v ktorom si môžeš užiť trocha tieňa. Mesto je známe výbornou stredozemnou kuchyňou. Nájdeš tu reštaurácie s delikátnym jedlom a očarujúcim výhľadom na prístav. Ochutnaj tradičnú rybiu polievku.

Ani o historické pamiatky tu nie je núdza, tou hlavnou je ale Bazilika Notre Dame de la Garde, ktorá tvorí hlavnú dominantu mesta, spoločne so starým prístavom dole pod ňou. Tým najväčším zážitkom je ale mesto samo. Marseille je mestom, v ktorom si uvedomíš bohatú koloniálnu minulosť. Vo Francúzsku snáď nenájdeš mesto tak bohaté na národnosti, ktoré dávajú mestu onen šarm.

Cestovné doklady do Marseille

Na vycestovanie do Marseille potrebuješ občiansky preukaz alebo platný cestovný pas.

Kedy cestovať do Marseille?

Marseille má čo ponúknuť počas celého roka, má až 300 slnečných dní. Ak sa chceš vyhnúť najväčšiemu turistickému náporu, odporúčame jeseň alebo jar – vtedy je snáď najkrajšia, lebo kvitne. Mesto zažíva zimu s veľmi miernymi teplotami. Sezóna je mokrá a len zriedka sa tu ukáže sneh.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky10 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky13 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK14 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy15 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky15 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy16 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore