Nájdeš nás aj na:

Amerika

New York v lete za MEGA ceny. Letenky od 329€, odlety z Košíc a Viedne!

Sú tu. Super letenky do New Yorku z Viedne i Košíc s lukratívnymi termínmi počas celého leta za ceny od 329 eur. Ak chceš tento rok letieť „za veľkú mláku“ toto sú aktuálne jedny z najlepších leteniek v ponuke. Letíš s obľúbenými Austrian Airlines a v cene máš samozrejme aj palubný servis (multimediálna zábava, jedlo, pitie) a príručnú batožinu.

Reklama

Lacné letenky sa objavili aj napriek tomu, že ešte platí zákaz cestovania z USA do Európy a naopak. Očakáva sa však, že tento rok už príde k uvoľneniu týchto pravidiel – či už pre zaočkovaných alebo ľudí s negatívnym PCR testom.

Lacné letenky do New Yorku na leto

  • Odkiaľ? Košice / Viedeň
  • S kým? Letecká spoločnosť Austrian Airlines
  • Kedy? Jún – september 2021
  • Príklad? Termín 9. – 22. júl 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky do New Yorku

Víza do USA resp. autorizácia ESTA

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Čo robiť, vidieť a zažiť v New Yorku?

New York

Objav spoločne s nami mesto, ktoré nikdy nespí – zbehni si na nákupy na 5th Avenue, odfoť sa z Top of the Rock, alebo si choď ráno zabehať do Central parku. Je úplne jedno, kedy sa rozhodneš pre cestu do Veľkého Jablka, pretože ťa nikdy nesklame. New York je krásny v lete aj na jar, v zime aj na jeseň. New York je skrátka vždy dobrý nápad!

New York Brooklyn Bridge

Počasie v New Yorku

Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto, kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Doprava v New Yorku

New York je tak veľkolepý, že ho asi len veľmi ťažko prejdeš pešo. Určite sa ale o to pokús! Minimálne Manhattan za to stojí.

Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro, premáva nonstop. MetroCard stojí od 2 do 80 USD.

Ďalšou alternatívou je autobus – linky v meste sú čisté, spoľahlivé a premávajú dostatočne často. Ich jedinou nevýhodou je, že dokážu byť extrémne pomalé.

Taxíky môžu vyjsť veľmi draho, no sú pohodlné (dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek). 

Newyorské autopožičovne sú notoricky drahé, benzín v meste je oveľa drahší než na iných miestach v USA. Najväčšie autopožičovne sídlia na všetkých troch letiskách. Náš tip, ak chceš vycestovať z mesta? Požičaj si auto cez Pelikán.

Ubytovanie v New Yorku

Ceny za ubytovanie sú oveľa vyššie ako v celej krajine. Cena za noc sa vo väčšine hotelov pohybuje nad 100 USD. Čím bližšie budeš k Manhattanu, tým bude cena samozrejme vyššia. Oplatí sa rezervovať si izbu vopred.

Tak ako v každom veľkomeste sa však aj v New Yorku dá ubytovať za super ceny. Skontroluj si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán.

Chceš vedieť, prečo je New York skvelá voľba v každom ročnom období? Pozri si našu reportáž.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky9 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky11 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky15 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy15 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky16 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky16 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky16 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy16 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky16 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky16 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore