Nájdeš nás aj na:

Tipy

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Mladé dievča sa s kamarátkou vyberie na výlet do Paríža. Otec je sprvu proti, ale proti pochabej idealistickej mysli ťažko zasiahnuť. Tak všetko vonia dobrodružstvom, až kým nepriletia na miesto a pri prvej príležitosti ich neunesie banda obchodníkov s bielym mäsom. Film 96 hodín videl asi každý z nás. A naozaj, denne o takýchto prípadoch počujeme z televíznych novín. Teda, do toho bodu, pokiaľ sa z obyčajného otca nevykľuje superhrdina s vypracovanými bicepsmi. Ale to už je iný príbeh.

Reklama

Prechádzame vlnou silnej emancipácie a žiadna žena sa nechce cítiť obmedzená tým, že nemôže cestovať bez svojho mužského doprovodu. To je síce naozaj dôležité, ale isté riziko treba mať na mysli, najmä ak jazdíte sama do menej bezpečných destinácií. My sme pre vás vybrali 5 z tých, kde sa môžete vybrať len so svojím kufrom a knihou v ruke.

Kodaň, Dánsko

Hlavné mesto Dánska, inak kvôli svojej ostrovnej polohe nazývané tiež Benátky severu, vám ponúka mnoho krásnych a neopakovateľných výhľadov. Vyberte sa za bronzovou malou morskou pannou, či za miestom odpočinku jej stvoriteľa, Hansa Christiana Andersena. Neprehliadnite ani fontánu Gefion Fountain, ktorú si v noci obzriete podsvietenú namodro. Rozpráva mytologický príbeh o tom, ako Dánsko vzniklo.

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Perth, Austrália

Perth je hlavné mesto najväčšieho štátu Austrálie – konkrétne Západnej Austrálie. Je zároveň štvrtým najobývanejším mestom tohto kontinentu. Vznešené pláže, ľahučký piesok a lahodný vzduch, aj to je Perth. Nezabudnite sa pozrieť do parku, ktorý ročne navštívi vez 6 miliónov ľudí. Kings Park je pýchou mesta a je jedným z najväčších meststkých parkov vôbec.

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Oslo, Nórsko

Škandinávske krajiny si svoje držia prvenstvo v rovnocennom zaobchádzaní so ženami. Vo všeobecnosti tiež patria k tým najmierumilovnejším. Tak sa teda pozrime, čo nám hlavné mesto Nórska ponúka. Množstvo múzeí, ktoré vám vyplnia vaše samotárske dni. Či už sa vyberiete do Munchovho múzea za Výkrikom, budete putovať za vikingami do Vikingského lodného múzea, vaše umelecké srdce určite zaplesá.

Ďalším neprehliadnuteľným kultúrnym miestom je napríklad Vigeland Sculpture Park, ktorý obsahuje diela umelca Gustava Vigelanda. Viac než 200 provokatívnych sôch z bronzu, granitu, či železa ročne navštívi až milión ľudí. Večer si zas nenechajte újsť najatraktívnejšie a najnavštevovanejšie bary v krajine.

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Setubal, Portugalsko

Ak máte chuť na chvíľu zabudnúť na celý zvyšok sveta, vyberte sa do maličkého mesta na pobreží Portugalska, s názvom Setubal. S populáciou pod 800 000 obyvateľov sa naozaj nemusíte báť návalu turistov a preplnených pláží. Zájdite na čerstvo pripravené morské príšerky, zapite to dúškami kvalitného vína a užívajte si ticho, ktorému kulisy robí šum mora. Navštívte národný park Serra da Arrabida, kde sa les stretáva s morom. Oditaľ rovno na pláž Portinho da Arrabida, kde si vychutnáte nevlniacu sa podobu mora. To vám zaručí krásny pohľad do azurových tónov vody a pripraví vám perfektný relaxačný zážitok.

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Hilo, Havaj

Ako žena máte na cestu do Ameriky mnoho možností. Ale Havaj je Havaj. Namierte si to do Hila, ktorý vám ponúka množstvo príležitostí na oddych a dobrodružstvo. Je najobývanejšou časťou Havaja. Neprehliadnite krásny park Akaka Falls State Park. Zaručí vám pohľad, ktorý vás očarí na celý život. Krásne obrovské vodopády, zeleň a panenská príroda. Tiež si nenechajte újsť pochúťku z makadamiových orieškov v čokoláde. Hilo je totiž domovom korporácie na spracovanie tohto exotického druhu orechov.

Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Hore