Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

5 TOP výletov v Mexiku so sprievodcom. Na tieto tak ľahko nezabudneš (+ bonusový výlet do Guatemaly)

5 TOP výletov v Mexiku so sprievodcom. Na tieto tak ľahko nezabudneš (+ bonusový výlet do Guatemaly)

Mexiko je už roky obľúbenou dovolenkovou destináciou. Mnohí cestovatelia smerujú do nádherných rezortov ako Cancún či Playa del Carmen. Krásne pláže, slaný prímorský vzduch a dobrá mexická kuchyňa – tomu sa ťažko hovorí nie. Mexiko však ponúka aj množstvo prírodných a kultúrnych pamiatok mimo známych rezortov, ktoré sa jednoznačne oplatí navštíviť. Nádherné útesy, ktoré obklopuje pestrý podmorský život, staré máyske chrámy a obydlia či zábavné parky s programom pre celú rodinu. To všetko môžeš zažiť s našimimi sprievodcami v Mexiku, ktorí všetky jeho zákutia a všetky tipy a triky na peckové výlety dokonale poznajú. Ukážu ti tie najkrajšie miesta na šnorchlovanie, zaplávaš si v nezabudnuteľných cenotoch, ochutnáš tú najlepšiu tequilu a zoberú ťa aj na najfotografovanejšie miesta na svete.

Reklama

Prečo ísť v Mexiku na výlet so sprievodcom?

Lokálny sprievodca má najaktuálnejšie informácie z danej lokality. V tlačených sprievodcoch sú veľmi časté chybné preklady alebo dokonca nepravdivé, ktoré môžu podať klamlivý obraz o destinácii. Lokálny sprievodca vie odporúčiť autentické miesta a reštaurácie, kam sa oplatí ísť. Niektoré dobre mienené rady od neoficiálnych sprievodcov môžu byť totiž pasce na turistov. So sprievodcom si vyberáš naplánovaný výlet podľa preferencií, nemusíš si však už lámať hlavu tým, ktoré miesta sa oplatí navštíviť v jeden deň. Vopred pripravený itinerár ti zaručí, že neprídeš o to najlepšie z danej detinácie. Navyše vieš, že na oficiálnych overených sprievodcov sa môžeš za každých okolností spoľahnúť.

TOP výlety so sprievodcom v Mexiku:

1. Najlepší ekovýlet: Paradise Island

Na tomto výlete ťa vezmeme na dva z najznámejších a najkrajších ostrovov pri poloostrove Yucatán: ostrov Contoy a ostrov Mujeres. Najprv pôjdeme na ostrov Contoy. Ostrov je prírodnou rezerváciou a významným hniezdiskom vodných vtákov. Contoy leží 25 km severovýchodne od mesta Cancún a je považovaný za najlepší ekoturistický výlet v regióne. Odpočinok na panenskej pláži ostrova je nezabudnuteľný zážitok aj pre najnáročnejších cestovateľov. Potom ťa čaká šnorchlovanie. Tamojší Korálový útes je druhý najdlhší po Austrálskom bariérovom útese. Na útese sa identifikovalo viac ako 200 druhov podmorských živočíchov. Nakoniec navštívime nádherný ostrov Mujeres s množstvom kultúry a histórie. Prejdeš sa po tomto obývanom ostrove a nasaješ pravú karibskú atmosféru.

V cene:

 • Spiatočný tranfer do prístavu
 • Výlet loďou na ostrov Contoy
 • Vstup do prírodnej rezervácie
 • Obed formou jednoduchého bufetu
 • Nealko nápoje a pivo
 • Šnorchlovacie vybavenie
 • Šnorchlovanie na korálovych útesoch
 • Navšteva ostrova Mujeres (cca. 1,5hod)
 • Sprievodca vo vybranon jazyku (slovenský sprievodca pri skupine nad 10 osôb)

Cena:

139 USD +13 USD (prístavný poplatok, platí sa na mieste) dospelý a 78 USD +13 USD (prístavný poplatok, platí sa na mieste) deti

2. Peckový rodinný výlet: Džungľa a zábavný park

Zaži tvoje dobrodružstvo vo vnútri Xplor prírodnej džungle. Objavuj fascinujúce tisícročné skalné vápencové stalagmity a adrenalínové aktivity s najmodernejším a najbezpečnejším vybavením: šoféruj 10 km v terénnych autách pod aj na zemi, plav sa na pltiach v 530 až 570 metrov dlhých okruhov po zatopených jaskyniach kryštálovo čistou vodou, leť nad mexickou Yucatánskou džungľou na 14 kladkových dráhach.

Zabavný park Xcaret ti umožní vychutnať si prírodný raj na zemi v srdci Mayskej Riviery, s možným vstupom na viac ako 40 rôznych atrakcií a aktivít. Pozývame ťa vychutnať si jeden celý deň plný zábavy a zúčastniť sa na kultúrnych akciách ako rituálny ceremoniál Voladores, rituálna hra Pelota a večerné predstavenie Vive México en Xcaret. Park navyše v roku 2016 vyhral ocenenie pre najkrajší park na svete.

Sen každého nadšenca šnorchlovania môže splniť Xel – Ha, zábavný park o rozlohe asi 4 km štvorcových. Krištáľovo čistá voda v jaskyniach a podzemných prameňoch je predovšetkým cez víkendy zaplnená domácimi a zahraničnými turistami. Hlavným lákadlom parku je samotný záliv, ktorý je z morskej strany ohradený sieťami. Záliv je typický aj tým, že prostredníctvom rôznych prírodných kanálov sa tu mieša sladká voda so slanou a vzniká tak efekt brakických vôd. V parku našlo svoj domov viac ako 70 druhov podmorskej fauny.

V cene:

 • doprava
 • vstup do parku
 • strava formou bufetu

Cena:

Cena závisí od pobytu klienta a výberu parku. Pohybuje sa od 64,99$ pre dieťa a 129,99$ pre dospelú osobu bez dopravy. Cena s dopravou je od 149$.

3. Na pravú mexickú tequilu: Chichen Itza + Valladolid + Cenote

Jedným z hlavných produktov krajiny je tequila a aj z tohto dôvodu započneme naše dobrodružstvo práve návštevou fabriky na výrobu tohto nápoja tradičnou cestou. Vo fabrike budeš môcť pozorovať proces vzniku tequily od zasadenia až po finálnu degustáciu rôznych typov.

Začneme jedným zo siedmich novodobých divov sveta, mystickou Chichen Itza. Návšteva potrvá približne 2 hodiny. Spoznáme Kukulkanov chrám, na ktorom je počas jarnej a jesennej rovnodennosti možné pozorovať prírodný fenomén, zostup opereného hada. Neskôr si pozrieme a vysvetlíme princíp rituálnej hry Pelota a taktiež sa pozrieme na Chrám Bojovníkov. V minulosti bolo toto archeologické nálezisko veľkým kráľovským mestom, preto nemôže chýbať ani návšteva Chrámu Mníšiek medzi inými.

Tretia zastávka bude návšteva cenotu, v ktorom je možné plávať. Pre Máyov boli cenoty posvätným miestom, pretože verili že je to vstup do podsvetia. Náš deň zakončíme návštevou koloniálného mestečka Valladolid. Toto mesto bolo založené na mieste už zaniknutého mayského mesta, postavili ho na jeho ruinách. Počas našej zastávky v tomto meste navštívime miestnu katedrálu. Budeš si môcť prezrieť krásne nástenné maľby, ktoré su umiestnené na mestskom úrade. 

V cene:

 • Sprievodca
 • Vstup do Tequilerie
 • Obed formou bufetu
 • Vstup do cenotu
 • Doprava
 • Nápoje počas cesty
 • Vstup do archeologického náleziska Chichen Itza

Cena:     

 • Privátny výlet  199 USD osoba
 • 6 a viac osôb:  129 USD dospelý, 79 USD dieťa do 12 rokov

4. Výlet za najfotografovanejšími miestami sveta: Tulum, Coba, Cenote

Počas dňa navštívime 2 archeologické náleziska. Začneme náleziskom v Tulume. Vzhľadom na vzdialenosť od rezortu je veľmi blízkym a ľahko dostupným cieľom. Tulum dodnes fascinuje tisícky návštevníkov z celého sveta nielen  zachovanou architektúrou, ale aj jedinečnou polohou. Mesto je totiž postavené na zďaleka viditeľnom 12 metrov vysokom útese, ktorý sa vypína nad tyrkysovo-modrým morom. Toto nálezisko svojho času bolo najdôležitejším náboženským a politickým centrom na východnom pobreží Yucatánu. Dnes je to jedným z najfotografovanejších miest sveta.

Ďalšia zastávka bude v archeologickom nálezisku Coba. Toto miesto je známe najmä vďaka pyramíde Nohoch Mul – jediná pyramída v širokom okolí, na ktorú sa dá do súčasnosti vystúpiť a pozorovať okolitú prírodu z výšky 56 metrov. V tomto archeologickom nálezisku sa našla stéla, na ktorej archeológovia dešifrovali magický dátum 21.12. 2012.

Treťou zastávkou na našom dobrodružstve bude návšteva cenotu, v ktorom sa nachádza krištáľovo čistá voda a je príjemným a chladivým spestrením dňa. Náš deň zakončime návštevou miestnej indiánskej komunity. Počas návštevy ti popíšeme, ako si potomkovia Mayov žijú do dnes.

V cene:

 • Sprievodca
 • Vstup do archeologického náleziska Tulum
 • Vstup do archeologického náleziska Coba
 • Vstup do cenotu
 • Doprava
 • Nápoje počas cesty
 • Obed

CENA:

 • 6 a viac osôb: 119 USD dospelý, 79 USD dieťa

5. Lagúna Bacalar

Tyrkysová voda mexickej lagúny Bacalar každoročne priťahuje milióny turistov. Zaujímavosťou je, že v závislosti od hĺbky vody v jednotlivých častiach jazera sa mení farba od krištáľovo modrej až po smaragdovo zelenú. Túto krásnu lagúnu budeme pozorovať z paluby člna a výlet zakončíme peelingom pleti z miestneho bahna. Výlet bude pokračovať krátkou návštevou pevnosti, ktorá chránila túto lagúnu pred útokmi pirátov. Potom návšteva miestnej reštaurácie. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

Cena: 139 USD/dospelá osoba, 89 USD/dieťa

+ Celodenný výlet do Guatemaly

Spoznajte jedno z najznámejších a najväčších archeologických nálezísk v mayskom svete. Objavte krásu guatemalskej džungle a nespočetné druhy fauny a flóry na krásnom celodennom výlete do archeologického náleziska TIKAL.

Skoro ráno odchod na letisko v Cancune a letecký presun do Flores Guatemala. Návšteva „Parque Nacional Tikal“, jedného z najväčších a najznámejších centier mayskej kultúry v tzv. klasickom období. Prehliadka Centrálnej a Severnej akropoly, chrámu „Veľkého jaguára“ a „Chrámu masiek“, ako aj najvyššieho mayského chrámu v celej Mesoamerike (teda územie osídlené Mayskou civilizáciou), ktorým je „Templo IV“ s výškou viac ako 70 m, opice a tukany v korunách stromov vytvára nezabudnuteľnú atmosféru. Počas prehliadky nemôže chýbať návšteva najstaršej časti tohto náleziska “Strateného sveta” alebo komplexu Q, ktorý bolo zasvätený božstvám podsvetia. Nasleduje obed v miestnej reštaurácii a potom presun na letisko vo Flores a návrat do Mexika vo večerných hodinách.

Cena: 479 USD/osoba

Tieto nezabudnuteľné výlety si môžeš rezervovať s cestovnou agentúrou Paraiso Travel.

Akciové letenky do Mexika

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore