Nájdeš nás aj na:

Novinky

Mexiko do zoznamu tzv. čarovných miest pridalo 11 destinácií

Mexiko do zoznamu tzv. čarovných miest pridalo 11 destinácií

Keď sa najbližšie pri výbere dovolenky pozrieš na mapu, skús zablúdiť prstom k Mexiku a 11 novým miestam, ktoré sa označujú ako čarovné mestá. Mexické Ministerstvo cestovného ruchu do oficiálneho zoznamu vybralo ďalšie mestečká, ktoré majú veľké kultúrne a historické dedičstvo.

Reklama

Aktuálne sa po celom Mexiku rozlieha 132 čarovných dedín. Výhodou ich pridania do tohto zoznamu sú nové pracovné ponuky, zaradenie do plánov turistického rozvoja, viac návštevníkov a tým pádom podpora miestnej ekonomiky.

Medzi novými mestečkami sa objavili:

Mexcaltitán, Nayarit

Mexcaltitán je ostrovnou dedinou. Niektorí odborníci veria, že ide o prastarú domovinu Aztékov. Práve z tohto miesta sa presúvali do Tenochtitlánu, dnešného Mexico City.

Maní, Yucátan

Maní je úžasnou prezentáciou mayskej kultúry. Žije tu komunita remeselníkov, ktorí sa venujú vyšívaniu blúzok, oblekov a tradičných odevov huipiles.

Zdroj: Shutterstock/Pernelle Voyage

Sisal, Yucátan

Krásne pobrežné mesto ponúka niekoľko ekoturistických možností, keďže sa nachádza medzi dvoma prírodnými rezerváciami. Jeho silnou stránkou je úžasná kuchyňa.

Zdroj: Shutterstock/ Chad Zuber

Isla Aguada, Campeche

Veľké rybárske mesto nie je ostrovom napriek svojmu názvu. Je známe svojim historickým majákom.

Ajijic, Jalisco

V meste na severnom pobreží Lago de Chapala to žije prostredníctvom množstva butikov, galérií a reštaurácií. Stále si však udržuje svoju koloniálnu atmosféru s ulicami plnými farebných domov.

Zdroj: Shutterstock/Foto Para Ti

Paracho de Verduzco, Michoacán

Táto dedina je známa predovšetkým výrobcami hudobných nástrojov.

Do zoznamu boli pridané aj miesta Santa Catarina Juquila, Oaxaca; Tetela de Ocampo, Puebla; Santa Maria del Rio, San Luis Potosí; Tonatico, Mexiko; a Zempoala, Hidalgo, píše Lonely Planet.

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore