Nájdeš nás aj na:

Novinky

Mexiko do zoznamu tzv. čarovných miest pridalo 11 destinácií

Mexiko do zoznamu tzv. čarovných miest pridalo 11 destinácií

Keď sa najbližšie pri výbere dovolenky pozrieš na mapu, skús zablúdiť prstom k Mexiku a 11 novým miestam, ktoré sa označujú ako čarovné mestá. Mexické Ministerstvo cestovného ruchu do oficiálneho zoznamu vybralo ďalšie mestečká, ktoré majú veľké kultúrne a historické dedičstvo.

Reklama

Aktuálne sa po celom Mexiku rozlieha 132 čarovných dedín. Výhodou ich pridania do tohto zoznamu sú nové pracovné ponuky, zaradenie do plánov turistického rozvoja, viac návštevníkov a tým pádom podpora miestnej ekonomiky.

Medzi novými mestečkami sa objavili:

Mexcaltitán, Nayarit

Mexcaltitán je ostrovnou dedinou. Niektorí odborníci veria, že ide o prastarú domovinu Aztékov. Práve z tohto miesta sa presúvali do Tenochtitlánu, dnešného Mexico City.

Maní, Yucátan

Maní je úžasnou prezentáciou mayskej kultúry. Žije tu komunita remeselníkov, ktorí sa venujú vyšívaniu blúzok, oblekov a tradičných odevov huipiles.

Zdroj: Shutterstock/Pernelle Voyage

Sisal, Yucátan

Krásne pobrežné mesto ponúka niekoľko ekoturistických možností, keďže sa nachádza medzi dvoma prírodnými rezerváciami. Jeho silnou stránkou je úžasná kuchyňa.

Zdroj: Shutterstock/ Chad Zuber

Isla Aguada, Campeche

Veľké rybárske mesto nie je ostrovom napriek svojmu názvu. Je známe svojim historickým majákom.

Ajijic, Jalisco

V meste na severnom pobreží Lago de Chapala to žije prostredníctvom množstva butikov, galérií a reštaurácií. Stále si však udržuje svoju koloniálnu atmosféru s ulicami plnými farebných domov.

Zdroj: Shutterstock/Foto Para Ti

Paracho de Verduzco, Michoacán

Táto dedina je známa predovšetkým výrobcami hudobných nástrojov.

Do zoznamu boli pridané aj miesta Santa Catarina Juquila, Oaxaca; Tetela de Ocampo, Puebla; Santa Maria del Rio, San Luis Potosí; Tonatico, Mexiko; a Zempoala, Hidalgo, píše Lonely Planet.

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore