Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Malorka v zime? Perla Baleárov žiari počas celého roka

Vonku fúka, je sychravo alebo, nedajbože, sneží? Zabudnite na vrtochy zimného počasia a vyberte sa niekam, kde je teplo. Že sa vám nechce sedieť 12 hodín v lietadle smerom k rovníku? Skúste Malorku! Tá je len kúsok a skrýva veľa krásnych miest, ktoré vám vyrazia dych.

4* Hotel AluaSoul Palma s raňajkami od 219 EUR REZERVOVAŤ

Prechádzka hlavným mesto Palma je hneď o niečo pokojnejšia, keď sa nemusíte strkať v dave turistov. Zrazu sa nikto nepreteká, kto objaví tú nádhernú katedrálu ako prvý. Catedral de Mallorca bola dokončená v 17. storočí a svoj rukopis na nej zanechal aj slávny Gaudí. Pri špacírkach uličkami mesta by ste nemali vynechať ani návštevu 300 rokov starej kaviarne, kde si pochutnáte na sladkých cuartos s horúcou čokoládou.

V hlavnom meste žije asi 400 tisíc obyvateľov a v top sezóne navštívi Malorku niekoľko miliónov turistov. Dalo by sa povedať, že ostrov cez leto praská vo švíkoch. Vychutnajte si čas len pre seba mimo sezóny a nikam sa neponáhľajte. Ulice sú poloprázdne, v reštaurácii nečakáte dlho a ceny sú super-nízke!

V zime vás na Malorke čakajú teploty do 20 stupňov a môže sa stať, že vám občas aj spŕchne. Počasie nie je úplne ideálne na kúpanie, no nudiť sa rozhodne nebudete!  Po ostrove sa dá jednoducho prepravovať miestnou dopravou, no ak tu plánujete stráviť viac času, prenajmite si auto a celý ostrov máte na skok. Objavte malebné zátoky s azúrovým morom, dramatické útesy, o ktoré sa lámu vlny alebo sa vydajte po jednej z vínnych cestičiek.

Alebo zablúdite do mestečka Can Pastilla na juhu ostrova? Tu nájdete nielen peknú promenádu s malými reštauráciami, ale aj trhy s dobrotami od miestnych farmárov alebo pekárov. Ak hľadáte skôr romantické západy slnka, maják na Myse Formentor na severe vám jednoducho nesmie ujsť!

Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb2 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J2 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E2 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE2 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL82 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx3 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore