Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Malorka v zime? Perla Baleárov žiari počas celého roka

Vonku fúka, je sychravo alebo, nedajbože, sneží? Zabudnite na vrtochy zimného počasia a vyberte sa niekam, kde je teplo. Že sa vám nechce sedieť 12 hodín v lietadle smerom k rovníku? Skúste Malorku! Tá je len kúsok a skrýva veľa krásnych miest, ktoré vám vyrazia dych.

4* Hotel AluaSoul Palma s raňajkami od 219 EUR REZERVOVAŤ

Prechádzka hlavným mesto Palma je hneď o niečo pokojnejšia, keď sa nemusíte strkať v dave turistov. Zrazu sa nikto nepreteká, kto objaví tú nádhernú katedrálu ako prvý. Catedral de Mallorca bola dokončená v 17. storočí a svoj rukopis na nej zanechal aj slávny Gaudí. Pri špacírkach uličkami mesta by ste nemali vynechať ani návštevu 300 rokov starej kaviarne, kde si pochutnáte na sladkých cuartos s horúcou čokoládou.

V hlavnom meste žije asi 400 tisíc obyvateľov a v top sezóne navštívi Malorku niekoľko miliónov turistov. Dalo by sa povedať, že ostrov cez leto praská vo švíkoch. Vychutnajte si čas len pre seba mimo sezóny a nikam sa neponáhľajte. Ulice sú poloprázdne, v reštaurácii nečakáte dlho a ceny sú super-nízke!

V zime vás na Malorke čakajú teploty do 20 stupňov a môže sa stať, že vám občas aj spŕchne. Počasie nie je úplne ideálne na kúpanie, no nudiť sa rozhodne nebudete!  Po ostrove sa dá jednoducho prepravovať miestnou dopravou, no ak tu plánujete stráviť viac času, prenajmite si auto a celý ostrov máte na skok. Objavte malebné zátoky s azúrovým morom, dramatické útesy, o ktoré sa lámu vlny alebo sa vydajte po jednej z vínnych cestičiek.

Alebo zablúdite do mestečka Can Pastilla na juhu ostrova? Tu nájdete nielen peknú promenádu s malými reštauráciami, ale aj trhy s dobrotami od miestnych farmárov alebo pekárov. Ak hľadáte skôr romantické západy slnka, maják na Myse Formentor na severe vám jednoducho nesmie ujsť!

5 (100%) 7 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nedeľa, 26. máj 2019
20:02 | Milujeme Ťa, Paríž! A tieto letenky z Viedne za 43 eur tiež.
17:11 | V Holandsku si už bol(a)? Super letenky do Eindhovenu od 43 eur.
15:29 | Ďalšia letná pecka: Bologna z Bratislavy za 29 eur!
13:52 | Alebo radšej Mykonos? Páči sa, letenky v lete za 71 eur.
11:35 | Veľmi lacné Korfu z Viedne! Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 63 eur!

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
1 2 3 44

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore