Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Malorka v zime? Perla Baleárov žiari počas celého roka

Vonku fúka, je sychravo alebo, nedajbože, sneží? Zabudnite na vrtochy zimného počasia a vyberte sa niekam, kde je teplo. Že sa vám nechce sedieť 12 hodín v lietadle smerom k rovníku? Skúste Malorku! Tá je len kúsok a skrýva veľa krásnych miest, ktoré vám vyrazia dych.

4* Hotel AluaSoul Palma s raňajkami od 219 EUR REZERVOVAŤ

Prechádzka hlavným mesto Palma je hneď o niečo pokojnejšia, keď sa nemusíte strkať v dave turistov. Zrazu sa nikto nepreteká, kto objaví tú nádhernú katedrálu ako prvý. Catedral de Mallorca bola dokončená v 17. storočí a svoj rukopis na nej zanechal aj slávny Gaudí. Pri špacírkach uličkami mesta by ste nemali vynechať ani návštevu 300 rokov starej kaviarne, kde si pochutnáte na sladkých cuartos s horúcou čokoládou.

V hlavnom meste žije asi 400 tisíc obyvateľov a v top sezóne navštívi Malorku niekoľko miliónov turistov. Dalo by sa povedať, že ostrov cez leto praská vo švíkoch. Vychutnajte si čas len pre seba mimo sezóny a nikam sa neponáhľajte. Ulice sú poloprázdne, v reštaurácii nečakáte dlho a ceny sú super-nízke!

V zime vás na Malorke čakajú teploty do 20 stupňov a môže sa stať, že vám občas aj spŕchne. Počasie nie je úplne ideálne na kúpanie, no nudiť sa rozhodne nebudete!  Po ostrove sa dá jednoducho prepravovať miestnou dopravou, no ak tu plánujete stráviť viac času, prenajmite si auto a celý ostrov máte na skok. Objavte malebné zátoky s azúrovým morom, dramatické útesy, o ktoré sa lámu vlny alebo sa vydajte po jednej z vínnych cestičiek.

Alebo zablúdite do mestečka Can Pastilla na juhu ostrova? Tu nájdete nielen peknú promenádu s malými reštauráciami, ale aj trhy s dobrotami od miestnych farmárov alebo pekárov. Ak hľadáte skôr romantické západy slnka, maják na Myse Formentor na severe vám jednoducho nesmie ujsť!

5 (100%) 7 votes
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Utorok, 19. marec 2019
16:58 | Tieto letenky nás ešte stále bavia. Do exotiky luxusne s Qatarom.
14:01 | New York so Scandinavian Airlines. Spiatočné letenky s podpalubnou batožinou za 389 eur.
9:56 | Košice, Poprad, Bratislava. Letenky s odletom zo Slovenska od 26 eur.
Pondelok, 18. marec 2019
12:14 | TOP AKCIA – 4 noci na Slovensku za cenu 3. Domáce akciové pobyty od 139 eur.
11:50 | Výborné letenky do Istanbulu od 109 eur. Odlet z Košíc, Viedne alebo Budapešti s Turkish Airlines.
Piatok, 15. marec 2019
16:35 | Ryanair ohlásil 11 nových liniek s odletom z Katowic. Letenky od 30 eur.
1 2 3 13

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore