Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Malorka v zime? Perla Baleárov žiari počas celého roka

Vonku fúka, je sychravo alebo, nedajbože, sneží? Zabudnite na vrtochy zimného počasia a vyberte sa niekam, kde je teplo. Že sa vám nechce sedieť 12 hodín v lietadle smerom k rovníku? Skúste Malorku! Tá je len kúsok a skrýva veľa krásnych miest, ktoré vám vyrazia dych.

Reklama

4* Hotel AluaSoul Palma s raňajkami od 219 EUR REZERVOVAŤ

Prechádzka hlavným mesto Palma je hneď o niečo pokojnejšia, keď sa nemusíte strkať v dave turistov. Zrazu sa nikto nepreteká, kto objaví tú nádhernú katedrálu ako prvý. Catedral de Mallorca bola dokončená v 17. storočí a svoj rukopis na nej zanechal aj slávny Gaudí. Pri špacírkach uličkami mesta by ste nemali vynechať ani návštevu 300 rokov starej kaviarne, kde si pochutnáte na sladkých cuartos s horúcou čokoládou.

V hlavnom meste žije asi 400 tisíc obyvateľov a v top sezóne navštívi Malorku niekoľko miliónov turistov. Dalo by sa povedať, že ostrov cez leto praská vo švíkoch. Vychutnajte si čas len pre seba mimo sezóny a nikam sa neponáhľajte. Ulice sú poloprázdne, v reštaurácii nečakáte dlho a ceny sú super-nízke!

V zime vás na Malorke čakajú teploty do 20 stupňov a môže sa stať, že vám občas aj spŕchne. Počasie nie je úplne ideálne na kúpanie, no nudiť sa rozhodne nebudete!  Po ostrove sa dá jednoducho prepravovať miestnou dopravou, no ak tu plánujete stráviť viac času, prenajmite si auto a celý ostrov máte na skok. Objavte malebné zátoky s azúrovým morom, dramatické útesy, o ktoré sa lámu vlny alebo sa vydajte po jednej z vínnych cestičiek.

Alebo zablúdite do mestečka Can Pastilla na juhu ostrova? Tu nájdete nielen peknú promenádu s malými reštauráciami, ale aj trhy s dobrotami od miestnych farmárov alebo pekárov. Ak hľadáte skôr romantické západy slnka, maják na Myse Formentor na severe vám jednoducho nesmie ujsť!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky12 hodiny dozadu
TAP Air Portugal ponúka neobmedzenú letenku do Európy https://t.co/dOy9WjaufL #novinky14 hodiny dozadu
Japonská umelkyňa Yayoi Kusama sa vracia do Tate Modern v Londýne so slávnymi infinity rooms https://t.co/JHSqblnwyR #novinky16 hodiny dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 189€ na budúci rok https://t.co/CAR6ArZbYF #cestopisy16 hodiny dozadu
Hurá do Kanady: Lacné letenky do TOP destinácií na rok 2021 https://t.co/loScKX3dpD #cestopisy16 hodiny dozadu
Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky1 deň dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky1 deň dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky2 dni dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky2 dni dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore