Nájdeš nás aj na:

Tipy

Prečo sa oplatí zbierať míle vo vernostnom programe oneworld

Prečo sa oplatí zbierať míle vo vernostnom programe oneworld

Oneworld je aliancia 15 veľkých aerolínií a pri Star Alliance a SkyTeam je jedna z 3 najväčších aliancií v civilnom letectve. Jej hlavným poslaním je odstrániť aj tú najmenšiu možnosť akýchkoľvek komplikácií počas ciest – či už na strane cestujúceho alebo samotnej leteckej spoločnosti. Nedávno sme otvorili tému zbierania míľ, vtedy sme prebrali výhody vernostného programu Emirates. tentokrát sa poďme pozrieť na to, čo ponúka aliancia oneworld. A áno, píše sa to s malým začiatočným písmenom.

„Lietať s oneworld je ako darček, ktorý sa ti neustále daruje.“ A toto svoje smelé tvrdenie odôvodňuje táto aliancia aj perfektným vernostným programom. Každá letecká spoločnosť, ktorá je jej súčasťou, ponúka svoj vlastný vernostný program pre frekventovaných cestujúcich. Nemôžeš byť teda súčasťou oneworld vernostného programu ako takého, body alebo míle zbieraš v rámci programu konkrétnej spoločnosti, ktorá patrí do aliancie oneworld. Potom však tieto body môžeš minúť aj počas letu s inou členskou spoločnosťou. Každopádne, v rámci takéhoto programu môžeš dosiahnuť 3 úrovne: rubínová/Ruby, zafírová/Sapphire a smaragdová/Emerald.

Ruby alebo rubínová úroveň

Každá letecká spoločnosť, ktorá je súčasťou oneworld, určuje vlastné statusy, ktoré znamenajú členstvo rubínovej úrovne vo vernostnom programe oneworld. Obvykle ju môžeš dosiahnuť nazbieraním míľ v minimálnom počte 13000-3000 a/alebo segmentov v minimálnom počte 14-35.

Rubínoví členovia si môžu vybrať preferované sedadlo v lietadle. Okrem toho, majú nárok na Business Class prednostné vybavenie, a pokiaľ sú na čakacej listine vypredaného letu, majú prednosť pred ostatnými cestujúcimi.

Sapphire alebo zafírová úroveň

Obvykle ju dosiahneš nazbieraním viac ako dvojnásobkom míľ a/alebo segmentov než boli dostačujúce na rubínovú úroveň. Výhod máš, logicky, viac. Môžeš si, napríklad, užiť pohodlie niektorého z business salónikov (lounge) na letisku, dokonca si so sebou môžeš zobrať niekoho. Potom, pri nástupe do lietadla, automaticky ťa zaradia medzi prednostných pasažierov, ale aj tvoju batožinu odbavia ako prioritnú. Čo sa týka batožinových limitov, na niektoré lety si môžeš zobrať ťažšiu o 15 kg alebo 23 kg ako je to povolené. Tieto podmienky je potrebné preveriť so spoločnosťou, ktorá operuje tvoj let.

Emerald alebo smaragdová úroveň

Najvyšší status v rámci vernostného programu oneworld dosiahneš nazbieraním väčšieho množstva míľ/bodov než je kombinácia požiadaviek na dosiahnutie dvoch nižších úrovní. Výhodami sú prednostné vybavenie na bezpečnostnej kontrole, zmenený batožinový limit (buď si môžeš zobrať viac kusov alebo je povolená väčšia váha). Pri odbavení sa môžeš postaviť do radu určeného pre cestujúcich prvou triedou, s nimi si môžeš užiť ale aj čakanie na let v salóniku pre prvú triedu. Smaragdová úroveň ti vlastne zabezpečí to, aby sa nutný pobyt na letisku premenil na samostatný plnohodnotný výlet.

Letecké spoločnosti aliancie oneworld

American Airlines

British Airways

Cathay Pacific

Finnair

Iberia

Japan Airlines

Latam

Malaysia Airlines

Qantas

Qatar

Royal Jordanian

S7 Airlines

SriLankan Airlines

Fiji Airways

Royal Air Maroc

Zdroj ilustračnej fotky (v nadpise): Ryan Fletcher | Dreamstime.com

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 hodinu dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO3 hodiny dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd3 hodiny dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB4 hodiny dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk85 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY18 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf24 hodín dozadu
Ďaleký ostrov Guam za parádnu cenu: https://t.co/rzdEshnVFi24 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore