Nájdeš nás aj na:

Tipy

Prečo sa oplatí zbierať míle vo vernostnom programe oneworld

Prečo sa oplatí zbierať míle vo vernostnom programe oneworld

Oneworld je aliancia 15 veľkých aerolínií a pri Star Alliance a SkyTeam je jedna z 3 najväčších aliancií v civilnom letectve. Jej hlavným poslaním je odstrániť aj tú najmenšiu možnosť akýchkoľvek komplikácií počas ciest – či už na strane cestujúceho alebo samotnej leteckej spoločnosti. Nedávno sme otvorili tému zbierania míľ, vtedy sme prebrali výhody vernostného programu Emirates. tentokrát sa poďme pozrieť na to, čo ponúka aliancia oneworld. A áno, píše sa to s malým začiatočným písmenom.

Reklama

„Lietať s oneworld je ako darček, ktorý sa ti neustále daruje.“ A toto svoje smelé tvrdenie odôvodňuje táto aliancia aj perfektným vernostným programom. Každá letecká spoločnosť, ktorá je jej súčasťou, ponúka svoj vlastný vernostný program pre frekventovaných cestujúcich. Nemôžeš byť teda súčasťou oneworld vernostného programu ako takého, body alebo míle zbieraš v rámci programu konkrétnej spoločnosti, ktorá patrí do aliancie oneworld. Potom však tieto body môžeš minúť aj počas letu s inou členskou spoločnosťou. Každopádne, v rámci takéhoto programu môžeš dosiahnuť 3 úrovne: rubínová/Ruby, zafírová/Sapphire a smaragdová/Emerald.

Ruby alebo rubínová úroveň

Každá letecká spoločnosť, ktorá je súčasťou oneworld, určuje vlastné statusy, ktoré znamenajú členstvo rubínovej úrovne vo vernostnom programe oneworld. Obvykle ju môžeš dosiahnuť nazbieraním míľ v minimálnom počte 13000-3000 a/alebo segmentov v minimálnom počte 14-35.

Rubínoví členovia si môžu vybrať preferované sedadlo v lietadle. Okrem toho, majú nárok na Business Class prednostné vybavenie, a pokiaľ sú na čakacej listine vypredaného letu, majú prednosť pred ostatnými cestujúcimi.

Sapphire alebo zafírová úroveň

Obvykle ju dosiahneš nazbieraním viac ako dvojnásobkom míľ a/alebo segmentov než boli dostačujúce na rubínovú úroveň. Výhod máš, logicky, viac. Môžeš si, napríklad, užiť pohodlie niektorého z business salónikov (lounge) na letisku, dokonca si so sebou môžeš zobrať niekoho. Potom, pri nástupe do lietadla, automaticky ťa zaradia medzi prednostných pasažierov, ale aj tvoju batožinu odbavia ako prioritnú. Čo sa týka batožinových limitov, na niektoré lety si môžeš zobrať ťažšiu o 15 kg alebo 23 kg ako je to povolené. Tieto podmienky je potrebné preveriť so spoločnosťou, ktorá operuje tvoj let.

Emerald alebo smaragdová úroveň

Najvyšší status v rámci vernostného programu oneworld dosiahneš nazbieraním väčšieho množstva míľ/bodov než je kombinácia požiadaviek na dosiahnutie dvoch nižších úrovní. Výhodami sú prednostné vybavenie na bezpečnostnej kontrole, zmenený batožinový limit (buď si môžeš zobrať viac kusov alebo je povolená väčšia váha). Pri odbavení sa môžeš postaviť do radu určeného pre cestujúcich prvou triedou, s nimi si môžeš užiť ale aj čakanie na let v salóniku pre prvú triedu. Smaragdová úroveň ti vlastne zabezpečí to, aby sa nutný pobyt na letisku premenil na samostatný plnohodnotný výlet.

Letecké spoločnosti aliancie oneworld

American Airlines

British Airways

Cathay Pacific

Finnair

Iberia

Japan Airlines

Latam

Malaysia Airlines

Qantas

Qatar

Royal Jordanian

S7 Airlines

SriLankan Airlines

Fiji Airways

Royal Air Maroc

Zdroj ilustračnej fotky (v nadpise): Ryan Fletcher | Dreamstime.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (5 votes)
Komentáre
Hore