Nájdeš nás aj na:

Tipy

Výber leteckej spoločnosti na cestu s dieťaťom

Výber leteckej spoločnosti na cestu s dieťaťom

Nejde nám o vytvorenie zoznamu, ktorý by presne definoval najlepšie letecké spoločnosti pre deti. To, ktorá je tá ideálna, aj tak závisí od individuálnych potrieb detí, rodičov, od destinácie, času letu atď. Existuje vôbec niečo ako „kid friendly letecká spoločnosť“? Keďže trend výletov spolu s najmladšími členmi rodiny posledné obdobie intenzívne rastie, musia sa tomu prispôsobiť aj prepravcovia. Ich cieľom je to, samozrejme, aby ich cestujúci boli tí najspokojnejší na svete.

Zábava pre deti na palube lietadla

našich recenziách sme mnohokrát chválili zábavné systémy, ktoré pomáhajú prežiť dlhé lety – je to dôkaz toho, že rozptýlenie medzi oblakmi potrebujú všetky generácie. Keď cestuješ v role rodiča, tvojou prioritou bude pravdepodobne postarať sa najprv o pohodu svojho dieťaťa (tu môžeš nájsť 6 tipov na jednoduchší let s deťmi). Air Canada, Emirates, Air France, Cathay Pacific alebo Lufthansa, napríklad, ti s tým pomôžu prostredníctvom rodinných televíznych programov, filmov alebo rozprávok, British Airways dokonca ponúka samostatný kanál s obľúbenými hrdinami Disney a Cartoon Nerwork. Potreby kreatívnych ručičiek môžu uspokojiť omaľovánky od Air France, British Airways alebo Lufthansy. Letecká spoločnosť Etihad dokáže premeniť lietadlo na ihrisko, teda ich palubná pestúnka, ktorá si detské srdcia získava maľovaním na tvár, bábkovým divadlom, kúzlami, ale aj jednoduchými výtvarnými aktivitami. V niektorých lietadlách Joonu (letecká spoločnosť, ktorá patrí pod Air France), kde sú 4 sedadlá pri sebe, je možné 2 miesta spojiť s cieľom vytvoriť útulný priestor na hru alebo postieľku. Takže, pri výbere leteckej spoločnosti sa naozaj oplatí venovať pár chvíľ ponukám pre detských pasažierov. Nevieš, na čo všetko sa máš zameriavať? Čítaj ďalej.

Na čo sa mám zameriavať pri výbere leteckej spoločnosti?

Obľúbený cestovateľský portál, The Points Guy, sa rozhodol vytvoriť rebríček najlepších leteckých spoločností v USA pre rodiny s deťmi za rok 2018. Kritéria vyberali veľmi starostlivo, bolo ich dokopy 10, a pri hľadaní najideálnejšej leteckej spoločnosti na cestu s dieťaťom môžu pomôcť aj tebe:

 • možnosť vybrať si miesto v lietadle (včas a ideálne bezplatne)
 • poplatky za batožinu a prípadnú zmenu letu
 • sieť trás
 • skorý nástup do lietadla pre rodiny s deťmi
 • veľkosť a pohodlnosť sedadiel
 • jedlo a pitie
 • zábava na palube
 • presnosť (odletov a príletov)
 • zľavy pre rodiny
 • prepravné podmienky

(Víťazom sa stal Southwest Airlines, po ňej nasledovali JetBlue, Delta Air Lines, Hawaiian Airlines, Alaska Airlines, United Airlines, American Airlines, Spirit Airlines, Allegiant.)

Výrobca hračiek Play Like Mum pri svojom hodnotení leteckých spoločností z celého sveta zas zohľadnil 8 faktorov: bezplatná rezervácie sedadiel, bezplatná batožina do podpalubia, skorý nástup do lietadla pre rodiny s deťmi, bezplatné služby pre infantov, detské jedlo, bezplatný zábavný systém, palubné nosiče a povolený kočík na palube, bezplatne. A výsledok je nasledovný:

 1. British Airways, Emirates
 2. Virgin Atlantic, Lufthansa, Air France
 3. Qatar, Etihad, KLM, Qantas, Singapore Airlines
 4. Thomas Cook Airlines, Norwegian, Air Lingus, Turkish Airlines, American Airlines
 5. easyJet, TUI
 6. Ryanair, Jet2/com
 7. Flybe
5 (100%) 6 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore