Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ako sa lieta s 5* Qatar Airways: virtuálna obhliadka ekonomickej triedy

„Vaše potreby, naše priority.“ Takto by sa dalo preložiť motto päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti, Qatar Airways. Vlastní mnoho prestížnych ocenení, medzi nimi už vyhrala aj titul najlepšej leteckej spoločnosti na celom svete, ale ako najkvalitnejšiu vyhodnotili už aj jej prvú a business triedu, vysoko obodovali jej služby na palube, jedlo, sedadlá atď. Je to celkom pochopiteľné, že dnes patrí medzi najobľúbenejšie aerolínie. Nie je to však výsledok len prestížnych cien, ale aj vďaka výborným trasám, neustále sa vylepšujúcim produktom, službám a flotile, ktorú spoločnosť vlastní. Podľa nás ozajstnú kvalitu jednotlivých prepravcov spoznáš počas cesty v ekonomickej triede. Priprav sa, pozývame ťa na prehliadku Economy Class spoločnosti Qatar Airways.

Reklama

Z Budapešti do Dohy štyrikrát do týždňa

Linky Qatar Airways zabezpečujú výborné spojenie medzi Dohou a najobľúbenejšími ázijskými destináciami. Z letiska v Budapešti sa lety do Dohy operujú trikrát denne a štyrikrát týždenne podľa letného letového poriadku. Cestu zabezpečujú lietadlá typu Airbus A320 a A321, ale aj A330 so širokým trupom. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať ďalej do Thajska, Austrálie, na Bali, Srí Lanku, Maldivy a ďalších populárnych destinácií.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Slováci si na palubu môžu zobrať 2 kusy príručnej batožinypodpalubnú batožinu majú povolenú do 30 kg. Rozmery príručných batožín: 1 kus do 7 kg (50cm x 37cm x 25cm) a 1 kus do 2 kg (40cm x 30cm x 10cm).

Bez občerstvenia ani na krok

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa bude rozdávať počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

Viac priestoru než kedykoľvek predtým

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od toho, ako vysoko si narástol.

Kuchyňa medzi oblakmi…

…alebo s pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budeš mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máš špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžeš vyžiadať jedlo vyhovujúce tvojim požiadavkám.

Nuda nemá šancu

Hodinový, desaťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestaneš vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa ti možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

V spojení aj hore

Ihneď, ako sa lietadlo dostane do výšky 3 km, môžeš začať používať službu OnAir. Vďaka nej budeš môcť skontaktovať svojich najbližších alebo aj kolegov aj z lietadla.

Pre najmenších

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Na palube rozdávajú rôzne hračky, napríklad Monopoly, Connect 4, Mr. Potato Head alebo Twister… Ako sme to už spomenuli vyššie, zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Piate najväčšie letisko na svete, preto ak máš počas dlhšieho prestupu čas, choď na menšiu obhliadku. Nebudeš sa nudiť, k dispozícii bude mnoho reštaurácií s exotickými jedlami, môžeš nakúpiť luxusný tovar, kozmetiku, nové kolekcie rôznych značiek a môžeš sa odfotiť aj s gigantickým macíkom uprostred letiska. Ale výbornou voľbou bude aj výlet v samotnej Dohe. Qatar ponúka bezplatné prehliadky mesta, dokonca si môžeš vyžiadať aj hotel. Letisko v Dohe patrí medzi najlepšie na svete. Navyše, počas dlhšieho prestupu v Katare už nepotrebuješ víza a môžeš si spraviť takýto parádny výlet.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky5 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky9 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky10 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky10 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore