Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ako sa lieta s 5* Qatar Airways: virtuálna obhliadka ekonomickej triedy

„Vaše potreby, naše priority.“ Takto by sa dalo preložiť motto päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti, Qatar Airways. Vlastní mnoho prestížnych ocenení, medzi nimi už vyhrala aj titul najlepšej leteckej spoločnosti na celom svete, ale ako najkvalitnejšiu vyhodnotili už aj jej prvú a business triedu, vysoko obodovali jej služby na palube, jedlo, sedadlá atď. Je to celkom pochopiteľné, že dnes patrí medzi najobľúbenejšie aerolínie. Nie je to však výsledok len prestížnych cien, ale aj vďaka výborným trasám, neustále sa vylepšujúcim produktom, službám a flotile, ktorú spoločnosť vlastní. Podľa nás ozajstnú kvalitu jednotlivých prepravcov spoznáš počas cesty v ekonomickej triede. Priprav sa, pozývame ťa na prehliadku Economy Class spoločnosti Qatar Airways.

Reklama

Z Budapešti do Dohy štyrikrát do týždňa

Linky Qatar Airways zabezpečujú výborné spojenie medzi Dohou a najobľúbenejšími ázijskými destináciami. Z letiska v Budapešti sa lety do Dohy operujú trikrát denne a štyrikrát týždenne podľa letného letového poriadku. Cestu zabezpečujú lietadlá typu Airbus A320 a A321, ale aj A330 so širokým trupom. Z Dohy sa dá s rýchlym prestupom cestovať ďalej do Thajska, Austrálie, na Bali, Srí Lanku, Maldivy a ďalších populárnych destinácií.

Batožina – dostatočné množstvo pre každého

Slováci si na palubu môžu zobrať 2 kusy príručnej batožinypodpalubnú batožinu majú povolenú do 30 kg. Rozmery príručných batožín: 1 kus do 7 kg (50cm x 37cm x 25cm) a 1 kus do 2 kg (40cm x 30cm x 10cm).

Bez občerstvenia ani na krok

Ešte pred samotným odletom sa pasažieri môžu osviežiť čerstvou pomarančovou a jablkovou šťavou alebo minerálkou. Patrí k tomu aj zvlhčená vreckovka, ktorá sa bude rozdávať počas cesty viackrát. Áno, stále platí, že sme v ekonomickej triede. Túto službu ostatné letecké spoločnosti ponúkajú iba vo vyšších triedach. Avšak ten, kto stúpi na palubu Qataru, sa musí cítiť výborne, nezávisle od toho, aký typ letenky má zakúpený.

Viac priestoru než kedykoľvek predtým

Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od toho, ako vysoko si narástol.

Kuchyňa medzi oblakmi…

…alebo s pokojným svedomím by sme mohli nazvať tento odsek ako nebeské chute. Okrem toho, že budeš mať možnosť ochutnať rôzne jedlá, chvályhodná je aj ponuka nápojov – alkoholických a nealkoholických. Ak máš špeciálnu diétu, maximálne 24 hodín pred odletom si môžeš vyžiadať jedlo vyhovujúce tvojim požiadavkám.

Nuda nemá šancu

Hodinový, desaťhodinový alebo ešte dlhší let – čas prestaneš vnímať. Bude to tak vďaka zábavnému systému s najnovšími filmami z dielne hollywoodskych režisérov ale aj klasikami kinematografie, obľúbenými seriálmi, športovými kanálmi, hrami pre deti a dospelých. Ponuka viac ako 4000 zábavných programov zabezpečí to, že sa ti možno ani nebude chcieť vystúpiť z lietadla.

V spojení aj hore

Ihneď, ako sa lietadlo dostane do výšky 3 km, môžeš začať používať službu OnAir. Vďaka nej budeš môcť skontaktovať svojich najbližších alebo aj kolegov aj z lietadla.

Pre najmenších

Dlhé lety bývajú nočnou morou malých detí a ich rodičov. Qatar spraví všetko pre to, aby tento pocit nikto nespájal s jeho letmi. Na palube rozdávajú rôzne hračky, napríklad Monopoly, Connect 4, Mr. Potato Head alebo Twister… Ako sme to už spomenuli vyššie, zábavný systém tiež obsahuje programy pre deti.

Medzinárodné letisko Hamad v Dohe

Piate najväčšie letisko na svete, preto ak máš počas dlhšieho prestupu čas, choď na menšiu obhliadku. Nebudeš sa nudiť, k dispozícii bude mnoho reštaurácií s exotickými jedlami, môžeš nakúpiť luxusný tovar, kozmetiku, nové kolekcie rôznych značiek a môžeš sa odfotiť aj s gigantickým macíkom uprostred letiska. Ale výbornou voľbou bude aj výlet v samotnej Dohe. Qatar ponúka bezplatné prehliadky mesta, dokonca si môžeš vyžiadať aj hotel. Letisko v Dohe patrí medzi najlepšie na svete. Navyše, počas dlhšieho prestupu v Katare už nepotrebuješ víza a môžeš si spraviť takýto parádny výlet.

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore