Nájdeš nás aj na:

Letenky

Letíte s Qatar Airways? Na výlet do Dohy už netreba víza

Zdroj titulnej fotografie: Komar / Shutterstock.com

Reklama

Medzinárodné letisko v Dohe je veľmi obľúbenou prestupnou destináciou pri ceste do Ázie či Austrálie. A po novom môže jeho popularita stúpnúť ešte viac. Letecká spoločnosť Qatar Airways totiž oznámila, že už ponúka bezplatné tranzitné víza na dobu až 96 hodín. To znamená, že ak je čas vášho prestupu dlhší ako 5 hodín, môžete si bezplatne spraviť výlet do Kataru. Pokojne aj na 4 dni!

O bezplatné tranzitné víza môžete požiadať 7 dní pred odletom. K ich vybaveniu vám postačí letenka a pas, platné sú až 90 dní odo dňa vybavenia. Vyzerá to teda tak, že dlhým a nudným prestojom na letisku v Dohe je koniec!

Vybaviť tranzitné víza on-line

letisko-doha

Zdroj fotografie: gnoparus / Shutterstock.com

Letisko budúcnosti

Letisko Hamad svoje brány otvorilo pre pasažierov v roku 2014 a momentálne cez neho lietajú najmä Qatar Airways. Nachádza sa v hlavnom meste Katarského Emirátu, v Dohe. Existujúci terminál na letisku dokáže sprostredkovať lety pre 30 miliónov pasažierov ročne a je známy ako architektonicky najvýraznejší i najluxusnejší terminálový komplex na svete.

letisko-doha-ihrisko

Zdroj fotografie: Philip Lange / Shutterstock.com

Doha je perla Perzského zálivu

Bohatá a kozmopolitná metropola plná mrakodrapov, luxusu a blahobytu. Doha ako hlavné mesto Kataru sa behom niekoľkých desaťročí vyprofilovala na kultúrnu a spoločenskú ikonu Perzského zálivu. Má skrátka svoj štýl a osobitný šmrnc. Rovnako ako jej obrovské mrakodrapy a megalomanské obchodné domy. A pritom históriu Dohy začali písať len pred 200 rokmi, kedy na tomto mieste stál malý obchodný prístav. To, že dnes už ide o niečo diametrálne odlišné pripomína aj jej názov. Doha totiž v preklade znamená „veľký strom“.

panorama-doha-min

doha-v-noci-min

doha-min

doha-park-min


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore