Nájdeš nás aj na:

Letenky

Čína v business class iba za 1049 eur

Business class za polovičnú cenu? WOW! A nie hociakou aerolinkou, ale rovno 5-hviezdičkovou spoločnosťou Hainan Airlines. Táto letenka bežne stojí 2 tisíc eur a viac, takže ak ste vždy túžili po tom zažiť absolútne výnimočný let a pritom navštíviť super destináciu, nenájdete lepšiu príležitosť. Odlety z Prahy v TOP sezóne nájdete na nižšie uvedených linkoch. Čína za to proste stojí!

Reklama

Business class s 50% zľavou:

Praha – Šanghaj – Praha ➡ za 1 049 eur

Praha – Chengdu – Praha ➡ za 1 049 eur

787-9-banner

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

Priestranné a megakomfortné sedadlá

Spite pokojne a do destinácie dorazte absolútne oddýchnutí. Týmto heslom sa riadia v Hainan Airlines. Komfortné sedadlá možno sklopiť až do 180° stupňov a získať tak štýlovú posteľ. Navyše ešte s USB portom a svetlom na čítanie, aby ste si mohli prečítať svoju obľúbenú knižku.

seats

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

Jedlo v lietadle posunuté na novú úroveň

Že to znie ako klišé? A ako inak nazvať stravu, ktorá pozostáva iba z čerstvých ingrediencií a pripravujú ju top šéfkuchári Číny. Vybrať si ale môžete aj z ponuky medzinárodných jedál. Samozrejmosťou je klasický príbor z nerezovej ocele (žiaden plast), možnosť výberu aj z diétnych jedál a bohatá ponuka najlepších vín.

banner-halo

s1-2

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

 

Multimediálna zábava

Hainan Airlines majú svoj vlastný multimedálny systém. Dajte si skvelé jedlo, sklopte sedadlo a najnovšia ponuka filmov, televíznych relácií a svetovej hudby je len jeden klik od vás.

seat

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

Exkluzívny balíček + slúchadlá

Po príchode k vášmu sedadlu dostanete exkluzívny balíček pre cestovateľov od prestížnej značky Bvlgari. Nájdete v ňom klapky na oči, štuplíky do uší, papuče a zubnú kefku. A skoro by sme zabudli, aj jedny parádne sluchádla Bose, ktoré po nasadení na uši absolútne redukujú hluk okolo vás.

sluchatka

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

VIP salóniky

Biznis salónik je niečo, čo chcete zažiť. Je to exkluzívne miesto, kde majú prístup len majitelia business leteniek. Toto miesto vám bude pripomínať, že vás čaká veľmi výnimočný let. Skvelou ponukou jedál a pitia a luxusnými priestormi na oddych. To všetko ešte pred odletom do Číny v luxusných priestoroch letiska.

s2-2

Zdroj fotografie: hainanairlines.com

Chengdu – miesto, kde pandy dávajú dobrú noc

Chengdu je hlavné mesto provincie Sečuan. Túto oblasť vo svete preslávili dve veci: pandy a miestna kuchyňa. Ale pekne poporiadku. Chengdu je modernou 4-miliónovou metropolou juhozápadnej Číny a jej veľkou výhodou je aj to, že všetky pamiatky sa nachádzajú v centre mesta. Nájdete tu veľké množstvo budhistických a taoistických chrámov, krásnych parkov a hrobov panovníkov. Asi 10 km severovýchodne od centra sa nachádza svetoznáma chovná stanica pandy veľkej. O pandy sa tu starajú omnoho lepšie ako kdekoľvek inde v Číne, a toto miesto si určite nenechajte ujsť. Milovníci mäsitých a pikantných jedál si tu tiež prídu na svoje – sečuánske jedlo so svojim špecifickým korením tu všade krásne rozvoniava a vy ho jednoducho musíte ochutnať!

Výpredaj leteniek do Číny

chengdu2

Šanghaj – výstavná skriňa Číny

Najmodernejšie čínske mesto a jedno z najľudnatejších miest na zemi. Odfoťte sa v noci pred slávnou televíznou vežou Oriental Pearl Tower, oddychujte v pavilónoch komplexu Yuyuan, navštívte čínske Benátky, mestečko Zhujiajiao alebo sa zabávajte na nábreží Bund, ktoré je plné obchodov a reštaurácií. Šanghaj je komplikovaný, rýchly, plný ľudí, neskutočne farebný a veľmi chutný. Ak milujete moderné metropoly plné mrakodrapov, Šanghaj sa vám bude páčiť.

sanghaj-panorama

Čína

yuyuan


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore