Nájdeš nás aj na:

Letenky

Lákajú vás zasnežené Tatry? Je to láska na prvý pohľad!

Keď milujete Tatry, tak ich milujete v každom ročnom období. Nestrácajú na svojom šarme a veľkoleposti ani keď praskajú vo švíkoch. A čo keď sa do Tatier rozhodnete ísť počas zimnej sezóny, keď sú zavreté turistické chodníky? Možno budete prekvapení, čo všetko nám naše najvyššie kopce ponúkajú.

1. Samozrejme lyžovačka

Vo Vysokých Tatrách si užijete 13 km ľahkých modrých zjazdoviek pre rodiny s deťmi, 10 km červených náročnejších tratí a 1,2 km dlhú najvyššie položenú čiernu zjazdovku Lomnické sedlo. 20 km technicky zasnežených zjazdoviek garantuje 5 mesačnú lyžovačku v roku. Návštevníci majú aj túto zimu k dispozícii 20 lanoviek a vlekov, bezplatné parkovisko v Tatranskej Lomnici, najmodernejšiu 15 miestnu lanovku na Skalnaté pleso, 60 km bežeckých trás, lyžiarske školy Tatry Motion a 5 športových obchodov.

lyzovacka-v-tatrach

2. Takmer všetky horské chaty otvorené

Tatranský národný park (TANAP) každoročne uzatvára svoje turistické chodníky od 1. novembra do 15. júna. Avšak, všetky vysokohorské chaty okrem Chaty pod Rysmi sú dostupné a otvorené aj počas zimnej uzávierky. Vďaka tomu sa dostanete na Zamkovského chatu, Téryho chatu, Zbojnícku chatu, Chatu pod Soliskom, Chatu Encián, Chatu pri Zelenom plese, Majláthovu chatu či Rainerovu útulňu. Samozrejme je potrebné sa vhodne obliecť a vybaviť a ideálne aj poistiť pre každý prípad.

solisko-chata

teryho-chata

zbojnicka-chata

3. Raj pre skialpinistov

Tatry sú obrovským lákadlom aj pre skialpinistov. Strelecká veža, Priečne sedlo, Baranie sedlo či Solisko patria medzi najobľúbenejšie ciele.

skialp-v-tatrach

4. Milujete jedlo? Skúste večeru pod hviezdami

Doprajte si netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnajte si nočnú atmosféru hôr. Čaká vás nočná jazda lanovkou, návšteva observatória a unikátny večer v nadmorskej výške 1751 m.n.m. plný zaujímavého programu a skvelého jedla. Začnete welcome drinkom v Apreski bare v Tatranskej Lomnici, nasleduje nočný vývoz lanovkou na Skalnaté Pleso v sprievode romantického osvetlenia. Zo stanice lanovky vaše kroky povedú do reštaurácie Restaurant Skalnaté Pleso ponúkajúcej delikátne jedlo a príjemné posedenie. Po večeri navštívite observatórium a preniknete do tajov astronomickej techniky. Odtiaľ prejdete na vyhliadkovú vežu, kde vás prekvapí jednoznačne najkrajší výhľad večera a o poschodie nižšie tematická výstava galérie Encián. Ak sa vám takáto romantika máli, strávte na Lomničáku celú noc! Jej cena? Astronomická! 🙂

tatry-v-noci

5. Parádny wellness a aquaparky

Toľko možností na wellness, tak prečo ich nevyužiť? Odporúčame najmä neďaleký Aquapark Tatralandia. Najväčší vodný park nielen na Slovensku ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a teplotou do 40°C a úžasný Keltský saunový svet. Súčasťou aquaparku je aj Hurricane Factory Park – umožňuje skúsiť pocit voľného pádu v unikátnom aerodynamickom tuneli, v pohodlnej výške a za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov. Alebo tohtoročná novinka, Surf Waves Tatralandia – teda možnosť vyskúšať si surfovanie na umelej vodnej vlne!

ff7c0667cd

ce0ca834ab

hurricane_factory_a4e_057

9794b7379c

6. Panoráma Tatier z Lomnického štítu

Nechajte sa odviezť na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Je tam nádherný výhľad a štýlová kaviareň Dedo. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 sedačková kabínková lanovka, ktorá vás vyvezie na medzistanicu Štart, odtiaľ novou pohodlnou 15 miestnou lanovkou na Skalnaté Pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Odtiaľ vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka, ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty.

lomnicky-stit

vyhlad-z-lomnickeho-stitu

7. Jedny z najlepších hotelov na Slovensku

Chcete raňajky do postele? Kráľovskú izbu s výhľadom na Tatry? Horúci wellness po dni strávenom v chladnom počasí? V Tatrách je množstvo nádherných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby. Vyberte si z tých najlepších:

Hotel FIS na Štrbskom Plese

Milujete športy a ste fanúšikom aktívneho oddychu? Potom zrejme nenájdete lepší hotel v Tatrách. Trojhviezdičkový FIS disponuje vlastným fitness centrom, telocvičňou a moderným wellness centrom. A keď túžite len po kvalitnej regenerácii, FIS si tiež zamilujete.

3* Hotel FIS s raňajkami alebo polpenziou od 99 EUR PREJSŤ NA PONUKU

wellness

 

Grandhotel Smokovec v Starom Smokovci

Zakúpením tohto pobytu získate relax v jednom z najvychytenejších hotelov na Slovensku – každodenný vstup do luxusnej wellness zóny, gurmánske zážitky a nádherný výhľad na najvyššie slovenské hory.

4* Grandhotel Smokovec s raňajkami alebo polpenziou od 109 EUR PREJSŤ NA PONUKU

6757721

Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici

4* Grandhotel Praha si vás získa v každom ročnom období. Luxusný, s krásnym výhľadom a perfektnými službami. Má všetko, čo od hotela tejto kategórie v Tatrách vyžadujete.

4* Grandhotel Praha s raňajkami alebo polpenziou od 99 EUR PREJSŤ NA PONUKU

 

Grand Hoteli Kempinski***** na Štrbskom Plese

Pripravia pre vás luxusné raňajky, rozmaznajú vás v Zion Spa Luxury a vaša izba bude absolútne unikátna. Vitajte v Grand Hoteli Kempinski, najluxusnejšom hoteli na Slovensku. Vaša tatranská dovolenka týmto pobytom naberie absolútne iný rozmer.

5* Grand Hotel Kempinski s raňajkami od 179 EUR PREJSŤ NA PONUKU

slider_zion-spa-day-1080

 

Hotel Lomnica v Tatranskej Lomnici

Hotel Lomnica spája prvotriedne ubytovanie s výnimočnými gastronomickými zážitkami. Vedeli ste, že čokoládový dezert chutí s výhľadom na Lomnický štít oveľa lepšie? Okrem toho si oddýchnete v úžasnom wellnesse a načerpáte poriadnu dávku umenia v hotelovej galérii.

4* Hotel Lomnica s raňajkami od 129 EUR PREJSŤ NA PONUKU

5 (100%) 1 vote
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 18. apríl 2019
15:40 | Pozri, čo k nám priletelo! Havaj za 499 EUR
12:30 | Korfu spiatočne za 20 eur z Bratislavy! Rezervuj termín 23 – 30.apríla
9:40 | Super lacná Kodaň! Už si letel tam aj späť za 33 eur?
9:01 | Azorské ostrovy a Madeira sú hit tohto obdobia: A tieto letenky za 169 eur tiež.
8:11 | Opäť sú tu priame lety do Kalifornie za 329 eur. Leť z Viedne do Los Angeles.
Streda, 17. apríl 2019
10:01 | Letisko Viedeň spustilo veľkú letenkovú kampaň na lacné letenky Spiatočne rezervuješ od 26 eur.
9:51 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
9:35 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
1 2 3 23

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore