Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

12 dôvodov, prečo je Hotel Lomnica hviezdou Tatier

12 dôvodov, prečo je Hotel Lomnica hviezdou Tatier

Milovníci Tatier sa minulú zimu dočkali skvelej správy. Po mnohých rokoch mohli opäť navštíviť Hotel Lomnica – najstarší tatranský hotel. A preto sme sa potajme vybrali otestovať jeho služby na vlastnej koži. Po predĺženom víkende nám nezostáva nič iné ako skonštatovať, že Hotel Lomnica je naozaj skvelý. Prečítajte si 12 dôvodov, ktoré robia pobyt s výhľadom na Lomničák výnimočným vysokohorským zážitkom a jedným z hlavných kandidátov na využitie rekreačných poukazov.

Reklama

1. Ladies and gentlemen, Prvá dáma Tatier!

Hotel Lomnica nie je medzi špičkovými hotelmi našich veľhôr žiadnym nováčikom. Prezývaný tiež Prvá dáma Tatier má za sebou vyše 120 ročnú tradíciu. Od čias svojej najväčšej slávy prešiel ťažkým obdobím a mnohí si ho pamätáte, ako smutne chátral. Vďaka skvelému projektu a šikovnému tímu ľudí vstal však minulú zimu ako fénix z popola – ešte slávnejší a luxusnejší ako kedykoľvek predtým!


Okrem tradičného zariadenia vám všadeprítomnú históriu budú pripomínať reštaurácie, izby a apartmány, inšpirované menami panovníkov rodu Habsburgovcov. Ak vám teda niekto povie: „O siedmej u Franza Josefa“ má na mysli reštauráciu s vinárňou v rámci hotela. 🙂

2. Keď je večera zážitkom alebo umenie na tanieri

O Hoteli Lomnica sa šepká, že má špičkovú gastronómiu. A tak sme sa prvý večer rozhodli vyskúšať, či preslávené degustačné menu, zostavené tímom profesionálnych kuchárov, naozaj stojí za to.

5 chodov, 5 výborne sa hodiacich vín, kopa zvláštnych kombinácií chutí a jeden fantastický zážitok. Skvelé foie gras s koňakovou penou a rakytníkovým pyré, cviklové gulôčky či najlepšie teľacie na svete. Ako dezert bola zmrzlina s tymiánom, ktorá bola na môj vkus až veľmi exotická.

Ak sa vám počas večere zachce, môžete prejsť pár krokov a pozorovať kuchára, ako pred vami dokončuje umenie, ktoré vám za moment prinesú na tanieri.

Praví fajnšmekri a kulinárski znalci si môžu objednať 8-chodovú verziu a naplno sa ponoriť do rozmanitých chodov rafinovaných chutí.
Keďže sa varí výhradné z čerstvých a najmä lokálnych surovín, svoj termín na túto štýlovú večeru si musíte rezervovať aspoň 24 hodín vopred.

Druhý večer sme sa vybrali hodovať do Reštaurácie a Vinárne Franz Josef, ktorú dotvárajú krásne pôvodné klenby a retro nárezový stroj na šunky hneď pri vchode. Vládne tu fantastická rakúsko-uhorská kuchyňa a razom sme pochopili, že plnená lokša môže mať úplne iné dimenzie. V kombinácii s prepeličím stehnom a paštrnákovým pyré chutí priam habsbursky. 🙂

3. Masáž snehovými guľami

Či už cez deň brázdite lyžiarske svahy, objavujete turistické chodníky alebo čítate noviny v kaviarni, načerpať nové sily v luxusnom wellness centre padne dobre každému. Čaká na vás bazén s protiprúdom, vírivka priamo pod hviezdami, saunový svet, štýlové oddychovacie miestnosti a zážitková sprcha.

Najlepšie na uvoľnenie stresu alebo lyžovaním namáhaných svalov sú masáže a procedúry, ktorých máte v Hoteli Lomnici veľký výber. Podľa tradície miestneho kúpeľníctva sa pri procedúrach často využívajú tatranské bylinky, lesné plody a rôzne liečivé oleje. Najviac ma však oslovila úplná novinka v ponuke – masáž snehovými guľami. Horúce lávové kamene s hrejivým olejom striedali zamrazené gule s voňavými lupeňmi kvetov. Výsledok? Úžasne prekrvená pokožka, zrelaxované telo, oddýchnutá myseľ a fantastický zážitok.

Odhodlaná otestovať všetky benefity a služby, vydala som sa na ranné plávanie. Napriek tomu, že už bolo pol deviatej, celý bazén som mala iba pre seba. Skvelý pocit!

4. Kráľovské izby

A aká bola izba? V Hoteli Lomnica sa môžete ubytovať v historickej alebo novej časti hotela, podľa čoho bude vyzerať aj vaša izba. Obidva typy sú veľmi pekné, vzdušné a s priestrannou kúpeľňou. Ako to už býva – sto ľudí, sto chutí. Mnohí návštevníci uprednostňujú moderné izby, u mňa je víťazom tá tradičná – historická. Jedinečnosť každej dopĺňa štýlový nábytok, originál obrazu, kvalitná kozmetika a dojem spravila aj multifunkčná obrazovka, ktorá vás bude vítať vašim menom.
Pripravte sa na to, že ráno sa budete musieť premáhať aby ste vstali – posteľ a vankúše sú strašne pohodlné a nabádajú na dlhé leňošenie.
Uprednostníte pohodlný suite či apartmán pre rodinu? Na výber máte rovno niekoľko, jeden krajší ako druhý.

Zarezervujte si víkend v Hoteli Lomnica teraz od 133 eur [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/pobyt/hotel-lomnica?utm_source=pelipecky&utm_medium=article&utm_campaign=deal_domace_lomnica_20_08_2018″ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]PREJSŤ NA POBYT[/otw_shortcode_button]

5. Božské raňajky

Za normálnych okolností, by ma ani nenapadlo písať o takej banalite, akou sú raňajky. Raňajky v Hoteli Lomnica sú však tak špeciálne, že sa na ne podvedome budete tešiť celý deň. Na výber máte všetko od výmyslu sveta, dostane vás však poctivosť a kvalita všetkých surovín. Najrôznejšie syry, údeniny, šunky a vajíčka od miestnych farmárov, lahodné domáce džemy, kvalitné jogurty, štyri druhy mlieka, čerstvé ovocie a šťavy, výber orieškov, sušených plodov, päť druhov medu či rôzne kaše. Toto všetko spôsobí, že vám bude naozaj ľúto, že ste doraňajkovali. 🙂

6. Malý Louvre pod Tatrami

Už pri vstupe do hotela začnete rozmýšľať, či ste sa ocitli v hoteli, alebo v galérii. Originály obrazov tu nájdete všade. Na chodbách, v reštaurácii, dokonca aj v každej izbe. Pri každom zo 400 malieb sa nachádza malý QR kód, ktorý vám o nej odhalí detailné informácie. Pýchou hotela je Galéria Lomnica, ktorá vystavuje krásne umelecké diela vyzdvihujúce históriu a tradíciu podtatranského kraja. Aktuálne sa môžete ísť pokochať kúskami od rôznych talentovaných slovenských umelcov, medzi nimi aj Jana Hálu, rodáka spod Tatier.

7. V štýle anglických gentlemenov

Ak medzi vaše záľuby patrí popíjanie koňaku a debatovanie o biznise či zahraničnej politike, v Hoteli Lomnica si prídete na svoje. Čaká na vás štýlový Club 80, ktorý vás prenesie do čias anglických gentlemenov. Krásny priestor, zaujímavý koncept ale keďže biliard, poker ani cigary nie sú úplne mojou parketou, Club 80 som prenechala radšej pánom. 🙂

V letných mesiacoch vám dokonalú atmosféru dotvoria veterány, na ktorých sa môžete previezť po okolí a ručíme za to, že sa budete cítiť ako v inom svete.

8. Ochutnávka vín z oblastí niekdajšej Habsburskej ríše

Viete, čo môže byť lepšie, ako pohár dobrého vína? Pohár výborného vína! A o tie v Hoteli Lomnica nie je núdza. Aj keď nepatrím k najväčším znalcom pod slnkom, poprosila som profesionálneho someliéra, či by nám nespravil menšiu ochutnávku. V ponuke nájdete vína z celého sveta, ale my sme degustovali najmä tie slovenské, maďarské, rakúske a talianske. A kto sa stal mojím favoritom? Chianti Felsina zo srdca Toskánska. 🙂

Priamo pod hotelom nájdete novootvorený obchod – Enotéka Selaví, kde svojim chuťovým pohárikom rozhodne spravíte radosť. V ponuke nájdete výborné vína, syry či údeniny.

9. Najlepšie koláče pod Tatrami?

V hotelovej kaviarni Mozart stále vládne krásna vôňa kávy, čokolády a úžasných dezertov. Usaďte sa, nasávajte historickú atmosféru a hlavne nezabudnite ochutnať miestnu špecialitu a „vynález“ hotela a jeho šéfcukrára – koláč Lomnica Cake. Tvári sa ako krásny, ale bežný čokoládový dezert. Nenechajte sa oklamať – pod polevou skrýva ľahký krém, tatranské čučoriedky a dobre strážené cukrárovo tajomstvo. Ale varujem vás, Lomnica Cake je vysoko návykový! 🙂

10. Lyžovačka na najvyššej zjazdovke

Tiež patríte medzi nadšených fanúšikov zimných športov? Lyžovačka v Tatranskej Lomnici určite stojí za to. Ak vám vyjde počasie, vyvezte sa až na Lomnické sedlo – najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku a užite si výhľad za sto bodov. Pred hotelom sadnete do súkromného ski busu, a za pár minút vystúpite priamo pri dolnej stanici sedačky v stredisku. Pohodlné, čo poviete?

11. Do botanickej alebo za medveďmi

V Tatranskej Lomnici rozhodne je čo robiť aj na jar a v lete. Navštíviť môžete botanickú záhradu, lyžiarske múzeum, Beliansku jaskyňu alebo Spišský hrad. Medzi veľmi obľúbené patrí 27-jamkové golfové ihrisko Black Stork, vzdialené iba 10 minút autom.

Chcete nezabudnuteľný zážitok? Vydajte sa za medveďmi! Toto radšej nepodnikajte na vlastnú päsť ale využite výlet so sprievodcom, priamo z hotela. Nerušene ich pozorovať ako sa premávajú po Tichej alebo Kôprovej doline bude jednou z najkrajších spomienok.

12. V Hoteli Lomnica to žije

Hotel Lomnica bol odjakživa srdcom kultúry Vysokých Tatier. Inak tomu nie je ani v súčasnosti. Okrem úžasného jedla, wellnessu, špičkových vín a umenia kam len oko do pozrie sú v Hoteli Lomnica pravidelne organizované najrôznejšie kultúrne akcie, koncerty, výstavy či krásne vianočné trhy.
Najbližšia veľká udalosť, ktorá sa v hoteli chystá, je Veľká noc so SĽUK-om, kedy na hostí čaká dávka ľudovej hudby a tanca alebo tvorivé dielne, kde si budú môcť vyskúšať rôzne tradičné remeslá.
Pikoška? Hotel si pravidelne vydáva vlastné noviny a sú naozaj dobré! 🙂

Zarezervujte si víkend v Hoteli Lomnica teraz od 133 eur [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/pobyt/hotel-lomnica?utm_source=pelipecky&utm_medium=article&utm_campaign=deal_domace_lomnica_20_08_2018″ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]PREJSŤ NA POBYT[/otw_shortcode_button]

Takže aký bol víkend? Napriek tomu, že luxusné hotely nie sú šálka mojej najobľúbenejšej kávy, Hotel Lomnica som si zamilovala hneď na prvú. Profesionálny a srdečný personál, poctivé a lahodné jedlo na každé zahryznutie a všadeprítomný štýl Prvej dámy Tatier. Hotel Lomnica vrelo odporúčam!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre
Hore