Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

MALORKA alebo IBIZA? Navštívte krásky Baleárov a užite si dovolenku naplno!

MALORKA alebo IBIZA? Navštívte krásky Baleárov a užite si dovolenku naplno!

V Stredozemnom mori, len kúsok od španielskej pevniny, nájdete dva výnimočné ostrovy posiate palmami, ktoré sa stali zárukou vynikajúcej dovolenky. Na Malorke a Ibize udáva program nového dňa horúce slnko lákajúce relaxovať pod slnečníkom na pláži. Tých je tu viac než dosť! Či už hľadáte nedotknuté pláže s krištáľovo čistou vodou alebo zamierite rovno na plážovú párty, ktorá sa končí až s vychádzajúcim slnkom, na týchto dvoch Baleárskych kráskach sa nudiť nestihnete.

Malorka vs. Ibiza

Malorka neponúka len krásne pláže, ako sa na prvý pohľad zdá. Nájdete tu aj zopár kopcov a dramatické skalné útesy, o ktoré sa lámu vlny azúrového mora. Najlepšie bude, ak sa na niektorý z nich vyšplháte a uvidíte krásu celého ostrova. Tí najodvážnejší skočia odtiaľto rovno do tyrkysovej vody, ktorá mení svoju farbu podľa toho, ako na ňu práve svieti slnko. Plánujete leňošenie na pláži? Rozprestrite si uterák na jednej z najkrajších na celom ostrove – Calo des Moro. Pláž nepatrí medzi najväčšie, no láka na hebký piesok, do ktorého sa budete pri chôdzi jemne ponárať.

3* a 4* hotely s polpenziou alebo all inclusive na Malorke od 297 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Ak sa chcete vnoriť do ticha podmorského sveta, vyberte sa rovno do zátoky Cala Vargues, ktorá je mimochodom mimoriadne fotogenická. Medzi milovníkmi šnorchlovania je veľmi obľúbená hlavne preto, že je dobre skrytá pred návalom turistov a najlepšie sa k nej dostanete loďkou.

Ibiza, rozlohovo menšia ako susedná Malorka, láka na piesočnaté pláže, na ktorých panuje uvoľnená atmosféra. To bude asi najmä tým, že na Ibize prerástol pojem „španielska siesta“ do úplne iných rozmerov – párty celý deň a celú noc, a to hlavne na pláži Las Salinas. Ak máte radi ruch mesta, zamierte do mestečka San Antonio, ktoré je hlavným epicentrom nočného života na ostrove. Pretancovali ste sa do neskorej noci a nemáte sa ako vrátiť späť? Nasadnite na discobus, ktorý vás dopraví tam, kam potrebujete. Okrem diskoték na súši sú veľmi populárne aj výjazdy loďou na vody blankytného mora, kde pri kolísaní na vlnách zabudnete na okolitý svet.

A ktorá pláž na Ibize je tá najkrajšia? Zamierte na Cala d’Hort, kde nájdete nielen azúrovo modrú vodu, ale aj jemný piesok a výhľad na skalu Es Vedra. Ak plánujete dovolenku na Ibize s rodinkou, navštívte o niečo pokojnejšiu severnú alebo východnú časť.

Popri nekonečnom kúpaní sa a ležaní na pláži by ste si mali vyhradiť aspoň pol dňa na poriadnu prechádzku po mestečkách ostrova. Nuda vás rozhodne nečaká! Na Malorke objavíte historické centrá miest s kamennými uličkami, na ktorých sa osviežite sladkou zmrzlinou alebo ovocnou limonádou. Prejdite sa stredovekými dedinkami, popri hradbách alebo objavte nádhernú gotickú katedrálu v hlavnom meste Palma de Mallorca. Túžite po troške romantiky? Z baru Café del Mar na Ibize si pri pohári vínka dokonalo užijete nádherný západ slnka.

To, že sa život na Ibize odohráva najmä na slnku a pri vode, je dávno známa vec. Chcete vniesť do svojej dovolenky trochu kultúry? Zastavte sa na obľúbenej filmovej akcii Amante Movie Nights, ktorá sa koná od júla až do septembra. Nájdete ju hore na útese kúsok od Cala Llonga, odkiaľ sa vám naskytnú dychberúce výhľady na more pod vami. V cene lístka máte zaistené pohodlné sedenie na sedacom vaku, deku, pohár vína a neobmedzený popcorn.

✈ Viedeň / Bratislava ➜ Baleáre ➜ Viedeň / Bratislava od 48 EUR REZERVUJ LETENKY

Škŕka vám v bruchu? Ešteže ste sa rozhodli pre Baleáre! Stredozemná kuchyňa je známa svojou ľahkosťou a výberom čerstvých surovín, veď predsa v jednoduchosti je krása. Miestni skrátka milujú zeleninu a čerstvé ryby priamo z trhu. Na Malorke určite vyskúšajte typické jedlo Coca Mallorquina, ktorá trochu pripomína pizzu. Na Ibize sa tešte na obľúbený Bullit de peix. Pod komplikovaným názvom sa ukrýva pečená rybka so zemiakmi. Ak sa vám ale nechce experimentovať a chcete staviť na istotu, pochutnajte si na tradičnej, španielskej paelle, ktorá nikdy nesklame. Buen provecho!

Tip na výlet

Ak si chcete oddýchnuť od populárnej Malorky a Ibizy, objavte tretiu krásku Baleárov – ostrov Formentera. Z celého súostrovia je najmenší, no ponúka únik do idylickej oázy v Stredomorí. Veľká časť pobrežia je nedotknutá a nájdete tu dokonca aj pláže alebo zátoky, kde celý deň nenatrafíte ani na jedného dovolenkára. Je to najmä preto, lebo na Formentere nie je žiadne letisko a dostanete sa sem iba loďkou. Veľmi obľúbenou plážou je Playa de Ses Illetes, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na susednú Ibizu.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nedeľa, 26. máj 2019
20:02 | Milujeme Ťa, Paríž! A tieto letenky z Viedne za 43 eur tiež.
17:11 | V Holandsku si už bol(a)? Super letenky do Eindhovenu od 43 eur.
15:29 | Ďalšia letná pecka: Bologna z Bratislavy za 29 eur!
13:52 | Alebo radšej Mykonos? Páči sa, letenky v lete za 71 eur.
11:35 | Veľmi lacné Korfu z Viedne! Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 63 eur!

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
1 2 3 44

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore