Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lufthansa stíha vo Frankfurte otestovať na koronavírus 2-tisíc ľudí denne

Lufthansa stíha vo Frankfurte otestovať na koronavírus 2-tisíc ľudí denne

Pred štyrmi týždňami otvorili aerolinky Lufthansa a zdravotnícka firma Centogene na letisku vo Frankfurte hromadné testovacie centrum na COVID-19. Program sa v Nemecku stretol s veľkým úspechom, centrum od svojho prvého otvorenia spracovalo už viac ako 40 000 testov. Denne zvládne Lufthansa v priemere otestovať viac približne 2-tisíc ľudí.

Reklama

V Nemecku je možné test na COVID-19 vykonať pred odchodom alebo po príchode. Ak sa urobí po príchode do Nemecka, test umožní cestujúcim obísť povinnú 14-dňovú karanténu, ak majú negatívny test.

Služba je u nemeckých cestujúcich tak populárna, že spoločnosť Cetogene teraz otvorila ďalšie testovacie centrum na letisku, aby sa tak vysporiadala s rastúcim dopytom.

Zo 40-tisíc vykonaných testov bolo pozitívne otestovaných približne 100 ľudí, uviedol Volkmar Weckesser, riaditeľ spoločnosti Centogene. Je podľa neho tiež zaujímavé, že väčšina tých, ktorí mali pozitívny test, cestovala z krajín, ktoré sú v Európe považované za menej rizikové – napríklad z Francúzska a Dánska.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO12 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky14 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky16 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky17 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky18 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky19 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore