Nájdeš nás aj na:

Európa

Lufthansa a Telekom spustili bezplatný internet v lietadle. Využiť ho môžu aj Slováci

Lufthansa a Telekom spustili bezplatný internet v lietadle. Využiť ho môžu aj Slováci

Bezdrôtový internet v lietadle nie je samozrejmosť. A ak je aj Wi-Fi pripojenie v lietadle dostupné, väčšinou je za príplatok. Letecká spoločnosť Lufthansa si však už povedala, že to ide zmeniť a ponúka na svojich európskych letoch bezplatné pripojenie na internet.

Reklama

Všimli si to redaktori portálu Simple Flying, keď leteli ponad Francúzsko s Lufthansou a zároveň surfovali po internete a pridávali príspevky na sociálne siete. Ihneď po lete oslovali aerolinky a ich odpoveď ich príjemne prekvapila.

Spoločnosť Lufthansa totiž doposiaľ poskytovala Wi-Fi pripojenie na krátkych letoch za poplatok. Ako však uvádzajú blogeri, po novom môžu cestujúci na krátkych a stredne dlhých letoch využívať bezplatné pripojenie na internet.

Ponuka platí nielen pre zákazníkov Deutsche Telekomu, ale aj pre súkromných a obchodných zákazníkov spoločností Magyar Telekom, Hrvatski Telekom, Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic. Títo zákazníci sa pripoja prostredníctvom aplikácie One App. Ponuka sa vzťahuje na všetky lety v rámci Európy a na lety do Nemecka na lietadlách vybavených WiFi.

Bezplatné Wi-Fi získate aj na ostatných letoch skupiny Lufthansa, konkrétne Eurowings a Austrian Airlines, s výnimkou SWISS a Brussels Airlines.

V oznámení o službe Hagen Rickmann, generálny riaditeľ obchodných zákazníkov spoločnosti Telekom Deutschland, uviedol:

„Podľa prieskumu Bitkom by každý druhý Nemec rád surfoval v lietadle zadarmo. My teda plníme toto želanie a rozširujeme našu ponuku WLAN v lietadle. Odteraz môžu naši zákazníci bezplatne surfovať po európskych letoch skupiny Lufthansa.“

Akciové letenky skupiny Lufthansa


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore