Nájdeš nás aj na:

Európa

Lufthansa a Telekom spustili bezplatný internet v lietadle. Využiť ho môžu aj Slováci

Lufthansa a Telekom spustili bezplatný internet v lietadle. Využiť ho môžu aj Slováci

Bezdrôtový internet v lietadle nie je samozrejmosť. A ak je aj Wi-Fi pripojenie v lietadle dostupné, väčšinou je za príplatok. Letecká spoločnosť Lufthansa si však už povedala, že to ide zmeniť a ponúka na svojich európskych letoch bezplatné pripojenie na internet.

Reklama

Všimli si to redaktori portálu Simple Flying, keď leteli ponad Francúzsko s Lufthansou a zároveň surfovali po internete a pridávali príspevky na sociálne siete. Ihneď po lete oslovali aerolinky a ich odpoveď ich príjemne prekvapila.

Spoločnosť Lufthansa totiž doposiaľ poskytovala Wi-Fi pripojenie na krátkych letoch za poplatok. Ako však uvádzajú blogeri, po novom môžu cestujúci na krátkych a stredne dlhých letoch využívať bezplatné pripojenie na internet.

Ponuka platí nielen pre zákazníkov Deutsche Telekomu, ale aj pre súkromných a obchodných zákazníkov spoločností Magyar Telekom, Hrvatski Telekom, Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic. Títo zákazníci sa pripoja prostredníctvom aplikácie One App. Ponuka sa vzťahuje na všetky lety v rámci Európy a na lety do Nemecka na lietadlách vybavených WiFi.

Bezplatné Wi-Fi získate aj na ostatných letoch skupiny Lufthansa, konkrétne Eurowings a Austrian Airlines, s výnimkou SWISS a Brussels Airlines.

V oznámení o službe Hagen Rickmann, generálny riaditeľ obchodných zákazníkov spoločnosti Telekom Deutschland, uviedol:

„Podľa prieskumu Bitkom by každý druhý Nemec rád surfoval v lietadle zadarmo. My teda plníme toto želanie a rozširujeme našu ponuku WLAN v lietadle. Odteraz môžu naši zákazníci bezplatne surfovať po európskych letoch skupiny Lufthansa.“

Akciové letenky skupiny Lufthansa

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO14 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky15 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky16 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky17 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky19 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky19 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore